Mély, kifejletlen pattanások ellen valami ötlet?

Sziasztok!
Az évek során teljesen jól megtanultam, hogy az én bőrömön mi tesz jót a gyulladt, kinyomható pattanásoknak, pár nap alatt hűlt helyük, és szerencsére amúgyis csak akkor jönnek elő, mielőtt megjön. Néha-néha azonban megjelenik egy ilyen nagy mély dudor a bőröm “alatt”, messziről nem is látszik nagyon, vagy max kicsit piros de kinyomni vagy akármit lehetetlen. És ami a legnagyobb baj, hogy kegyetlenül fáj. Fogalmam sincs ezekkel mit lehetne csinálni, azon kívül hogy türelmesen várok. Valakinek van erre jól bevállt módszere?
Előre is köszi!

Nekem bevált a gyulladáscsökkentő szérum, és a nyugtató szérum együttes használata.
Alá fertőtlenítőnek kakukkfű aromavizet kenek.

Köszi! Ez jól hangzik. Melyikeket használod pontosan?

Nekem Vintage Beauty szérumaim vannak, de szerintem sok cégnek van ilyen, pl. teafaolaj, is jó lehet, a lényeg, hogy az első jeleknél az adott területre kend fel.
Sok ilyen kinyomhatatlan pattanáson vagyok túl, főleg valamilyen irritáció miatt, nekem ez a fertőtlenítés + gyulladáscsökkentés + nyugtatás kombo jött be.

A teafaolajat én is nagyon szeretem, de főleg a már kinyomott, gyógyuló pattanásokra, eddig nem voltam biztos benne, hogy ezeket a mélyeket is javítja, most akkor próbálkozom vele, köszi! :blush:

én csak annyit szoktam csinálni velük, hogy “basztatom” őket (fülpucival, vagy olyan fém pórustisztító mialópikulával, amolyan “do something” módon), amíg nem lesz “feje”, aztán kiszúrom. utána mindig megszenvedek a sebgyógyítással mondjuk, szóval biztos nem a legjobb ötlet…

Ha teljesen bor alatti nagy dudor akkor nem szabad nyomogatni. Ha iszol tejet, probald ki par hetig, hogy elhagyod, lehet megoldodik vele a dolog. (Bocs, nem magyar billentyuzet.)
Hol van az arcodon altalaban? Ha az allon pl. akkor nogyogyaszati dolog is lehet.

1 Likes

Nem tudom, hogyan csinálja, de nekem a Foreo jó hatással van ezekre. Amikor megvettem, akkor pont volt az államon egy ilyen mélyen fekvő, egyébként nem igazán látható pattanás, de már hetek óta. Aztán elkezdtem használni a Foreot, és kb. 3 nap alatt elmúlt. Most múlt héten lett volna megint egy, de az is elmúlt tőle.

1 Likes

Nekem a Geek and gorgeous Calm down hámlasztó segített, van belőle kis méret is, kipróbálni pont jó

1 Likes

A hetekben kinőtt a homlokomra ilyen, brutális térgörbítő ragya, iszonyúan fájt, képtelenség kinyomni. Nekem a szalicilsavas 2%-os Revolution szérum másnapra megérlelte és ki tudtam nyomni, pár nap után ezzel a szérummal el is múlt. A hét elején a halántékomra nőtt ki a második fejem, azt másnapra teljesen eltüntette. Egyébként én fertőtlenített extravékony gyöngyfűző tűvel szúrom meg a tetejét és akkor ki lehet nyomni.

Igen, a tejtermékek mellőzése jó ötlet, nekem bevált. A bélrendszerem is örül :slight_smile:

1 Likes

Közel 50 évesen,tizenéves korom óta kínlódom az ilyen jellegű pattikkal,főleg a kritikus időszakban.Anno próbáltam már antibiotikumot,kifejezetten aknéra valót,amit orvos írt fel,az rendbe tette,kitisztította a bőröm ideig,óráig-nem ajánlom.
Mostanában ebben a karanténos időszakban ami bevált,Bactroban,v.Tetran kenőccsel kenem be.Vagy visszhúzódik,elmúlik,vagy kipattintható állapotba kerül egy éjszaka alatt,utána szépen gyógyul.
Utóbbi években nagyon sokat segített a tudatos bőrápolás,megfelelő arclemosó,gyakrabban(én Madarát használok),c-vitamin szérum,ami csodaszer!Nagyon ritka az utóbbi években ez a patti.Jó még a cink-niaciamid,agyagos,szárítós pakolások megelőzésnek.(c-vitamin,cink -The Ordenary)
Valamint a gőzölés,szauna,de ez hab a tortán.
Ha nagy a baj,részemről Bactroban,v.Tetran!(kozmi ajánlotta,mert ezek kinyomhatatlanok)

1 Likes