Kivont kedvencek

Mik azok a termékek, amelyeket szívesen használtál, de megszűntek?
Esetleg anno sikerült jól betáraznod belőlük, amíg kaphatóak voltak? Vagy már megtaláltad az utódjukat?

Az én kedvenc termékeim, amiket már nem lehet kapni, de szívesen viszontlátnám őket:

Smink

  • Catrice - Upside Brown rúzs: soha nem használtam még el teljesen rúzst, de ez esélyes! Divatba jöttek ezek a barnás színek, így könnyű hasonlót találni.
  • Catrice - Rose Vintouch szemhéjpúder trió: kedvenc mályvás színeim, van belőle 2 “backup” (ami valószínűleg soha nem fog elfogyni, de nem baj :slight_smile:

Parfüm

  • Cindy Crawford - Summer Day

Körömlakk

  • picture polish - Escapades: valaha volt kedvenc lakkom, ebből vagy 3 üveggel van itthon, szomorú leszek, ha elfogy
2 Likes

A Balea zöld flakonos habzó arclemosóját sajnálom, hogy kivonták. Mèg van belőle, de már nem sok, ès nem tudom mivel tudnám pótolni ha elfogy. :slightly_frowning_face:
Illetve a Catricenek volt egy mozaikos colour correcting púdere (fehèr volt a kompaktja, tükörrel), azt magyon szerettem, sajnáltam amikor kivonták.
Most hirtelen ezek jutnak eszembe, de biztos volt mèg ide való termèk.

2 Likes

Nekem sminkek közül ezek:

https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-disappear-smoothing-creme-concealer
https://kremmania.hu/kremek/s-he-stylezone-folyekony-szemhejtus
https://kremmania.hu/kremek/essence-stay-with-me-hosszantarto-szajfeny
https://kremmania.hu/kremek/egyeb-peripera-my-color-ruzs
https://kremmania.hu/kremek/bobbi-brown-natural-finish-long-lasting-alapozo-spf15
https://kremmania.hu/kremek/alverde-ferditett-feju-szemhejtus-ecset

Találtam helyettük alternatívát, de azért hiányoznak, no… :slight_smile:

2 Likes

Én a rózsaszín, érzékeny bőrre való arclemosó habját használom már régóta, nekem nagyon bevált, próbáld ki esetleg azt :slight_smile:

1 Likes

NYC gyorsszárító fedőlakk, azóta sem találtam meg helyette az igazit…
Naf Naf EDT - egyszer majdnem megvettem, azóta birizgálja a fantáziámat, de már az összes Naf Naf terméket kivonták a drogériákból, esetleg rendelni lehetne, de ezt a parfümöt rendelni is alig, vagy csak aranyáron. Az L DE LOLITA LEMPICKA is hasonló kategória azzal a különbséggel, hogy ezt siekrült megvennem, így pár ml-t őrizgetek az üveg alján. Ha valaki tud hasonló kaliberű illatot, az ne tartsa magában :slight_smile:
Régifajta Labello Milk & Honey - olyan isteni illata volt, amilyet nem találtam még meg újra semmiben :frowning: Anyukám használta :slight_smile:

Egyikből sem táraztam be, olyat sosem szoktam semmiből sem, max. ha nagyon megérni anyagilag.

1 Likes

Rochas - Byzance. A parfüm, amiből csak egy mintám volt, de akkor (úgy húsz éve) még nem volt hozzám való. Mostanában kezdtem el keresni, de kiderült, hogy már rég kivonták. Lett belőle “felújított” változat, de már az sem kapható.

A másik, hogy én alapjában véve nem igazán vagyok oda a Catrice termékekért, viszont a trendkiadásaik általában nagyon bejönnek. Na most ebből következik, hogy ezek mind csak néhány hétig kaphatóak…

1 Likes

Húúúúú :slight_smile: Ez a téma sajnos nagyon közel áll hozzám… ritka jó érzékem van hozzá, hogy olyan kedvenc terméket válasszak, amit utána rövid távon kivonnak :S Ha valamiről jó véleményt írok, inkább ki se próbáljátok, nehogy megszeressétek ti is, mert jó eséllyel eléri a rossz karmám :stuck_out_tongue:

Most hirtelen négy termék jut eszembe, amikért vérzik a szívem, négyféle “jelenlegi végkifejlettel”, de jóval hosszabb listát tudnék írni, ha kicsit tovább gondolkodnék:

  • Balea micellás víz minden bőrtípusra (a kis, rózsaszín flakonos) - szerencsére sikerült belőle jól betárazni, a jövő nyári lejárati időig van belőle utánpótlásom. Csak azért nem vérzik miatta annyira a szívem, mert előtte a nagyobb alkoholmentes Baleát használtam, és teljesen meg voltam azzal is elégedve, ahhoz térek majd vissza (na ilyet nem kéne leírnom… remélem, azt nem vonják ki addig :smiley: ), ha a betárazott mennyiség elfogy, de ezt összességében végül sokkal jobban megszerettem, szóval azért szomorú vagyok, hogy kivonták…
  • Alverde Med “mindenmentes” testápoló - úgy betáraztam belőle, hogy szerintem tehetek majd fel belőle Piactérre is, mert nem fogom tudni elhasználni őket a lejáratig. Emiatt egyelőre nem keresek mást (sok értelme nem lenne, mert magamat ismerve mire ezek elfogynának, a kiszemelt utódot is megszüntetnék :stuck_out_tongue: ), de annyira szeretem, hogy egyelőre gondolni se akarok a napra, amikor el kell kezdenem utódot keresni… ha a saját szomorúságomat félreteszem, ennél a terméknél különösen az szomorít el, hogy az Alverde Med egy nagyon ígéretes vonal lett volna, szuper INCI-s termékekkel, és mi lett a vége? Talán egy évig húzta, majd megszüntették az egészet… veszett ez a világ :thinking:
  • Mel Merio Deep Sea EDP (amit nem tudtam belinkelni, mert új felhasználóként csak kettőt enged :open_mouth: ) - na, ezért vérzik talán a legjobban a szívem. Nyáron egyszerűen nem tudom jelenleg elképzelni nélküle az életemet. Van még egy majdnem tele üveggel a szekrényben, így jövő nyáron biztosan lesz még, de nagyon szomorú vagyok/voltam, hogy akkor kellett megtudnom, hogy kivonják, amikor már nem lehetett sehol kapni. Ha tudom, hogy ez lesz, vettem volna belőle még…
  • Isana Garden Dreams Caribbean Passion tusfürdő (ami meg fent sincs az oldalon…) - ez limitált kiadás, szóval tudtam, mire számíthatok, amikor megvásároltam (aki fél a kötődéstől, ne vegyen limitáltat…), inkább csak azért említem, mert klasszikus példája annak, hogy hogy szoktam járni a kedvenceimmel: mire kipróbáltam és megtetszett, és rájöttem, hogy ebből nekem kell még, már nem is volt belőle a polcokon :frowning: Mindegy, próbálok úgy hozzáállni, hogy csak egy tusfürdő, aminek csak 10 percig kell az illata, majd jön másik szerelem, ahogy szokott… de ennyire nem emlékszem, hogy mikor tetszett tusi illata utoljára… sigh Hátha pár éven belül más néven és csomagban visszahozzák, az Isana meg a Balea szokott ilyesmit csinálni a tusfürdőivel.
1 Likes

Ha nem tartasz tőle, hogy régi:
http://gardrobcsere.hu/items/kozmetikumok/1869126/catrice-colour-correcting-powder
http://gardrobcsere.hu/items/kozmetikumok/1869126/catrice-colour-correcting-powder

1 Likes

Ami nagyon hiányzik, az egy parfüm:
L’OCCITANE NOTRE FLORE MYRTE EDP
Sajnos elszalasztottam itt a KM-en egy lehetőséget, amit azóta is bánok. De: a remény hal meg utoljára, hátha még egyszer valahol felbukkan…

2 Likes

H&M kitekerhető vékony szemöldökceruza Espresso Brown színben. Nem tudom, hogy kivonták e, vagy csak jelenleg készlethiányos, de nem kapható egy ideje a H&M webshopban.
Még Tauz Nóra sminkes említette az egyik youtube videójában, hogy tökéletes ez a szín az ő semleges árnyalatú sötétbarna hajához. Na mivel az enyém is ilyen színű, tehát semmi meleg vagy vöröses tónus, majdhogynem fekete, gondoltam kipróbálom. És igen, megtaláltam. Tökéletes mind a szín, mind a minőség és az ára is nagyon jó volt. Erre most nem lehet kapni. Pedig nagyon ritka sajnos, mert a legtöbb márka sötétbarna szemöldökcucca meleg tónusú. Remélem csak átmeneti készlethiány, mert nagyon szomorú lennék ha végleg kivonták.

2 Likes

Ralph Lauren Polo Sport Parfüm. Tud valaki hasonlót?

Esetleg érdemes Fragranticán megnézned, szoktak lenni a “This perfume reminds me of…” résznél hasonlók :slight_smile:

1 Likes

Estée Lauder Artist’s Brow szemöldökceruza Black brown színben. Régóta siratom és semmi hasonlóra nem akadtam az évek során :confused:
Catrice Eye & Brow Kotúr paletta But first Hot Coffee színben. Ez nem olyan régen tűnt el. Nagyon egyszerű darab (még van belőle itthon, de már ragasztgatom a tokját), de ez alap nélkül is megmarad a zsíros szemhéjamon, nem irritálja a szemem és könnyű vele dolgozni.
Guerlain Parure Compact Foundation with Crystal Pearls: púderalapozó csodás finish-sel.
L’Occitane Mattifying Rice paper: rizspúderes lapocskák voltak. Szívták is az olajat és nem kellett külön púdert cígölni mellette. Nem csak sima zsírpapír volt ez!
Ilcsi Mahónia tonik: csodaszer volt sokféle bajra.
Asszem ennyit hiányolok.

Naomagic :DDDD
És most vonják ki az EL Double Wear Nude Cushion Sticket is, amiért előre fáj a szívem :frowning:

2 Likes

Miiii? Szaladnom kell venni sticket! Affene!

1 Likes

Többek közt ezek az essence rúzsok is kivonásra fognak kerülni. :frowning: Igaz, gyengén pigmentált, színezett ajakápolóra hajazó rúzsokat nem nehéz találni, de olyan jó kis széria ez, tényleg kár érte.

A régi limitált kiadások kivontnak számítanak? Mert abból tudok egy határral.
Elizabeth Arden Green Tea Revitalize - a legtöbb helyen már elfogyott, szerintem kivonóban van. imádtam. a Cucumber és Bamboo verziók sem voltak rosszak, de ez a Revitalize volt nekem a tökéletes. No meg a Spiced Green Tea, de az már évek óta nincs.
Catrice Check & Tweed rúzs Brit Chick - hármat is vettem belőle, mikor megtaláltam a kosarakban. Most fogy az utolsó, szép volt, jó volt, simán használtam pirosító/bronzosítóként és szemhéjra is monokromatikus sminkekhez (vagyis sos-ben :D)
Taft Habállagú hajzselé piros - szerintem ez volt a legtöbbet újravett hajformázóm. Még “rövid” (faux hawk) hajjal használtam, annyira szépen tudtam vele formázni, mégpedig úgy, hogy nem látszott hogy van a hajamban valami.
Essence Zensibility szemecset - egyrészt, aa tökéletes méret volt az én szememre a satírozáshoz, másrészt, az elkeskenyedő nyele amellett, hogy kézreállt, jól jött a tusvonal rajzolásánál és a szemöldök ívének kialakításakor sablonnak, harmadrészt meg eszméletlen szép volt. sajnos nagyon hamar elengedte a ragasztás.

Sima kivontakból kevesebbet, de azért az is van:
NYC nemtudommilyen kajal ceruza Wine Black - azóta sem találtam olyan szép színű majdnemfekete szemceruzát, ami ennyire kiemelte volna a szemem színét. (tudon, NYX… de nincs kedvem rendelni, Pestre meg nem járok.)
Chica y Chico Molang Cream - éveken át hűségesen újravettem, mert kevés kellett belőle, nyáron is elviselte a bőröm, de télen is éreztem a hiányát, és emellett a tégely is nagyon tetszett, rettentő strapabíró volt. na meg azóta sem volt olyan szép a bőrképem egyetlen terméktől, mióta nem találom e-bayen.
Baba Vörös szőlő és rózsa tusfürdő - annyira jó illata volt, tiszta kis mindennapi luxus… na meg hát az is vicces volt hogy vérpiros :smiley:
Alverde Med Gyógyvizes testápoló - rettentően haragszom amiatt, hogy azt kivonták. jó összetétel, hatásos, nem irritál, arcra is jó, és nem is drága. Szerencsére van még belőle otthon két bontatlan.

biztos tudnék még, de egyelőre ennyi :smiley:

3 Likes

Ebből nekem is több volt :grin: Nagyon szép szín.

Milyen jó volt ez a márka! Egészen megfeledkeztem róla. Olyan hirtelen tűnt el a drogériákból, nem is értem.

Ha jól sejtem, kellett a hely a sajátmárkás sminkeknek :confused: habár, szerény véleményem szerint azért azok a márkák összességében jobbak. csak ezt a ceruzát sajnálom :slight_smile:
meg a manhattant, ami kivonult az országból, azóta meg jobbnál jobb cuccaik vannak - de csak külföldön :confused:

1 Likes