Segítség kérés, The Ordinary termékek!

Sziasztok!!:heart:
Segítséget szeretnék kérni az Ordinary termékkel kapcsolatban.
Sajnos régóta küszködök a problémás bőrömmel.
Sok fajta krémet, lemosót, tonikot kipróbáltam már mind olcsóbb és drágább kategóriából is.
Legutóbb a Larose posay termékeivel próbálkoztam sajnos sikertelenül. Mindegy még mindig nem adtam fel!!

Szóval sokat hallodtam az Ordinary termékeiről és vettem a bátorságot, hogy kipróbáljak valami újat.

[Megrendeltem:]
Azelaic Acid Suspension 10%
AHA 30%+BHA 2% Peeling Solution
Niacinamide 10%+Zinc 1%
Alpha Arbutin 2%+HA

Segítséget szeretnék kérni a használatáról aki ismeri a termékeket és hatást ért el nála.
Mégis mit miután, hogyan használjam?
Hiszen jól szeretném őket az arcomra ,pakolni,!
Nagyon szépen köszönöm előre is aki szánt egy kis időt,hogy elolvassa és esetleg segít nekem!
Legyen mindenkinek csodás napja!:slight_smile:

Szia!

Van már egy topikunk, ahol a bőrápolási rutin kérdéseit meg tudjuk beszélni:

Valamint javaslom a témában a skinsmartot, ők a termékek leírásánál is rengeteg infót adnak arról, hogyan érdemes használni. Ha jól megy az angol, a deciem oldalán is olvasgathatsz.

1 Likes

Nem írtad, hogy mennyi a köröd (hozzávetőlegesen), milyen bőrtípusod van, van-e valami bőrproblémád, mi a célod a bőrápolási rutinnal.
Egy biztos: lassan vezesd be a termékeket a rutinodba!
A hámlasztó kezdésnek lehet nagyon erős, ha még egyáltalán nem használtál, nem javaslom.

Ezekből egyébként a Nia szérummal és a hámlasztóval volt dolgom. A hámlasztót szigrúan csak az ajánlott hatóidőre hagyom fent, és csak a téli hónapokban használom. Utána pedig rengeteg hidratálót szoktam.
Niacinamide-ből pedig átváltottam a b-bombra, mert sokkal jobban szeretem az állagát. Nekem egy 2% BHA heti 2-3x-os használata és a Niacinamide esténként rendben tartja a bőröm, bár én csak mitesszerekkel küzdök a kombinált bőrömön.

Egyrészt valóban nem fejtetted ki mit értesz problémás bőr alatt, így nehezebb tanácsot adni.
Ha nem hámlasztottál még, akkor azt a Peeling Solutiont még hagyd egy darabig a szekrényben. Gondolom mitesszeres bőröd van, erre inkább sima BHA-t használj kezdetben, mondjuk a CosRX BHA Blackhead Power Liquid-et, dm-ben lehet kapni. Ezt heti 1-2x használd, esténként, lemosó után. Aztán 2-3 hónap múlva előveheted a Peeling Solutiont, szigorúan heti 1-2x, 10 percre, majd lemosva.

Ezekből a termékekből én amúgy egy ilyen rutint raknék össze:

Reggel:

  1. Langyos vizes lemosás
  2. Alpha Arbutin 2%+HA
  3. Hidratáló
  4. SPF50 fényvédő

Este:

  1. Olajos lemosás vagy micellás víz
  2. Géles/habzó lemosó
  3. BHA (heti 1-2x)
  4. Niacinamide 10%+Zinc 1%
  5. Hidratáló
  6. Azelaic Acid Suspension 10% (nem egész arcra, csak a problémásabb részekre)

Denat alkoholt/Alcoholt tartalmazó termékeket mindenképp kerülném.

Milyen lemosót, hidratálót, fényvédőt használsz?

3 Likes