Skinsmart termékek

[hu.post.continue_discussion]

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
3 éve szenvedek aknékkal, pattanásokkal… rengeteg piros hegem van. Tavaly inertat írt fel nekem a bőr gyógyászom, amit 7 hónapig szedtem nagy dózisban. Aztán mikor letisztult az arcom, meg lézerezett. Boldog voltam, mert minimalis hegeim voltak, de tiszta lett az arcom. De ez csak pár hónapig tartott. Utana újra megjelentek. Elmentem egy másik bőrdokihoz, Ő szintén inertát írt fel csak kisebb mennyiségben. De én nem szeretném szedni még egyszer, mert rengeteg mellékhatása van…Már mindenhol jártam. Mindent kipróbáltam. Belefáradtam​:pensive: majd barátaim ajánlották a skinsmart oldalt, ahol rendeltem Paula’s choice lemosót és hidratáló krémet, Geek & gorgeous Cheer up hámlasztót, 101 B-Bomb szérumot és The ordinary szérumot. Most 3 napja használom őket ahogy elő van írva és már az első használat után másnap reggel tele voltam sárga pattanásokkal és csak jönnek és jönnek újak. Eddig is sok volt, de most jelentősen csúnyább lett a bőröm. Nem értem, talán nekem ezek nekem inkább ártanak mint használnak, vagy előszőr talán ennyire kidobja a pattanásokat? Tudom, hogy nem egy-két nap mire elkezd hatni. Viszont azt sem értem miért lett több?! Ha valaki tudna nekem tanácsot vagy véleményt írni azt nagyon megköszönném! :slight_smile: L/22

Szia! Ha jól tudom az Inerta egy retinoid származék. A most leírt rutinodban nem látok retinoid származékot (hacsak nem a The Ordinary szérum). Meg tudod írni, hogy használsz most ilyesmit, és ha igen, mit? (akár gyógyszertári krém formájában).

1 Likes

Szia!
A niacinamid okozhat pattanásokat, ha érzékeny vagy rá. Próbáld meg, hogy elhagyod pár hétre.
A skinsmartnál tartanak személyes tanácsadást is, érdemes lehet elmenni. Elég komplikáltnak tűnik a probléma.
Retinolféleséget mindenképpen érdemes bevetni. Esetleg még azelainsavas szérumot tudok javasolni, nagyon sokat tud segíteni.
Illetve sok más egyéb oka is lehet. Érdemes megnézni, hogy az étkezéssel van-e valami kapcsolata. Illetve ha esetleg kókuszmatracon alszol, utolsó utáni tippemként még azt is lecserélném. De előbb persze tesztelni kell, hogy lehet-e köze hozzá.

1 Likes

Szia,
Hasonlo borom es borproblemam van, aterzem a helyzeted.
Ugyan mara mar sikerult megszabadulni az akne nagy reszetol, de orokke hajlamos leszek ra es mindig van egy-ket pattanas az arcomon. De ez igy mar nagyon is jo a regi felallashoz kepest. :slight_smile:

Amikor elolvastam a posztod, rogton az ugrott be, hogy talan egyszerre kezdtel el bevetni minden termeket, amit felsoroltal. Nem tudom jol szurtem-e le. Ha igen, akkor talan pont ez a problema. Lehet, hogy sokkoltad a borod es nem tud megbirkozni az egyszerre tul sok es uj aktiv hatoanyaggal.
Szerintem erdemes lett volna/lenne fokozatosan beiktatni minden ujdonsagot. Elkezdeni egy valamivel, azt kitapasztalni, tesztelni, hogy mikent viseli a borod, es ha minden jol megy, akkor ket het mulva hozzaadni a kovetkezo ujdonsagot es igy tovabb.

Nem vagyok nagy szakerto, csak sajat tapasztalatot irtam le. Erzekeny a borom, nalam ez igy jol bevalt. Tobbmindent hasznalok egyszerre, de kulcsfontossagunak tartom a fokozatossagot.
Hatha segithet neked is! :slight_smile:

1 Likes

Szia! Remélem jó helyre reagálok​:slightly_smiling_face: csatlakozom az előttem szólóhoz, az étrend odafigyelésével kapcsolatban, illetve tudok javasolni teljesen tartósítószer mentes, nagyon hatékony, vegán étrendkiegeszitőt, ami immunerősítő is. itt is olvashatsz a kozmetikumairól, bár nem teljes. Ez a RINGANA. Érdemes utána olvasni akár a női kapszulának, akár a szépség vitaminjának a Te esetedben. Rengeteget tudnék róla beszélni, nekem bevált, saját tapasztalat, illetve róluk biztosan tudom, hogy egy speciális A vitamint alkalmaz, a többek között kollagén termelő éjjeli arckrémében. Olvass utána nyugodtan, és örömmel segítek is​:slightly_smiling_face: még egyszer remélem, jó helyre írtam és maradhat az üzenetem :slightly_smiling_face:

1 Likes

Szia!
Több oka is lehet a pattanásoknak. Az egyik az amit a többiek is mondtak, hogy túl gyorsan kezdtél el használni túl sok mindent, illetve a nia okozta érzékenység. Ami az én tippem az a purging, ergo a hámlasztó hatására a bőröd elkezdi kidobálni a szennyeződést és ez pattanások formájában jelenik meg.
Én a helyedben rámennék most a dupla tisztítás (olajos majd géles lemosó), - hidratáló - fényvédő hármasra (fényvédő nagyon fontos reggelente!!), majd két hét múlva bevezetném a hámlasztót, stb., két hetente új terméket bevezetve.
Ami még pattanásokra jó megoldás lehet az a TO Azelaic Acid, nekem csodát tett a bőrömmel. :slight_smile:

3 Likes

Szia! Nem használok, csak amit leírtam. Esetleg tudnál ajánlani nekem olyat, amiben van retionid származék? Annyira nem vagyok jártas ezekben sajnos. Köszönöm :slight_smile:

Szia! Mindenképpen megfogadom. Nagyon köszönöm a tanácsot! :slight_smile:

1 Likes

Szia! Ma reggel már így alkalmaztam, csak a fényvédős hidratáló krémet még nem szereztem be. Itthon nekem Bioderma Cicabio SPF 50+ fényvédőm van, amit még a lézerezésem után használtam. Nem tudom az jó lehet-e mindennapi használatra. Ha nem, akkor már rendelek is skinsmartról. Nagyon szépen köszi a segítséget!! :slight_smile:

1 Likes

Szia! Köszi szépen az ajánlást, mindenképp utána olvasok most és ha jókat ír, rendelek!:slight_smile:

Szia! Köszönöm szépen a segítséget, utána nézek ezeknek a dolgoknak.:slight_smile::slight_smile:

Szerintem egyszerűbb, ha belinkelek egy Skinsmartos cikket, abban találsz több opciót:

Nem tudom mi a keret, és mennyire érzékeny a bőröd. Az okosok azt mondják, hogy egy gyengédebb retinol is lehet jó, de több idő kell neki, hogy hasson. Cserébe nem okoz annyi irritációt, hámlást. Szerintem érdemes egy gyengédebb formával kezdeni, az elején hetente 2-3 alkalommal. Ha úgy látod, erősebb termékre van szükséged, később feljebb lehet lépni.

A saját tapasztalataim:
The Ordinary Granactive Retonoid Emulsion: Gyengéd kezdő retinol, a zsíros bőrömnek tökéletes állagú, könnyen beszívódik. Nem okozott semmiféle hámlást, irritációt. Pénztárcabarát.
Geek&Gorgeous A-Game 5: Közepes erősségű termék. Sárga színű krém, ami könnyen beszívódik. Kétnaponta használtam, úgy szintén semmiféle irritációt, hámlást nem okozott. Szintén pénztárcabarát termék.

Elfelejtettem egy fontos dolgot: Van olyan helyzet, mint a terhesség, mikor nem javasolt a retinoid tartalmú krémek alkalmazása!

1 Likes

Egyetértek egyébként @macooka-val, egy azelainsavas termék is hasznos lehet a pattanások ellen.

1 Likes

Szerintem az egy jó fényvédő, talán még én is használtam régebben. :slight_smile:

1 Likes

Nagyon szívesen! :slightly_smiling_face: keress nyugodtan rendeléssel kapcsolatban​:slightly_smiling_face: sok jó akció is van mostanság, így Karácsony előtt. Jó böngészést és remélem megtalálod a Neked legjobb megoldást :green_heart::slightly_smiling_face:

1 Likes

A Clear sorozatot szerettem volna ajánlani, a linkelt Skinsmart cikk végén is szerepel, van belőle delux kiszerelés, ki tudod próbálni.
https://skinsmart.hu/egyeb/deluxe-minik/clear-pattanasok-ellen.html
Hámlasztáshoz sima BHA- t javasolnék, nem olyat ami aha+bha.
Valaki említette fentebb a dupla lemosást, olaj + gél, nálam az bőrtisztulásban áttörést hozott.

2 Likes

+1 hatalmas pont a dupla lemosásnak, eddig is alaposan tisztítottam a bőrömet, de ég és föld a különbség ennek köszönhetően. Pedig zsíros bőröm van, és féltem az olaj használatától.

1 Likes

Köszönöm a segítséget! Már rendelem is :slight_smile:

1 Likes

Èn nem bőràplàsi termèkeket ajànlok, hanem esetleg egy vizsgàlatot, hogyan àllnak a hormonjaid? Nőgyògyàsz vèlemènye esetleg? Sokban összefügg a hormonhàztartàssal a bőr àllapota is, sőt màs szervek is. Nekem pl. 46 èvesen hülyül a bőröm. Hormonok. Amikor szedtem egy hormon hatòanyagù tablettàt, gyönyörűen letisztult. Most egy növènyi termèket ajànlott a dokinő, mert nagyon sokszor èmelyegtem. Nem hittem neki, azt hittem a gyomrommal nem stimmel vmi, de kipròbàltam ès működik. Szòval lehet hogy vminek a mellèkhatàsa a patis bőr.

3 Likes

Én is orvost / laborvizsgálatot javasolnék. Valamint az ételallergia kizárása is fontos.

Nekem pl. magas prolaktinszint okozott pattanásokat. Ezenkívül mióta nem, vagy nagyon ritkán fogyasztok tehéntejet, teljesen elmúltak a pattik, gyulladások. Előtte én is próbáltam minden kencét, de úgy tűnik belső probléma volt az ok. Szerintem érdemes utánajárnod, mielőtt tízezreket költesz kozmetikumokra.

2 Likes