Mennyi idő alatt használtok el termékeket?

Lehet sminktermék, kozmetikum, bármi :).

Kezdem :D.
Én úgy érzem nem takarékosan használom a dolgaimat, mégis nagyon sokáig kitartanak.
Tusfürdő: 1 darab fél év (500 ml.)
Testápoló: 1 darab 1 év (igaz ritkán használok :sweat_smile:vegyük úgy hogy párommal együtt ő mostanában többször használja.
Arckrém: 4 hónap, mindennap használom tetemes mennyiséget.
Fogkrém: 2-3 hónap amíg elhasználom. Szintén naponta 2-3-szor mosok fogat.
Dezodor: 3-4 hónap, naponta egyszer használom.
Szappan: 1 hónap

Sminktermék:
Szempillaspirál: 5 hónapot bír ki általában
Korrektor Catrice: 6 hónapja már velem van, de már nagyon kevés van benne.
Rúzs: Nem nagyon akarnak fogyni
Szemhéjfestékek: Nem reménykedem, hogy valaha elfogynak :smiley:

5 Likes

Testápoló olajat (Balea) 3 hónap alatt használok el (mindennapi használattal).
Hidratáló 3-4 hónap.
Habzó arclemosó (szintèn Balea) 7-8 hónap.
Dezodor (stiftes Rexona) 2 hónap.
Èjszakai szèrum (ez is Balea, nahát :smile:) 3 hónap.
“C-vitamin szèrum” 3 hónap (azèrt van idèzőjelben, mert valójában a Garnier C-vitaminos szövetmaszkjának a szószát töltöm bele kis cseppentős üvegbe ès úgy használgatom)

Alapozó: nagyon változó, márka ès kiszerelès függő (kompakt, stiftes vagy folyèkony) 6-10 hónap
Korrektor: ez ugyanúgy függ nálam sokmindentől, mint az alapozó, de átlagosan kb. 6 hónap (kivève a legutóbb használt essence Camuflage korrektor, a matt, az 2 hónap alatt elfogyott :frowning:)
Púder: 10-12 hónap
Szempillaspirál: fèl èv
Szemfestèket, pirosítót, highlightert, bronzert szerintem mèg sose használtam el :joy:

1 Likes

Rúzs nekem akkor fogyott el majdnem, amikor mindennap használtam amikor a munkahelyemen muszáj volt a smink. Miután másik helyre mentem egyből megállt a fogyás. Még mindig van belőle egy kicsi. (5 éve megvan)
Szempillaspirál nekem több mint fél év, attól függ mikor tűnik fel, hogy már nem olyan jó mint előtte :smiley_cat:
Szemhéjpúdereknél már értem el a pant, nem is kicsit, de ez is régen volt amikor muszáj volt festeni magam és akkor még elég volt 3 db 3-4es kompakt :smiley:
Ellenben pirosítót még soha… 10 éve vettem egy por alapú L’Oreálosat… hát hiába nyúzom még mindig nagyon sok van benne.
Highlightert képtelenség használni, akkora csomagolásban adják ki őket :smiley:
Tusik meg ezek a kencék, még eddig nem figyeltem meg bevallom.

3 Likes

Tusfürdő ( kiszereléstől függően) 1-2 hónap
Arclemosó kb 6-8 hónap
Micellás víz 8-10 hónap
Dezodor ( fújós) 1 hónap,a golyós sokáig elég
Testápoló ( évszaktól függően) 8- 12 hónap
Hidratáló 4-5 hónap
Szempillaspirál 6 hónapnál tovább nem használom
Alapozó, púder, rúzs,szemfesték, pirosító, bronzer, highlighter még eddig nem fogyott el, mert nem nagyon kaptak rá lehetőséget :grinning:

1 Likes

Minden nap ugyanazt a tusfürdőt használod? És úgy elég fél évig? Én sajnos nem tudom mert egyszerre több is meg van bontva és a férjem is használja őket.

1 Likes

Én sajnos szinte egyik termékre sem tudok választ adni.
Van 2 megbontott testápolóm de nem nagyon használom őket, így nincs esélyük elfogyni belátható időn belül.
Rúzsból többet is elhasználtam már, de nem tudom mennyi idő alatt, mert rengeteg rúzsom van és nem csak egyet használok, hanem próbálok minden nap mást.
Alapozó szerintem 4-6 hónap ha napi szinten mindig ugyanazt használom. Elkoptattam a Lancome stick alapozómat is, használtam már el teljesen L’oreal True Match alapozót, kék Rimmelt, Maybelline Fit me-t,
Púdert is használtam már el teljesen. Préseltet és por állagút is. Szerintem napi használat mellett is kitart 10-12 hónapig.
Az UD bronzeremből sincs már sok, másfél évbe telt elhasználnom kb a 80%-át de úgy, hogy közben más bronzosítókat is használtam.
Nekem a hidratáló sem tart ki 4-5 hónapig. Emlékszem a tégelyes Tokaji aszús Helia-D 2 hónapig volt elég. Pedig nem kentem magamra egy kg-t.
Szempillaspirált akkor is kidobom 6 hónap után ha nem fogyott el. Ha csak egy db-ot használnék mindig akkor meg bőven el is fogyna 6 hónap alatt.
Komplett szemhéjfesték palettát még nem sikerült elhasználni, de ha csak egy db lenne a készletem akkor biztosan sikerülne. Olyan már volt, hogy egy adott színt elhasználtam teljesen a palettából, meg többnek az aljára is értem. Ilyen volt a BH Cosmetics Carli Bybel paletta vagy a The Balm Balmsai.
Szemöldökceruzát már rengeteget elhasználtam, legalább 2-3 Catrice és 2 H&M cerkát.
Korrektorból is kapásból eszembe jut 4 db amit teljesen elfogyasztottam (Fit me, Catrice, Revolution, Maybelline Instant Age Rewind) kb. fél évig biztosan elég volt mindegyik.

2 Likes

Tusfürdő: 2hét kb
Fogkrém: 3 hét kb
Testápoló: sosem fogy el, nagyon ritkán használok, még venni sem vettem soha, barátnőimtől kaptam.
Parfüm: 1 év.
Sampon: 2 hónap
Dezodor: Stifteket 2-3 hónap, a fújósat fél év.

Alapozó: Púderalapozó: 1 hónap. Sima: fél év kb
Szempilla spirál: fúúúh fél év 1 év között.
Púder: fél év
Szemhéjpúderek, festékek: örökös
Rúzs: 2-t használtam el eddig teljesen azokat 2 év alatt de annyi van hogy szerintem soha nem fogy el.
Korrektor: 2év
Arckrém: 2 hónap
Szemceruza: fél év

2 Likes