Milyen kémiai hámlasztóval kezdjek?

Sziasztok!

A kérdésem a következő: lassan 40 éves leszek, és szeretnék elkezdeni arcra való kémiai hámlasztót használni.

Melyiket tudnátok javasolni?

Köszönöm a segítséget.

Köszönöm a tippet, tényleg nagyon jó ez a cikk.
Sajna az Ordinary-k nem túl elérhetők…:frowning:

Kezdőknek azért nem ajánlanám a 20-as glikolsavas és a 30-as AHA savat, de a szalicilsav jó kiindulás lehet. :slight_smile:
Egyébként a Geek and Gorgeous Cheer up hámlasztó mehet kezdőknek is szerintem, azt meg kb. mindig lehet kapni. :slight_smile:

1 Likes

Köszönöm a válaszokat, csajok.

Már csak az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ezt a Geek and gorgeous-t megkapom valahol boltban is, vagy csak online lehet rendelni?

(Már be vagyok sózva, hogy a hétvégén használhassak valamit… :DDD)

1 Likes

Van boltjuk, de sajnos most zárva vannak a Covid miatt, úgyhogy sajnos csak online elérhetőek. Ha nem Skinsmarton veszed, hanem Helloskin-en, akkor okosszepseg10 kóddal 10% kedvezmény lejön az árából. :slight_smile:

1 Likes

Képzeld, a Helloskin-en “nincs raktáron”.

Ennek ellenére köszönöm a tippet:-)

Sajnálom. :frowning: Akkor marad a Skinsmart, vagy a Helia-D oldala.
De ha sürgős, akkor a dm-ben kapható Revox szalicilsavas is teljesen jó hámlasztó, én is azt használom most. :slight_smile:

Hát, mivel péntek van, már nem tudod hétvégén használni. De a Skinsmart amúgy iszonyat gyorsan szállít, nem volt ritka, hogy egy napközbeni rendelés másnap már meg is érkezett.

sőt, a Helia-d webshopban sincs…:frowning:

Nagyon úgy tűnik, hogy maradok az egyedül elérhető Revoxnál… :DDDDDD

1 Likes

Köszönöm a segítő tippeket mindenkinek!

1 Likes

@vvv A Müllerben is vannak hámlasztó szérumok, talán könnyebben beszerezhető. Beauty Glam márka otthon is van ill. már a Catrice is forgalmaz gyengédebb hámlasztókat. Nem kell mindig rendelni, már egész jó a bolti felhozatal is.

Helia-D webshopban, sokszor van akció.

Végül Revox-ot vettem a DM-ben, nem tudtam tovább várni. Köszönöm a tippeket.:slight_smile:

1 Likes

Már csak egy kérdés: heti hányszor érdemes használni? Köszönöm.

2-3x :slight_smile:

Sziasztok Rutinosok! :slight_smile: Hámlasztás, illetve rétegzés témában szeretném a segítségeteket kérni. Pár hete elkezdtem használni a G&G Calm Down hámlasztóját. Szuper elégedett vagyok vele. Most úgy használom, hogy: tisztítás-Calm Down-éjszakai krém.
Az volna a kérdésem, hogy ha használnék még a krém előtt arcpermetet/lotiont vagy szérumot, akkor a sorrend mindenképpen úgy nézzen ki, hogy a tisztítás után az első réteg a Calm Down, ugye? Ne rakjam a bőrömre előbb a lotiont?
Köszönöm!

1 Likes

Szia, hamlaszto elott lehet hasznalni tonikot, esszenciat, de lehet tisztitas utan rogton a hamlasztot hasznalni, majd a tobbit. Igazibol az allagatol fugg, mert egy vizes allagu hamlasztot (mint a Calm Down) nem lesz tul kellemes egy lotion allagu termekre felvinni, de egy vizszeru tonik tetejere siman mehet.

1 Likes

A nagykönyv szerint hámlasztás és hidratálás között mehetnek a szérumok, de szerintem ki kell tapasztalni. Nálam van, hogy tisztítás után hámlasztok, majd toner stb. Egyéni, próbálgatni kell.
Gyakorlatilag a hámlasztás akkkor hatékony ha a megfelelő ph értékre van a bőr beállítva. Szóval egyéb esetben is működik, max. valamennyit veszít a hatékonyságból.
Ha a permet mist jellegű, akkor mehet bármikor. Én szoktam toner és hidratálás előtt is.

IMG_20210519_190313

1 Likes

Nagyon köszönöm a segítségeteket! :pray:

1 Likes