Szem alatti ráncok

Sziasztok!

24 éves vagyok és nagyon zavaró ráncocskak alakultak ki a szemem alatt.

Beleül az alapozó, öregít és fáradt kinézetet ad. Szűrnyű egyszóval!

Használok szemkörnyékápolót, mostanra már majdnem egy tucatnyit beszereztem, de egyik sem használ. Eleinte azt tapasztaltam, hogy egyik, amelyiket már régen kentem fel (Avon-Planet Spa-Luxury Refining) újból felkenten és teljesen kisimította ezeket. Másnap, és azóta hiába próbáltam, nem értem el ugyanezt a hatast. Sem az, sem semelyik masikkal nem érem el ezt.

Kérem segítségeteket, javaslataitokat, termékajánlásaitokat a problémára.

1 Likes

A sok alvás segít komolyan…valami olajos szérumot kéne estére felvinni a szemeid alá.

4 Likes

Általában alszom 7-8 órát. :confused: Milyen olajos szérumot javasolsz?

Lehet genetika is.

Body shop-os termék, a képet nem sikerült bemásolnom.

OILS OF LIFE SZEMKÖRNYÉKI MASSZÍROZÓ
Oils of Life precision eye massager

Az intenzíven revitalizált szemkörnyéki bőr egyik titka ez a hűsítő masszírozó. Az Oils of LifeTM szemkörnyékápolóval együtt használva csökkenti a szem alatti táskák és sötét karikák láthatóságát és javítja a szem kontúrját. A masszírozó vége spatulaként is használható, amellyel könnyebb a krém felvitele. A golyós masszírozó pedig a krém bőrbe dolgozásában segít, és felerősíti annak jótékony hatásait.

Precíziós szemkörnyéki masszírozó
Csökkenti a szem alatti táskák és ráncok láthatóságát
Oils of LifeTM szemkörnyékápolóval együtt maximális a hatása
Serkenti a vérkeringést, friss és üde tekintetet eredményez
4 990 Ft

3 Likes

Szem kornyeki rancocskakat hyaluron tartalmu szerummal probalnam feltolteni a te korodban. Ez addig segit, amig hasznalod es nem a rancokat tunteti el, hanem a borben megkoti a nedvesseget, igy ruganyosabb es feszesebb lesz a borod tole. (Azt hiszem a The Ordinarynek van ilyen szeruma, ami talan a legolcsobb alternativa.)
Ha a rancokat szeretned eltuntetni, arra kizarolag a retinol (A vitamin) lesz hatassal, de az sem csodaszer. Raadasul nagyon ovatosan kell vele banni, kimeletesen hozzaszoktatni a bort, mert nagyon eros hatoanyag. Erre szamtalan termek van a piacon, kinek mi valik be, de ez mar egy koltsegesebb probalgatasnak igerkezik.
A legeslegfontosabb pedig a fenyvedo hasznalata napi szinten. Gyakorlatilag minden reggeli rutint fenyvedovel kellene zarni, mert ez vedi meg a borod a karos sugarzastol, ami oregiti a bort. Telen elegendo egy alacsonyabb (23-30) faktorszamu velemenyem szerint, nyaron pedig magas faktoru napfedot illik hasznalni kb. egy teaskanalnyi mennyisegben.
Ne feledkezzunk meg az esetleges dohanyzasrol sem, az is nagyon rossz hatassal van az arcborre (is).
Rendszeres es jol felepitett rutin mellett adj az adott szemkornyekapolodnak legalabb 3-4 hetet, ha hidratalason kivul mast is iger, csak ekkor lesz eredmenye a hasznalatanak. (teny, hogy sok haszontalan van a piacon)

A sminkeles pokoljarasat ugy tudod konnyebbe tenni, ha a szemed alatti resz hidratalasara elegendo idot hagysz a reggeli keszulodesnel, arctisztitas utani szerum felvitel utan hagyd a szemkremet beszivodni es csak utana folytasd a primer es alapozo felkenesevel. A primer is ad egy extra reteget az erzekeny bornek, ami a csipos, szeles idoben sokat segit. Conceleart nagyon vekony retegben feltapogatva probalj hasznalni, ha indokolt, mert csak kiemeli a rancokat. Alapozobol van a piacon olyan, ami nem annyira ul bele ezekbe a rancocskakba, de nem szabad sokat hasznalni az erintett teruleten, ha esztetikailag ront. Leheletnyi puderezes elegendo a fixalashoz es erdemes valami mistet is rafujni a vegeredmenyre, hogy a puder ne szivja magaba kegyetlenul a nedvesseget a felkent termekekbol.
Vegul ajanlom, hogy napsutesben mindig viselj napszemuveget, hogy minimalizald a hunyoritast. (Valamint ez vedi a vekony es erzekeny szem alatti bort is.)
Hogy kinek mi valik be, azt nehez megmondani. Nem biztos hogy az altalam hasznalt termekek a te kedvenceidde valnanak, mert nincs ket egyforma bor.

7 Likes

No meg a sok stressz, az az igazi bőrgyilkos.

5 Likes

Szia! Nekem a Niod szemránckréme szent Grál, gyönyörű simán tartja a szemkörnyékemet (megelőzéssel kezdtem használni 3 éve, egyetlen ráncom sem lett azóta, de nem is volt) viszont iszonyú drága és nem mindenkinek segít. Én is azt tudom mondani, hogy tartsd hidratáltan területet hyaluronsavas szérummal, például ezzel, éjszakára pedig használj enyhe retinoidot, biztos lehetsz a pozitív változásban :blush: Esetleg azt is figyeld meg, hogy nem húzod-e össze a szemed alatti területet beszéd, mosolygás, hunyorgás közben, ha igen, ez is okozhatja a korai ráncocskákat, de pici tudatossággal 1-2 hét alat le lehet szokni róla, botox nélkül is :grin:
A szem és szemkörnyék dörzsölése szintén öngól, több kárt okoz, mint a kevés alvás, + hiába kened bármivel, nem hozza helyre. Masszírozni csakis pontok nyomásával érdemes, vigyázva, hogy minimálisan se húzódjon a finom bőr. Ha kontaktlencsét viselsz, meg kell tanulni úgy betenni, hogy az alsó szemhejat szempillákkal együtt a szem alatti terület minimális feszítése nélkül húzd picit le.
A szabadban napszemüveg viselése nagyon ajánlott, valamint ne tedd ki erős napfénynek a bőrödet, használj minimum SPF30 fényvédőt.

4 Likes

Köszönöm szépen! :slight_smile: Utána nézek.

Köszönöm! Nagyon sok oldalról korbejártad a témát, hasznos volt!

Amit saját részről hozzátennék (hátha találtok benne hibát) :
Hyaluronsavas termékeim az Alverde Hydro és a Bioaqa Hyalo-Oligo szemkornyekapolok, egyikkel sem értem el látszó hatást.
Retinolt is használok : a Mabox krémjét.
Fenyvédőre ráálltam már (Herbline sun screen lotion SPF 30).
Nem dohányzom, de a párom miatt sajnos az e-cigire kaptam rá. :confused:
Napszemüveget használok.
Megfogadva a tanácsodat próbálok egy - egy terméket hosszabb ideig használni és kipróbálom a primert.

1 Likes

Köszönöm szépen! :slight_smile: Utána nézek a termékeknek, amiket ajánlottál.

Mabox retinolos krémjét ismeritek? Megbízható termék?

1 Likes

Egyetértek! Hihetetlen mennyire kisimul a bőröm mikor nyugodt, boldog környezetben vagyok. Van néhány órám ami nagyon stresszes. Hihetetlen a különbség a két “arcom” között. :slight_smile:

1 Likes

A fényvédős primer is hatásos a fényvédelemben? 30 SPF? :slight_smile: Bocsi az offért :slight_smile:

Sajat tapasztalatbol jartam korbe a temat. :slight_smile:
Nem ismerem az altalad hasznalt termekeket, ami csak az en tajekozatlansagomrol arulkudik. Szerintem adj par honapot a kenceidnek, keszits kozeli fotot magadrol, hatha ez segit a monitorozasban. Biztos nem olyan rossz az osszkep, ahogy te latod! Kepesek vagyunk nagyon szelsosegesen, nagyito alatt latni onmagunkat, de ez nem a valosag. Ezek a rancok kedvesek lehetnek masnak, peldaul hozzatesznek a nevetesedhez. Ha nagyon elszomoritanak, keress magadon neked tetszo, szeretheto reszeket es arra fokuszalj! A genetikai orokseg adottsag, erdemes elfogadni es lagyan apolni. Ha valami nem valik be idovel, probalj ujabbat es figyelj a borod igenyeire. A legfontosabb: szeresd onmagad! :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Az SPF a kremekben es a sminktermekekben csupan porhintes. Szerintem marketing fogas az egesz, mert annyira jol hangzik hogy maris elhiszed, nem kell melle semmi mas.
Ha olyan borapolo termekeket hasznalsz, ami fenyerzekennye teheti az arcod, mint peldaul AHA hamlaszto vagy retinol, arra erdemes ugy gondolni, mint a kisbaba borere. Nagyon-nagyon ovni kell, es ezek melle nem eleg az alapozoban, BB kremben levo SPF. De alapbol is kell a vedelem a borodnek, eleg ha az interneten rakeresel a szolariumot rendszeresen hasznalo emberek borere elrettentesnek.
Erdemes lecserelni a BB kremet/alapozot nyaron egy szintiszta fenyvedo kremre, ami szinezett. Szerencsere szeles a kinalat arkategoriaban is lehet mar kedvezoen valasztani, hisz a Bioderma is elorukkolt a sajatjaval, amirol meseljen inkabb @wishes videoja: Bioderma Nude Touch
Rengeteg cikk elerheto a KM oldalon a fenyvedelemrol, erdemes beloluk szemezgetni: fenyvedelem

A teljes vedelmet a bornek a fenyvedo fogja megadni, amit erdemes szalmakalappal es napszemuveggel kombinalni, ha muszaj a napfenyben toltened a napod egy reszet.

5 Likes

Ja igeny, a felső szemhéjam is így megereszkedik sokszor. Ezt mondjuk a faradtsagnak tudtam be (pedig ma is 8 órát aludtam… Lehet, hogy nem tudom magam mégsem kipihenni?)

Nagyon szep borod van! Micsoda mazlista vagy, nincs sok takargatnivalo a szemed alatt egyebkent sem! Szerintem ezek a rancok nem adnak okot a mely aggodalomra, probald elfogadni oket. :slight_smile: Szep, nyitott tekinteted van, nem veszes a helyzet, hidd el!
A retinollal nem lohetsz melle, ha birja a borod. A Maboxban eleg magas hatoanyagtartalmu, par het alatt meg kell mutatnia gyakorlatilag mit tud. (En a Drunk Elephant retinoljat hasznalom a marka zold kupakos kremevel keverve es erezhetoen puhabba teszi az arcborom.)
Par het mulva nezd vissza ezeket a fotokat, tortent-e valtozas.

3 Likes

Én ha ideg vagyok, akkor Walking dead-ben nyomom. :slight_smile:

1 Likes

Köszönöm, kicsit megnyugtattál! :slight_smile: Én nagyon elégedetlen vagyok sajnos, de igyekszem elfogadni azt, ami van.

1 Likes

Szia! Szerintem is nagyon jól nézel ki! Nem is értem, mi itt a para :smiley: ez egy nagyon jó állapotú emberi test! Ezt most azért mondtam így, mert nem érdemes magad szétbotoxolt hollywoodi celebekhez/szétfilterezett insta postokhoz vagy reklámokhoz mérni.
Nekem nagyon bevált a Biotherm Aquasource szemkréme és a Shiseido Benefiance retinolos szemmaszkja.

2 Likes

Köszi! :slight_smile:
A retinolos szemmaszkot hol lehet a legolcsóbban beszerezni?