Sampon zsíros hajra (3 nap)

Sziasztok!

Ugyan van már egy topic hasonló címmel, de a kénes samponos javaslaton kívül nincs benne használható ötlet vagy módszer, aminek egyébként zsírosodás elleni hatását többen nem osztják és nem is erősítik meg.

Olyan sampont keresek, mellyel 3 napot kibírna fél hosszú gesztenyebarna hajam.
Jelenleg ugyanis ahhoz, hogy vállalható legyen a hajam, gyakorlatilag minden este hajat kell mosnom vagy max. másnap reggel, ami különösen a téli időszakban nem túl kényelmes és nem is egészséges…szilikon és parabén mentes termékeket használok egyébként.

Kérem, hogy konkrét termékek nevét írjátok meg és azt, hogy hány naponta mostok hajat adott termékkel, mert ezt az új topicot ebből a célból indítottam.

Segítségeteket előre is köszönöm!

1 Likes

Ugyanezzel a hozzászólással régi topikokat is fel lehet éleszteni, hogy ne legyen egyre több és több :slight_smile: Hiába írtunk oda régen, de új hozzászólással így is legfelülre kerülne.
Én újabban szulfátmentes sampont használok, most éppen a Nature Box gránátalmaolajos samponját. 3-4 naponta szoktam hajat mosni. Régebben nekem is nagyon gyorsan zsírosodott a hajam, de húszas éveim elején történt valami változás és már nem olyan vészes. Ezáltal hiába mondom neked, hogy a fenti termékkel elég 4 naponta hajat mosnom, ha neked gyorsan zsírosodik a hajad, akkor szerintem ez sem lesz megfelelő. Szerintem a fejbőrödet kellene hidratálni, esetleg kipróbálni fejbőrradírokat.

3 Likes

Fúúú ez az én topicom :joy: Én 24 év után se találtam még meg a megoldást erre a problémára. Általában azt tapasztaltam, hogy a legtöbb zsíros hajra való sampon szárít, ezáltal méginkább stimulálja a faggyútermelést hosszú távon. Most az Elseve Extraordinary Clay sampont használom balzsamjával, elvileg zsíros hajra való, de másnap már nálam is neccesen vállalható a hajam.
Hajhullásra néha veszem a Helia D regenero koffeines sampont a tonikjával, az kicsit visszafogja a zsírosodást, viszont elég sok alkohol van benne.
ami nekem segít, az a szárazsampon.
Illetve tegnap vettem rozmaringolajat, miután azt olvastam, hogy nagyon hatásos erre a problémára, de ma próbáltam először, szóval még nem tudok véleményt írni.

1 Likes

Nekem is hasonló volt a helyzet, írtam is róla:

Annyit fűznék hozzá, hogy én kétszer samponozok. Egyszer egy jó tisztítóerejűvel, egyszer meg egy olyannal, ami lájtosabb, de mondjuk összetevőlistára jobb (szilikonmentes, extra összetevők vannak benne, stb.). Első samponnak a kallos mélytisztítója is bejött, meg a zsíros hajra való wu2, de azokat csak heti 1x mertem használni, extra hajvégápolóval. Ja, és csak festetlen hajra. Amióta megint festett hajam van azóta más termékeket használok, de azok már nem ide tartoznak.

Nekem is hasonló problèmám van, annyi a különbsèg, hogy nekem 2 naponta kell mosnom, nem naponta, de az is sok. Olvastam egy Yves Rocher fejbőr radírról (talán pont itt a fórumon, de lehet, hogy valamelyik bloggernèl), amivel elvileg ki lehet tolni a hajmosást. Èn mèg (!) nem próbáltam, de tervezem kipróbálni, hátha beválik.

Haha, pont ezt kerestem ki, mert én is emlékeztem rá :smiley: Ez az:

Fejbőrradír @kaboci

Én is tervezem kipróbálni, de kicsit húzom a számat az ára miatt (ugyanis én egy olcsó kénessel oldom meg a zsírosodás problémáját.

1 Likes

Az ára miatt nem vettem mèg meg, inkább szenvedek különböző samponokkal :see_no_evil:

1 Likes

Előbb-utóbb kénytelenek leszünk beszerezni :sweat_smile:
A kénesnek kicsit megmarad a szaga a hajamban, hiába balzsamozok. Meg az eléggé szárítja a szálakat, a fejbőrömnek jó, de szénakazal vagyok tőle.

2 Likes

Egy ilyen esetleg? @kaboci

https://kremmania.hu/elado/szabincsepp-lador-tea-tree-scalp-clinic-hair-pack-da09b7fc-877b-431f-8590-0251f6bd9674

Èn használok hajparfümöt (csak ha már hajmosós nap van, frissen mosottra nem, mert szerintem attól is előbb áll össze a hajam), Balea, virágillatú. Hátha elveszi a kènes sampon szagát. :cherry_blossom:

1 Likes

Ezt még lehet, hogy kipróbálom, köszi a tippet!
Olyat már csináltam, hogy finom illatú olajat (YR szintén) kentem a végére ápolás céljából (is) és rettentően pöcegödör szagú lett ahogy összekeveredett :face_vomiting: Meg kellett mosnom a hajamat újra.

1 Likes

Köszi szépen az eddigi válaszokat. A rozmaring olajat kipróbálom, a sampon vonatkozásában ui. szinte minden nagy márkát kipróbáltam (schauma 7 gyógynövény, Elseve, Syoss stb) és a szilikonmentes palettát is ugyanígy (Santé, Biohair, Aussie stb), de eddig egyikkel sem tudtam kitolni a hajmosást:((
A kénes sampont a lányom próbálta korpásodás miatt- amire be is vált, de a zsírosodást Neki sem tolta ki…
Hátha még jön vkitől egyéb ötlet vagy egy bevált csodaszer:))) azért még remélek…

szio,
en ezt hasznalom egy honapja:
https://kremmania.hu/kremek/garnier-fructis-hydra-aloe-hajerosito-sampon + egy Aussie balzsamot https://kremmania.hu/kremek/aussie-miracle-moist-hajbalzsam-szaraz-karosodott-hajra
ennek hala heti egyszer kell csak hajat mosnom. Napközben a hajam dönti el, hogy összefogva vagy kiengedve akar-e lenni (ma pl copfal indultam munkába,de már most ki van engedve a hajam). 1 napot szoktam szárazsamponos hajjal lenyomni, erre a https://kremmania.hu/kremek/batiste-cherry-dry-shampoo hasznalom.

Regebben sapmonom es balzsamom is Aussie volt, de a sampon elfogyott es ujat akartam kiprobalni. Anno 3 naponta mostam hajat.

2 Likes

@flora256 a hydra aloe nekem is bevált, bár átütő sikert azért nem ért el.

Amúgy update a rozmaring olajjal kapcsolatban: tegnap reggeli hajmosásnál a samponba kevertem (mindkét kör samponozáshoz 5-6 cseppet). De sajnos a hajam ma ugyanúgy néz ki, mint máskor (vállalhatatlan). Bár lehet ebben az is szerepet játszik, hogy az eső miatt kicsit párás a levegő, nem tudom. Kicsit csalódott vagyok, azt hittem ez gyorsan hat, de úgy tűnik, idő kell neki. Vagy legalábbis remélem, hogy csak idő kell neki, és nem haszontalan.

https://kremmania.hu/kremek/bioderma-node-g-tisztito-sampon-zsiros-hajra
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Régóta gondolkozom rajta, hogy megpróbálkozok vele mert patikai vonalon még nem nagyon próbáltam sampont. A vélemények nem túl megnyugtatóak, ehhez képest az ára pedig elég magas.

Budapesten laksz? Csak mert arra gondoltam… Van egy ilyen Balea hajparfümöm, amit korábban tartalèkba vettem, de mèg az előző is kb 2/3-ig van (a korábbi szèriás hajparfüm meg 1/3-ig :no_mouth:), szóval szívesen odaadnám, hogy esetleg kipróbáld. Ha gondolod. :slight_smile:

Oh, nagyon kedves vagy! Még kísérletezem egy Head & Shoulders-szel és ha az sem válik be, akkor még az YR fejbőrradírt is beszerzem és bevetem. A kénesnek valahogy mennie kell :sweat_smile:
Nem üti a “sima” parfümöt a hajparfüm?

Ez egy jó kèrdès. :thinking: Szerintem nem, legalábbis nem èrzem, hogy ütnè. A hajparfümnek annyira nem erős az illata, mint egy sima parfümnek, viszont arra nekem pont elèg, hogy a kellemetlen szagokat elfedje/eltűntesse a hajamból (pl a cigiszagot)

1 Likes

Aham, megfontolom a használatát, ha nem tudom leváltani a kénes sampont. :kissing_heart:

1 Likes

Nekem volt egy Pantene szárazsamponom, ami mint szárazsampon sajnos semmit nem ért, kb nem csinált semmit a hajammal, viszont az illata isteni volt, ezért gyakorlatilag hajparfümnek használtam :smiley: https://kremmania.hu/kremek/pantene-pro-v-volume-booster-szarazsampon
azt hiszem ez volt.

1 Likes

Mostanában azt tapasztalom, hogy ha csak 1-szer samponozom a hajamat, akkor később kezd zsírosodni. Ugyanazt a két sampont használom, egyszer a WU2-t, máskor Pantene Aqua Light-ot, ezen nem változtattam.
Szerintem világ életemben kétszer samponoztam, azán balzsam. Talán a fodrász is csak egyszer szokott, sosem figyeltem.