Parfüm rendelés külföldről

Rengeteg parfümöt nem forgalmaznak Mo-n, amik egyébként rendkívül népszerűek külföldön. Ki honnan szokott rendelni, ha olyan parfüm tetszik meg amit csak külföldről lehet rendelni? És ami még fontosabb…honnan lehet vámmentesen rendelni? Sajna minden egyes alkalommal megszívtam a vámosok miatt, volt már nem egy rendelésem ami sajna visszament a feladónak, mert ilyen olyan doksikat kértek bemutatni, kitöltve visszaküldtem, de csak azért is visszadobták, hogy hibás adatkitöltés. Vámot szeretném elkerülni, tehát gondolom akkor amcsi oldalakat felejtsem el. Ötletek EU-n belül vámmentes rendeléshez? :smiley:

EU-n belül nem kell vámot fizetni, még ha megvizsgálják is a csomagot, tudtommal. Áfára gondolsz esetleg?

EU-n belül vám nincs, magánemberként pedig a webshop országának áfáját fizeted, de az benne van a vételárban, nincs vele külön gond.

Hirtelen ezeket találtam:
La Maison Du Parfum (belga)
Parfumdreams (német)
Parfumania (holland)

Hivatalosan nem a magyar áfát kell fizetni? Legalábbis én a német amazonról amikor rendeltem így volt. De eleve azt kellett fizetni, itthon csak simán kihozták.

1 Likes

Áhh, köszi szépen megjegyzem ezeket az oldalakat :slight_smile:

1 Likes

Az attól függ. :slight_smile:
Alapesetben az értékesítő ország áfáját fizeted, viszont ha online vásárolsz, és az értékesítő cég egy meghatározott összeghatár felett értékesít ide Magyarországra, akkor a magyar áfát kell alkalmaznia és beszednie.

Az Amazon egyértelmű, hogy eléri és túl is teljesíti ezt az összeghatárt (az Etsy, Ebay meg alapból a célországét szedi be), de én vásároltam már több olyan kis webshopból, ahol az adott ország áfáját fizettem. Valamint élénken élt a fejemben a munkahelyem, amely 27%-ot áfát szed be ha nagy ritkán EU-n belül külföldre értékesít. :smiley:

Szóval mindkettőnknek igaza van, csak a webshoptól függ. :slight_smile:

2 Likes

Á, értem, köszi! Ma is tanultam valamit. :blush:

1 Likes