Rövid haj// hajnovesztes

Sziasztok!
Szeretnem megnoveszteni a hajamat , a fodraszom sajnos féléve kiritkitotta, azóta nem nő(azóta a fodraszhoz se megyek többet :relaxed:) ,úgy érzem valami vitaminok lennenek az utolsó lehetőségeim ,szeretnem ha aki ilyen helyzetbe volt valaha megosztaná velem a tapasztalatát , megoldását , Koszonom szépen !

Én tolnék a helyedben egy vérvételt: b12, pajzsmirigy, vas, ferritin - ezeket érdemes lenne csekkolni.
Nekem komoly pajzsmirigy-alulműködés okozott durva hajhullást, és amíg nem lett kezelve, nagyon ritka lett a hajam.
Ha pajzsmirigy-laborra mész, ne szedj biotint előtte 2 hétig, mert hamis eredményt ad.

4 Likes

Góckutatás: fogtól vagy női problémáktól is hullhat a hajad.

2 Likes

A többiek válaszához csak annyit tennék hozzá, hogy bármilyen gyulladás kísérő tünete lehet (pl.: krónikus mandulagyulladás, amit nem is feltétlen érzékel az érintett, csak fokozott hajhullás, a hajtömeg elvesztése formájában). Androgén alopécia pedig nemcsak hormonális faktoroktól alakulhat ki, sokszor nem lehet fokozott androgénszinttel összefüggésbe hozni.
Azonban gyakran olyan banális okai is lehetnek, mint a sampon. Vezettél-e be új hajápolási terméket vagy netán egy régi, jól bevált termék fejt más hatást ki, mint előtte? Használsz-e öblítőt? Változtattál-e a mosási szokásaidon? Mindezek hozzájárulhatnak.
Amíg nem tudod az okát, addig lehet, hogy az argánolaj (sokaknak a ricinusolaj, leírások alapján az avokádóolaj is) segíthet. Bár azt is tudni kell, hogy ami hajnövekedést okoz, az egyeseknél hajhullást is előidézhet. Ha zsírosodásra hajlamos a hajad, érdemes az olajokat hajmosás előtt fél-két órával óvatos, körkörös mozdulattal felvinni és belemasszírozni a fejbőrbe (hajtöredezés ellen a hajvégekre is juttatni). A törölközőbe csavarás is elhagyható. Hajmosás során el tudod távolítani az olajat a fejbőrről és a hajvégekről. Egy-két hónapon belül új babahajaknak kellene nőniük.

1 Likes

Szia nekem is egyszer levágták és soha többet nem tudtam megnöveszteni. Persze minden negatív, vitaminok, kezelések egy középkategóriás autó árában, de sajnos hosszú nem lett többet. Néhány kósza szál megnől, a töve sűrű, tele van babahajjal de ennyi. Hajhosszabbításom van már több mint tíz éve, feladtam a saját hajat. Sajnos a 4. x-en túl nem mindenkinek adatik meg a hosszú vagy akár félhosszú haj.

Csak úgy tűnik hogy nem nő. Tapasztalatból beszélek. Azon a hajszálak amik “ritkítva” lettek, azokat nyugodtan veheted úgy mintha pixie-t vágattál volna, és onnan kéne visszanöveszteni, csak közben a még megmaradt hosszú szálakat időnként trimmelni kell hogy ne nézzen ki rosszul, és ne töredezzen. Ha tippelnem kéne, 2-3 év talán, mire egységes, viszonylag hosszú hajtömeged lesz megint.
Persze lehet használni hajnövesztőket, meg hajnövekedést állítólag elősegítő összetevőket. Az összeset - valami csak segíteni fog. Van egy listám valahol, ha érdekel megpróbálom előkeresni és ha megtalálom, begépelem

3 Likes