Retinoltartalmú termékek - amikről nem tudsz

A téma indításakor egyébként nem riogatás volt a célom. Én szeretem a The Ordinary Granactive Retinoidját, több, mint egy évig rendszeresen használtam. Láthatóan jobb állapotba került a használata mellett a bőröm. Viszont úgy éreztem, hogy szuper, hogy nekem milyen széppé teszi a bőröm, de felelősséggel tartozok egy másik valakiért, aki egyébként dönteni sem tud a kérdésben. Így inkább leszek ráncos ráncos, mintsem, hogy baja legyen a gyermekemnek…
A másik dolog, ami a téma indítására sarkallt, hogy ma már annyi minden szerepel egy terméken. Vegán, SLS-mentes, cruelty free, stb. Viszont ez valahogy nem szokott szerepelni a termékek dobozán. Ezért gondoltam, hogy jó ha van egy gyűjtőoldal, ahol összeszedjük a retinoltartalmú készítményeket.

1 Likes

Azelőtt nem is hallottam róla, hogy ez veszélyes lehet. Most ráklikkeltem itt a KM-en a smartsknicare-re:

http://www.smartskincare.com/treatments/topical/retinol.html

Itt olvastam, hogy egyesek összefüggésbe hozzák a bőrrákkal. Hát, tényleg nem tudom, mit gondoljak róla ezek után :roll_eyes:

1 Likes

Tud valaki segíteni, hogy a 200.000 nemzetközi egység 100 grammban mennyiség százalékosan mit jelent? A multivitaminon amit szedek 0,06 mg = 200 NE, ez alapján 0.6 gramm 100 grammban, ami az 50g tubusban 0.3 gramm aktív anyag. Jól számolom? Így számok alapján nem tűnik soknak, ez egy százalék alatt kell hogy legyen. Nem találok erről semmi infót. Előre is köszi.

Gondolkodtam még egy kicsit :slight_smile: és arra jutottam, hogy ez bizony 0,6% retinol lesz.

Engem ezek az NE jelölések annyira össze tudnak zavarni. Már van elég mértékegységünk, miért nem lehet azokat használni? :laughing:

Szerintem azért, mert különböző A-vitamin származékok más hatáserősségűek. Mondjuk én ilyet csak a vitaminos dobozok oldalán láttam eddig… A kencéknél százalékos arányt szoktak feltűntetni.

1 Likes