Száraz, durva tapintású haj ellen + haj növekedés

Sziasztok!
Évente 2-3x szokitett (kevin murphy, olaplex kezeléssel) hajam van. Valamiért mostansag nagyon rossz állapotban van, reg voltam fodrasznal. Száraz, kurva tapintású szénakazal kb.
Kevin murphy sampon balzsamot használok. Utana n6 olaplex, körkefés hajszarito es a végén kevin olaj.
Min valtoztassak? Bevált vitamin, vagy kollagen ami segíthet? Illetve ami a haj növekedésben is segíthet.
Nagyon el vagyok keseredve, nagyon csunya vege kb 15 cm kell vágni belole, de nem szeretném, ha utana megint törne.
Szigligeti Ivettnel lattam a Stella koffein es sampon es hajpakolast, esetleg beválhat? Cseréljék le a Kevint szerintetek?

Konkrét terméket vagy márkát nem tudok ajánlani, de nézd meg, hogy amiket most használsz, abban van-e protein (a lenti neveken szokott futni).
Ha van, akkor valami olyat lenne érdemes keresni amiben nincs. Göndör hajjal foglalkozó közösségekben állandó kérdés, hogy az illető hajának milyen a porozitása, és ettől függően inkább proteinre vagy hidratálásra van szüksége. Ha neked a hajad jelenlegi állapota miatt nem való a protein, akkor pont száraz, sprőd, és fakó lesz tőle. Egy éve én is túlzásba estem a proteines termékekkel és ugyanilyen lett a hajam, pedig csak akkor csinált ilyet amikor pár évig festettem (az teljesen tönkretette), de magától nem szokott száraz és fénytelen lenni. Nálad a hajkezelések is beleszólnak a dologba, szóval simán el tudom képzelni, hogy inkább hidratálni kéne a hajad.
Ez persze csak egy ok a millióból, és nem biztos, hogy ez a gond, de érdemes utánanézni.

  • Hydrolyzed (wheat, oat, soy) protein
  • Hydrolyzed Vegetable Protein
  • Hydrolyzed keratin
  • Hydrolyzed collagen
  • Amino acids (Silk, milk, wheat, etc.)
  • Cystine Bis-PG-Propyl Silanetriol (Derivative of keratin protein)
  • Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol (Silicone modified wheat protein)
  • Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein (Quaternized wheat protein)

Whey protein van benne, gondolom az is ide tartozik ugye? Mast nem talatam a felsorolásból.

1 Likes

Igen, az is protein. Ha a lista végefelé van és a termékleírás nem hangsúlyozza ki a proteint mint kulcs összetevőt, akkor szerintem elhanyagolható mennyiség és nem az okozza a gondot. :slight_smile:

Bízom benne, hogy a többiek tudnak segíteni majd neked. Én ebben nem vagyok szakértő, mert a hajam és én jól elvagyunk általában.
Amit én szeretek és tényleg nagyon jól hidratál és regenerál:

Régen R&B volt a neve, a véleményeket is itt találod róla: https://kremmania.hu/kremek/lush-r-b-hajvegapolo

Az illata elég megosztó (zöld, nekem vetiver és füge jut eszembe), de a hatása nagyon jó, és nagyon kis mennyiség is elég belőle egyszerre. A nevével ellentétben legtöbben nem csak a hajvégeinkre használjuk hanem az egész hajtömegre. :slight_smile:

Rendben, Koszonom!

1 Likes