Kozmetikai Kezelések

Sziasztok kedves Krémkedvelők! :slight_smile:

Én személyszerint még sosem voltam semmilyen kozmetikai kezelésen, ezért a ti véleményetekre lennék kiváncsi! :slight_smile: Mostanában gondolkodtam, elmenjek.e vagy sem?! Szerintetek megéri?

Mikrodermabrazio kezelés érdekelne elsősorban és a Tisztitó (pattanasnyomas) kezelés ! :slight_smile:

Kérlek írjátok le, ha voltatok ilyen kezeléseken és,hogy hogyan zajlik, mi történik a bőrötökkel. (Nem.e pigmentfoltosodik, vagy hegesedik csúnyára utána) mik a tapasztalatok?

:slight_smile:

Szia :slightly_smiling_face:

Az említett kezelésekre mentem kozmetikushoz, ami a következőképpen nézett ki:
Utánaolvastam, hogy milyen nagyszerű a mikrodermabrázió és mivel olyan krokodilbőrőm volt emellett még pattanásos is (akkoriban nem használtam sem kémiai hámlasztót, sem pedig arcradírokat) ezért gondoltam miért is ne, jó pattanások után maradt hegekre, nem tömődnek úgy el a pórusaim és talán ki is tisztul majd a kezelések alkalmával. Megkerestem a legjobb értékelésű közelemben lévő kozmetikust aki a kezelés alatt végigprezentálta hogy milyen termékekkel dolgozik, mire és miért jók és hogy a kozmetikai kezeléseket ezekkel a termékkel kell majd kiegészíteni otthoni kezelésként. A mikrodermabrázió nem volt fájdalmas vagy kellemetlen, viszont a kozmetikus túlcsiszolta az orrom mellett lévő területet ahol 2-3 hétig ott maradt egy enyhe égési sérüléshez hasonló, varasodó seb (természetesen normál esetben ez nem fordul elő, ha odafigyel a kozmetikus hogy meddig csiszolja az adott bőrfelületet). A seb azóta teljesen begyógyult, nem hagyott maradandó nyomot. Ettől függetlenül az első pár nap nagyon puha (és vörös foltos) volt az arcbőröm, sokkal simábbnak látszott, a pattanások utáni nyomok egy-két hétre elhalványodtak, de mivel mindig jött az újabb és újabb patti adag így az egy alkalmas kezelés feleslegesnek bizonyult, pár hét múlva már nem volt nyoma.

Általában 10 alkalmat javasolnak kúra szerűen, amin én nem mentem végig, mivel akkor rögtön egy másik kozmetikust kerestem fel az előző eset elkerülése miatt. Ő viszont nem találta indokoltnak a mikrodermabráziót (azért sem, mert már tavaszodott, az a kezelés pedig nem ajánlott napsütéses hónapokban) így vele egy tisztító kezelést beszéltünk meg. A pattanás nyomkodás nem volt fájdalommentes, elég kellemetlen procedúra, de ki lehet bírni. A kezelés után pár napig eléggé látszott, hogy meg volt gyötörve az arc. Esetemben teljesen felesleges volt, mert rá egy héttel ugyanúgy jöttek vissza a mitesszerek és zárt komdedók, újabb tisztíókezelés következett de a harmadik és negyedik után már rá kellett jönnünk, hogy ennek sosem lesz vége, mindig visszaáll az eredeti állapot, a mitesszerek nem múlnak, mindig visszatérnek.

Személyes tapasztalataim szerint egyiknek sem volt értelme, nem lett szebb a bőrképem (épp ellenkezőleg). Azonban ez korántsem azt jelenti, hogy mindenki bőre így reagálna a kezelésekre. Ha nem rendelkezel ilyen szélsőséges esetű bőrrel mint amilyen nekem van, és csak néha-néha van pattanásod akkor mindkét kezelés jót fog tenni. Először érdemes a tisztító kezelés majd jöhet a mikrodermabráziós kúra, most hogy ősz van még kapóra is jöhet :slight_smile: Fontos azonban hozzátenni, hogy elsősorban a kozmetikus dönti el mely kezelések ajánlottak a bőrödnek. Egy jó kozmetikus először megvizsgálja a bőrödet és annak megfelelően mondja rá az igent a kezelésekre. Az én esetem ne riasszon el, viszont annyi biztos, hogy ezeknek a kozmetikai kezeléseknek csak akkor van értelme ha rendszeresen jársz rájuk. Megteheted, hogy kipróbálod de annak tartós eredménye nem lesz hosszútávon, akkor pedig már érdemes inkább egy jó minőségű kozmetikumot venni. Remélem tudtam valami hasznosat mondani :slight_smile:

1 Likes

Nem voltam még ilyen kezeléseken, de korábban rendszeresen jártam kozmetikusokhoz. A korábban az 11 évvel ezelőttet jelent, akkor lettem várandós a nagyobbik fiammal, és onnantól nem bírtam az illatokat, később meg már időm sem volt elmenni.

Amit én gondolok: szerintem egy jó kozmetikus rengeteget hozzá tud tenni a bőr állapotához, csak ott van a bibi, hogy nehéz igazán jót találni. Én talán 6-7 kozmetikusnál fordultam meg életem során, és ebből mindössze egyetlen egy volt, akihez tényleg volt értelme menni, a többi igazán nem is rontott, de nem is javított. Ő viszont sajnos aktív dohányos volt, ami egyrészt számomra kissé hiteltelenné tesz egy kozmetikust, mert szerintem a nap után a dohányzás rontja a legtöbbet a bőrön, másrészt - lévén nemdohányzó - kellemetlenül érintett, amikor fölém hajolt. :frowning:

Mióta viszont sokat olvastam a témában, főként a Skinsmart blogján és Tindigó oldalán, és ezek alapján ápolom a bőröm, elmondhatom, hogy 43 évesen sokkal szebb, mint valaha.

Szóval, én azt a tanácsot adnám, hogy mielőtt komolyabb kezelésekre szánnád el magad, néhányszor menj el a kiszemelt kozmetikushoz általános kezelésekre is, és meglátod, hogy rá mered-e bízni magad.

1 Likes

Köszönöm ezt a hosszú választ, még gondolkodom rajta, lehet jövő héten elmegyek egy mikroderbraziora :relaxed: egy próbát megér! :slight_smile:

Megfogadom a tanácsod! :heartbeat:

Én életemben kétszer jártam kozmetikusnál, egyszer tiniként, egyszer pedig múlt hónapban. Tudom, ez tök gáznak tűnhet, de ha látnátok a bőrömet, megértenétek, mert kb olyan, mint ami ki van retusálva, szóval sok keresnivalóm nincs kozmetikusnál. (Rengeteget foglalkozom vele itthon.)

A bőröm kombinált típusú és enyhén vízhiányos és egy Hydradermie kezelésen vettem részt, ahol a francia Guinot márka termékeivel dolgozott a lány. Ez első sorban huszonéveseknek ajánlott, hidratáló kezelés, de persze volt benne tisztítás rész is, amit @Bella kérdezett. Én abszolút ajánlom, az idősebbeknek is, csak nekik a sima Hydradermie helyett a Lift vagy az Age Logic verziót, ahol a ránctalanításra is hangsúlyt fektetnek.

Bővebben és pár képet mellékelve itt olvashattok róla beszámolót:
https://maddiemegmondja.blogspot.com/2018/10/guinot-hydradermie-arckezeles.html

1 Likes

Neked nagyon szép a bőröd, felesleges kozmetikai kezelésre járnod. Elfogom olvasni a blogodban amit írtál :blush:

1 Likes