Kinek milyen haj áll jól? Ki segít ebben?

Ugyanigy vagyok en is a rovid hajjal. Minden egyes reggel vasalgatni kellett vagy valamit kezdeni vele, ha azt akartam, hogy kinezzen valahogy. De ez szerintem is hajtol fugg. Az enyem hullamos/gondor. Ahoz nem eleg gondor, hogy szepen bealljon roviden, de annyira nem is egyenes, hogy ne kelljen vele kezdjek semmit.
Es meg ha meg is csinaltam reggel, eleg volt egy kod, egy kis para es eluszott a befektetett munka.
A hosszu hajat nekem ezerszer konnyebb karban tartani. Es legrosszabb esetben egy lofarok vagy konty barmilyen gondot megold. :slight_smile:
Az pedig meginn mas tema, hogy idosebben mindez mar nem ilyen egyszeru.

3 Likes

Én is hosszú haj párti vagyok. Esetleg félhosszú. Mondjuk az én kerek fejem irtó hülyén nézne ki rövid hajjal. :grinning:

3 Likes

Én már nem vagyok mai csirke, 45, de hosszú hajjal úgy nézek ki, mint egy boszorkány. Akkor is, ha tökéletesen be van szárítva, vagy valahogy belőve. Ráadásul dús, sprőd és rengeteg meló megmosni, formázni, festeni. A fodrász egy vagyon, mert plusz pénzt számol a dússága miatt.
Pár éve kezdtem nyárra levágatni egészen rövidre, mert őrülten melegem van tőle, plusz kilóim is vannak és a banyaláz sem kímél. Tehát beáldoztam a koronámat, de nagyon jó, felszabaditó érzés volt nekem. 5 perc mosás, 5 perc formázás, nincs leizzadt tarkó, kevesebb termék kell rá.
Valójában a félhosszú áll jól az arcformámhoz, ami hűvösben oké, de nyáron hiába tűzöm, gumizom fel, akkor is meleg, nem szellőzik, a mosása, formázasa macera.
Száz szónak egy a vége: arcforma, karakter, preferencia, hajminőség, magasság és súly is meghatározza kinek mi való.

10 Likes

Van egy olyan teóriám, hogy minél vastagabb / hullámosabb a haj, annál macerásabb a rövid frizura. És vica versa, minél vékonyabb szálú, annál nagyobb tortúra a hosszú hajból frizurát csinálni. Nekem vékonyszálú hajam van, most éppen félhosszú, de a legtöbbször kénytelen vagyok összefogni mert nem áll sehogy. De ha be is szárítom, akkor is lelapul max 4 óra alatt. Ezért vagyok rövid haj párti ha a saját fejemről van szó. (Öcsém ennek pont az ellentéte, vastag, göndör lobonca van, fiatal korában egy átok volt neki röviden - elfeküdte, elektromos lett, stb. Most kinövesztette hátközépig, és összefogja, sokkal egyszerűbb így az élete. Jó, ehhez az is kellett hogy bemutassam neki a hajbalzsamot anno, de bevált neki :smiley: )

6 Likes

Nekem akkora mákom van a hajammal!
Apukámnak kis selymes, kevés haja van, ezt örökölte az idősebb nővérem. Anyukámnak dús, erős szálú volt, ezt örökölte a fiatalabb nővérem (alig akad fodrász, aki képes neki formát adni, mert önálló életet él).
Én pedig a kettő ötvözetét: dús és selymes. :grinning: Ha van valami, amit imádok magamon, akkor az a hajam, már ezért is sajnálnám levágatni. :slightly_smiling_face:

8 Likes

Nekem vékony szálú a hajam, ha csak simán hagyom megszáradni, vagy megszárítom, akkor egészen elviselhetően áll. Világ életemben a vállam alá sikerült csak kicsivel növeszteni, meg azért festettem is. 2017-ben levágattam long bobra. Jól állt, szerettem, kevés volt vele a macera, de olyan szinten megviselt, hogy 2 évig szó szerint hisztis tyúk voltam. Mostanra megnőtt szerencsére. Ellenben fodrászt váltottam, aki most jó 8 centit lenyisszantott. Muszáj is volt, a vége csúnyán el volt vékonyodva. Nem tragédia, visszanő majd, legalább egészségesen. Cserébe beadtam a derekam, és be is festettem vörösre :see_no_evil:
Egyébként anyukámnak mióta az eszemet tudom, rövid a haja. Néhányszor elkezdte növeszteni, de utálta. Jól áll neki ez a fazon, főleg akkor, mikor picit hosszabb a haja, és tartós hullámokat csinálnak bele. Neki vastag szálú, sok haja van.
Amivel én bajban vagyok ebben a kérdésben, hogy mint tudjátok, frufrum van. Vajon 20 év múlva és ragaszkodom majd hozzá? És ha igen, akkor nagymama koromra hogy fogok vele kinézni? :smiley:

1 Likes

Érdekes téma ez a hajhossz. :slight_smile: Én mindig is derékig érőt szerettem volna, de ez genetikailag kódolt; ha a haj eléri azt a bizonyos hosszt, akkor annyi. Így beletörödtem, hogy nálam a lapocka a max.
Időnként bekattan, hogy utálom a magas homlokom, akkor vágatok frufrut, de az meg nyáron melegít és lenövesztem. Ördögi kör :smiley:

@Brunettee szerintem jó tud lenni idősebb korban is a frufru, ha nem az a tömött, sűrű fajta.

1 Likes

Nekem egyszerűen azért van hosszú sörényem, mert nem szép az arcom. Ennyi. Nincsenek szép arcvonásaim, tudom magamról, én attól érzem magam dekoratív(abb)nak, hogy lobog a hajam a szélben :smiley: Szerintem a titka a jó forma.
Nagyon gyorsan nő a hajam, nagyon jó minőség hál’ istennek, imádják mosni, ápolni a fodrászok, és azért vagyok szőke, amit @Montelino említett: pokolian gyorsan nő a hajam, és nő le az egérszőke hajam ősz hajszálakkal keverve, és nagyon csúnya. Amikor pedig barna vagyok, tényleg olyan nagy a kontraszt a lenövéssel, mintha kopaszodnék. Egyébként imádnám, mert világít a kék szemem, és nagyon szép a hófehér bőrömhöz a kontraszt, de maradok szőke. Annak is a hamvasabb árnyalatát szoktam, néha rózsaszínes fénnyel festeni.
Rövid haj szerintem a szép arcú, vagy olyan személyiségű embereknek áll jól, akik tudják viselni.

3 Likes

Namár. Ha neked nincs szép arcod, én mit szóljak? Csak azért nem váltottam kontaktlencsére, mert akkora bumsztli ferde orrom van, hogy örülök hogy van valami szimmetrikus a fejemen ami elvonja róla a figyelmet :smiley: persze ne érts félre, jól áll a hosszú haj, és a szőke is :relaxed:

Nincsenek ajkaim.
Szépen fejeztem ki magam így, ugye? Nincs szép vonalú szám. Nem is használok rá semmit, minek kiemelni? Legfeljebb színezett ajakápolót.
Irigykedem a szép szájú lányokra.

Lehet hogy most a vastag száj a divat, de a trendek jönnek-mennek. Ez különben is csak egy attribútum a sokból: én azokra irigykedem, akiknek normális állkapoccsontja van, nem olyan töpörödött-deformált, mint nekem. És akiknek szép magas az arccsontjuk meg a szemöldökcsontjuk. Pl mint neked, a profilképed alapján :smiley: (amúgy vannak ajkaid, és szépen ki is tudod emelni őket)

Ezt a sminket egy profi sminkes készítette, a szám széle és a kontúr olyan messze volt egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. :slight_smile: Csak zárójelben jegyzem meg.

A legjobb barátnőmnek rövid haja volt, imádtam, istenien állt neki, de azt mondja, hogy nem szerette, mindig be kellett lőnie. Most félhosszú a haja, ezzel állítólag nincs annyi melója.
Rövid hajra nekem tipikusan jó példa Tatár Csilla, ő kifejezetten az, akinek istenien áll. Mondta, hogy kézkrémet használ a hajára :slight_smile:

Nem àll jòl a rövid haj ès mindig is utàltam. Màr ha frufrut vàgatok azzal is maceräs a mindennapi " belövès". A hosszù hajam megfèsülöm , hajlakk zselé, feltűzöm vagy copf ès kèsz. A rövid mindenfelè àll reggelente, ha lenő akkor megint bajlòdàs egyből fodràsz stb. Nekem sűrű, ès gyorsan nő. A fodràsznàl 10 centiket vàgatok a vègèből ès 5-6 hònap mùlva ismèt ugyanolyan hosszù. A festès 2 hèt utàn lenő. Viszont kibontva csak akkor àll jòl ha be van szàrítva. Anyumnak nem hullott ki öreg koràra, 78 èvesen is rengeteg ès “rèpa szìnűen” szereti :rofl:. Vicces, sokat fiatalìt rajta a rövid felnyírt festett haj. Ha elkèpzelem ősz hajjal kb. 90nek nèz ki.

4 Likes

Igen, hát az szerintem se lenne nyerő majd 67 évesen. De egy lazább frufrut simán el tudok képzelni. :slight_smile:

Oldal frufrud van?
Szerintem frufruból is biztos van olyan megoldás, ami akár egy nagymamán is jól mutat :slight_smile:

1 Likes

Nem, már lassan 3 éve közép frufrum van, az a tömött fajta. Messze vagyok még a nagyi kortól, csak úgy eszembe jutott, hogy mi lenne, ha :slight_smile:

Én mindig dilemmázok az állig érő és a hosszabb haj között. Volt, amikor a rövidet éreztem jobbnak, de mostanság meg inkább élvezem a hosszabbat, talán az nem is fiatalít annyit, mint a rövidebb, és így is sokszor egyetemistának néznek. :smiley:

Hű de felpezsdült a topic :smiley: Kétféle nő van sztem: aki küzd a hajával (mint én is :slightly_frowning_face:), és aki nem - utóbbi szerencsések értetlenül állnak előtte: miért is gond egy hajmosás…? meg a rövid hajnál: egy jó vágás és kész, nem…? Hát nem :unamused: Levágatod, mert bedőlsz egy divathullámnak, vagy balgán azt képzeled, így kevesebb gond lesz vele…aztán szembesülsz vele, miután először otthon megmostad, hogy a séró, ami - jó esetben - fodrász után tetszett, köszönőviszonyban nincs azzal, amit otthon képes vagy előállítani belőle. És elindul a küzdés hajformázó készítmények garmadával, jó kis vegyszerdömping a hajadnak, beszárítás forró levegőn, vasalás, csupa olyan amit a haj nagyon szeret, és nem és nem, ha sikerül is valamit összehozni aznap reggelre másnap már ismét vállalhatatlan és kezdődik minden elölről…és ha még könnyen zsírosodó hajjal is vert meg a sors, a gyakori mosás, mert ugye nincs lófarok mint mentőöv, mint a hosszúnál…Persze a természet kegyeltjei, akiknek olyan a hajuk, hogy akár a levegőn is megszáradhat, ők elmondhatják, hogy könnyű a rövid hajjal bánni… :innocent:

7 Likes

Hjah, meg amikor azzal nyugtatnak, hogy a saját hajszín meg eredeti, természettől kapott göndörség biztos jól áll. Ja, egy birkának, a többieknek meg marad a napi szintű formázgatás, hogy jól álljon. :smiley:

7 Likes

Na, hát ez 100% én vagyok :joy: párszor volt rövid hajam, mert megtetszett egy magazinban, aztán pontosan ezek a dolgok történtek, és egy szenvedés volt, míg megnőtt újra. Többet nem dőlök be semminek, az én hajam nem rövid frizura kompatibilis :woman_shrugging: még ami működött, az az áll alá érő hossz,de csak úgy ha jól ki volt ritkìtva és vasalni kellett, amúgy idétlenül nézett ki.

4 Likes