Milyen típusú a hajad, bőröd, milyen bőrhibáid vannak és tanácsok

Valamint egy-egy csodatermék, amivel javulást tudsz elérni, a problémáiddal szemben. :slight_smile:

1 Likes

Én nem rég jöttem rá pontosan milyen típusú a bőröm. Kombinált, viszont száraz-kombinált pattanásokkal amelyek hormonális eredetűek.
Sajnos sok pattanás foltom is van évek óta ugyanazokon a helyeken, nyáron eltűnik, aztán újra ugyanott megjelennek.

Hajam: Kombinált, felül zsírosodásra hajlamos, alul száraz.

Úgy vettem észre hajamnál/arcbőrömnél a legfontosabb a hidratálás. Nem bírom az alkoholos termékeket, kipirosodik tőlük a bőröm.

A kombinált sok esetben vízhiányos is, azért érzed száraznak (pl. nálam is) sok toner és fátyolmaszk segíthet.
A hyaluront is javasolják, de nekem nem barátom, nem szereti a bőröm. Egy jó mist is csodákra lehet képes, azt még én is keresem. :slight_smile:

2 Likes

Hú köszi, bennem is megfogalmazódott már, hogy vízhiányos lehet a bőröm, de ezek alapján amit mondtál világossá vált számomra. Szerinted felesleges a topic, vagy valakit rajtam kívül érdekelhet, vagy hasznos lehet :thinking::blush:?

1 Likes

Engem érdekel, épp ma fogalmazódott meg bennem, hogy lehet rám is rámférne picike tanács :slight_smile: El kell szaladnom a piacra utána összeszedem a gondolataim :slight_smile:

2 Likes

Szóval nekem a pattanásosról úgy tűnik a tág pórusok felé változott a bőröm és az orromon elég sok a mitesszer, a homlokomon is ilyen érdekes picike patik vannak (fekete tetejű, de nem olyan erős mint az orromon és nem mélyek hanem “puklisak”) Az arcomon pedig kimondottan “kráteres” a bőröm. Egyébként T-vonalban zsírosodik, a szám körül képes “bomlani” de nem vészes, alapvetően én is a zsírosodással küzdök, bár a Lush termékei ezen sokat segítettek.
Gondolkodtam is egy skinsmart tanácsadáson, mert annyira nem tudok eligazodni mire lenne leginkább szüksége a bőrömnek, amitől ezek a csúnya mitesszerek eltűnnének és némi kátyútömés se ártana :smiley: Újabban rákaptam az alapozásra mert ott kevésbé látszik. Mutatok képet a dologról, itt nincs alapozó rajtam:

20191220_104055

A hajam erősen kihullott 23 éves korom után, én már kb örülök ha van valami a fejemen :smiley: Nekem is felül zsíros, alul száraz a hajam, de a hajvitamin és a Syoss micellás samponja úgy tűnik nagyon is beválik. Néha teszek rá olajat, ha nem felejtem el :slight_smile: (kókusz, ricinus és mandulaolaj, de kb amit épp találok a boltokban :slight_smile: )

4 Likes

Egy ideje már én is gondolkozom a skinsmart tanácsadáson. Már kb egy éve igyekszem tudatosan bőrápolási termékeket venni, szérumokat használok, hámlasztok, kerülöm az alkoholt-illatanyagot, stb stb de még néha most is azt érzem, hogy belekavarodok a sok infóba és termékbe. Nekem is tág pórusaim vannak és zsíros de időnként vízhiányos a bőröm, és sajnos a sok kísérletezgetés ellenére is azt vettem észre, hogy nagyon minimálisa tudok csak javítani a helyzeten. Annak idején a TO szalicilsavas hámlasztója csodát tett az arcommal, de már hónapok óta nem kapni, mert elvileg újítják az összetételét, de már nagyon kínlódok nélküle, alig várom, hogy újra kapható legyen. Egyébként szeretem az azelainsavas szérumukat, a hyaluron + b5 szérumot, illetve a szalicilsav helyett mandulasavas hámlasztót vettem legutóbb, de nem szeretem mert ragacsos. A mitesszerekkel az égvilágon semmi nem tud mit kezdeni, kb már feladtam azt a problémát… Az egyetlen dolog ami mostanában sokat segített az az új Cerave SE bőrsimító krém, viszont az látványosan, tényleg “simít”, de persze nem tüntet el mindent, és a nehéz napok előtt ugyanúgy beüt a krach és akkor 1-2 hétig borzasztóan néz ki a fejem :frowning:

Ja és a hajammal is hasonlóan vagyok, mint te, azzal a különbséggel, hogy nekem nem kihullott, hanem sose volt… Szintén olyan probléma, amire a mai napig nem tudok megoldást, a hajpakolások és a vasalás kerülése látszólag semmit nem javít, ugyanolyan gyenge, vékonyszálú és kevés…

2 Likes

pikkelysömörös vagyok, kb. ez a fő fő meghatározóm… mert mindent befolyásol. az arcbőröm kombinált, nyaktól lefelé is kb, effajta kombinát-izé vagyok (könyék-térd és attól lefelé szaharai gyíkhal, kb… plusz a jobb fülem is halgyík, meg a fejbőröm, de az csak ha nem jó sampont használok. deviszont a hátam meg a dekoltázs-terület inkább csúnyaságokra hajlamos, igaz jó ha évente kétszer)
ja meg a hajam még festett is. de hamarosan inkább rövid lesz, ahogy ismerem magam. :smiley:

2 Likes

Milyen hámlasztót használsz most? A G&G Cheer up itt többünk rajongását kiváltotta. Az is mandulasavas (+szalicilsavas), teljesen vízsszerű az állaga. Egy próbát megérhet. :slight_smile:

1 Likes

Jó tippeket adtál kipróbálgatom én is, aztán együtt várjuk a TO termék újra elérhetőségét :slight_smile:
Hyaluronos szérumot én is vettem szépen kisimítja a bőrt és a kezdődő ráncokat is feltölti nagyon szeretem :slight_smile:

Hajra a DM-es sajátmárkás hajas vitamint próbáltad esetleg? Valamilyen belső támogatás is jól jönne, de ez is olyan mint a genetika, azon szerintem semmilyen csodaszer nem segít csak a megfelelő ápolás segít szépíteni a dolgon. Nekem régen erős szálú, rengeteg hajam volt, de kihullot és el is vékonyodott, pedig évek óta nem festem. Ugyanígy érdekes a bőröm változása, a patik helyett a tág pórusok és mitesszerek jönnek ki.

1 Likes

Beletartott fél percbe, amíg mindent értelmeztem :D, tetszik az írásod :D, szaharai gyíkhal :joy:

1 Likes

@dunaimano Hát most jelenleg nem igazán használok hámlasztót, néha a mandulasavasat, hogy legalább elfogyjon, de a Cerave krémben sokféle hámlasztó van, és most amíg még nincs meleg, elégnek érzem azt. De azért ha lehet majd kapni megint a szalicilsavast, akkor azonnal betárazok :smiley:

@Alsace Igen, végig szedtem pár kúrát belőle de semmi látványos :frowning: Azon kívül is kb az összes létező hajvitamint kipróbáltam, kivéve a Magic hairt, de ezek nekem sose hoznak eredményt. Az egyedüli ami segített az a Hélia D piros hajszesz, azt már sokszor újravettem hajhullós időszakokban. Nemrég pedig megrendeltem a TO hajszeszét is, de sajnos annak is nulla hatása volt a hajamra, pedig már majdnem elfogyott. Mondjuk az igazat megvallva, folytathatnék egészségesebb életmódot, de azért igyekszem naponta zöldséget és gyümölcsöt enni meg minimalizálni a “szemetet” (csak nem mindig sikerül :joy:) úgyhogy próbálom kicsit javítani a helyzetet a Biotech Active woman multivitaminjával.
Érdekes egyébként amit mondasz a hajfestéssel kapcsolatban, egy ideje most én se festettem de nem vettem észre, hogy ettől fellélegzett volna, nem lett erősebb :frowning:
Sajnálom, hogy elgyengült a hajad, de azért ha valaha olyan volt, talán lehet rá esély, hogy újra visszanyerd, nem?

2 Likes

És melyik mandulasavas terméket? Erre lettem volna kíváncsi. :slight_smile:

Jajj, bocsi :smile: ezt: https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-mandelic-acid-10-ha
Egyébként érdekel a Cheer Up is, lehet, hogy tavaszra beruházok rá. Azért is lenne jó mert 100 ml-s és tovább tart, így is álladóan azzal küzdök, hogy nem tudom belőni hogy egyszerre hány szérumot rendeljek a Skinsmartról és végül mindig az a vége, hogy 1-2 havonta rendelgethetek újra :smiley:

2 Likes

Ismerős a szitu, én is állandóan így járok a skinsmartnál. :smiley:
Köszi, ezt a hámlasztót nem fogom megvenni, tudom. :smiley: Az első összetevője a propanediol, az EUK134 szérumnak is, amivel nem voltam jóban. Mondjuk abban elég durva arányban, szinte majdnem teljesen propanediol, és nehezen szívta be a bőröm, vagyis inkább egyáltalán nem. Azért ebben a mandulasavasban is jó arányban lehet, ha csak a mandulasav 10%…

2 Likes

Azt a hajszeszt a Helia-Dset én is szoktam venni csak olyan hamar zsírosodik tőle a hajam :frowning: Sajnálom, hogy nem segítettek a vitaminok és a Biotechesnél nem éreztem egetverő különbséget megmondom őszintén. A DM-es se növeszti vissza csak gyorsabban nő a hajam és a körmöm tőle. Egynek elmegy :slight_smile: Én már letettem a görcsös visszanövesztésről, inkább örülök annak ami maradt és próbálok ahhoz alkalmazkodni. Évek óta próbálkozom látványos eredmények nélkül, nem akarok ezen szomorkodni, ami volt az volt, örülök, hogy legalább maradt még :slight_smile: Hajmosás után 2 napig szép, de utána eléggé kell fésülni, hogy ne nyíljon szét a fejbőrömön, Szárazsampon ezerrel és vitaminok egészséges életmód, ennyit tudok magamért tenni :slight_smile: Én kb 6 hónapja nagyon odafigyelek a kajára meg csinálom a hormonvizsgálatot is, hátha van más oka is a hullásnak, ami kb elviselhető, de ha nincs összekötve mindenütt a hajam van, csodálkozom, hogy van még a fejemen. Azaz marhára örülök neki :sweat_smile:

2 Likes

Abszolút át tudom érezni, én is nagyon sokat kuzdok vele. Néha azt lesem az utcán meg mindenhol hogy létezik-e még egy olyan lány akinek ennyire kevés haja van, és valahogy arra jutok hogy kb mindenkinek több van mint nekem… elég nyomasztó. Nekem már másnap necces, mert zsirosodik is (érdekes, nekem a Helia D valahogy pont nem zsírosította). Próbáltam emiatt sűrűbben mosni, ritkábban mosni, de sehogy se jó. Ha összekötöm, akkor egyrészt sok helyen kint van nekem is a fejbőröm, meg amúgy is elég vékonyka a copfom. Én is tele nyomom szarazsamponnal de ugye az se tesz neki jót… sajnos tényleg van olyan, hogy semmi se segít, de próbálok optimista lenni és nem elszomorkodni miatta minden nap mikor tükörbe nezek :smile:

2 Likes

Átérzem hidd el! Na annyit beszéltünk róla, hogy megnéztem a fejtetőm és igencsak kihullott onnan a hajam, tisztára mint a pasiknak :flushed: Kár volt megnézni :sweat_smile:

Kitartás neked is, én rosszabb napjaimon azzal vigasztalom magam, hogy max hordok pepit :joy:

1 Likes