Kezdő tanács kérés

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, most kezdtem el kicsit jobban foglalkozni a sminkeléssel, de sajnos egyáltalán nem értek hozzá. Szeretnék alapozót használni és korrektort, de fogalmam sincs hogyan válasszam ki (T vonalba zsíros a bőröm) melyik jó, és hogyan tudom tartósabbá tenni a sminkem, hogy egész nap tartson.
Ha esetleg valaki tudna tippeket tanácsokat adni termékekről vagy bármi egyébről nagy hálás lennék :slight_smile:

Szia! Üdv itt! :blush:
Írok néhány kérdést, amit érdemes átgondolnod, hogy könnyebben tudjunk segíteni és a te fejedben is kitisztuljon egy kicsit a kép.

  • Milyen céllal szeretnél alapozót használni? (Pl. erősebb bőrhiba elfedése, halványabb bőrhiba elfedése, pirosság elfedése, bőrkiegyelítés, vagy igazából nincs is nagyon semmi “rejtegetnivalód” csak így érzed teljesnek a sminket). Ebből kideríthetjük, hogy milyen fedésre lehet szükséged
  • Mennyi ideig szeretnéd, ha az alapozó tartana rajtad? Csak pár órára, vagy bírjon ki egy 8 órás műszakot vagy esetleg egy 12 órásat, esetleg éljen túl egy edzést vagy egy átbulizott éjszakát)
  • a T vonalban zsíros a bőröd, a többi területén normál? Vannak esetleg szárazabb foltjaid? Hajlamos kiszáradásra a bőröd? Ennek megállapítására jó módszer lehet, ha kicsit vastagabban felkensz hidratálót az arcodra és néhány perc múlva megnézed, hogy melyek azok a területek, ahol extrán beszívta a bőröd a krémet (ezek a száraz területek) és melyek azok a területek, amelyek nem igényelték annyira a hidratálást
  • hasonlóan a korrektornál is tisztázni kell, hogy mire szeretnéd használni. Nagyon sötét szem alatti karikáid vannak vagy foltokra szeretnéd használni extra fedésre? Ha egyik sem igaz, akkor én talán ki is hagynám ezt a lépést, hogy ne rétegezd feleslegesen a sminked
    Végül még azt érdemes megfontolni szerintem kezdőként, hogy ha magas fedésű alapozót szeretnél, akkor ne feledkezz meg minimum a bronzosító és/vagy a pirosító használatáról. Ez azért fontos, mert az erős fedés minden dimenziót és színt elvesz az arcunkról és ezt valahogy vissza kell adni, hogy újra élettel teli legyen a kinézeted.
    A tartósság szempontjából ismét érdemes végiggondolni, hogy vajon mi miatt nem tartós a sminked. Ha olajos a bőröd, az ugye könnyebben lebontja a sminket, ebben az esetben talán fixáló sprayt szoktak tanácsolni első lépésként, de ebben a többiek majd kisegítenek szerintem. Az biztos, hogy ha zsíros a bőröd, az azt jelenti, hogy a sminked úgymond belülről bontja le, tehát ha kívülről púdert halmozol rá, az nem fog feltétlenül segíteni, csak egyre textúráltabb lesz a sminked. De ebben szerintem tényleg a többiek majd jobban tudnak segíteni. Nálam az alapozóm eltűnésének az oka például az, hogy mindig tapogatom az arcom, támasztom a fejem a kezemmel stb. Ez pl egy rossz szokás, amit viszont semmilyen sminkkel nem lehet legyőzni.

Remélem, hogy egy kicsit tudtam segíteni, és biztos vagyok benne, hogy a többiek még nagyon jó praktikákat fognak mondani akár konkrét termékekkel, mert ők talán már többet próbáltak a kínálatból

6 Likes

Huh köszönöm a választ sokat segítesz vele tényleg. :smile:

  • Bőrkiegyenlítés miatt szeretném de a bb krém nem vált be nekem ezért szeretnék egy alapozót ami egységessé teszi a bőröm

  • jó lenne ha egy 8 órát kibírna nyáron is 40 fokba

  • T vonalban zsíros a többi normál nem vettem még észre hogy kiszáradt volna a bőröm

  • korrektort a szem alatti karikákra gondoltam, de nem sötét ha az alapozó letudja fedni akkor lehet azt inkább kihagynám :slight_smile:
    még 1x köszönöm a segítséget :smile:

2 Likes

Ja és még egy fontos kérdés, hogy körülbelül mennyit szánnál egy alapozóra, milyen árkategóriában gondolkozzunk

hat kezdetnek olyan 6-10 között gondoltam mivel még sose használtam megszeretném nézni hogy a bőröm egyáltalán hogyan viszonyul hozzá

Loreal True match-al tehetsz szerintem egy próbát, nekem nagy kedvencem. Ha keveset használsz nagyon alacsonyan fed, de én pl: közepes fedést is eltudok vele érni. Csak akkor meg nem tetszik :D. Én az alacsony fedést kedvelem, hogy olyan legyen rajtam az alapozó, mintha a saját bőröm lenne szebb kiadásban. Én szivacsot/kezemet használom a felvitelére. Pattanásra magas fedésű korrektorok a jók, szem alá (ha lila a bőröd ott) általában narancssárgásabb? Korrektorokat ajánlanak. Egyébként ên piros foltokra/pattanásra mindig világos korrektorokat használok, meg szem alá is. (Bőrömhöz passzolót, ritkán használok alapozót.) Itt a fórumon sokan kedvelik a Loreal korrektorokat, én a Catrice True skin új korrektorát szeretem nagyon.

Vannak drágább márkák is, cliniqual alapozó, Bobbi Brown alapozó, talán ezeket is emlegették a fórumtársak.

Szia! Nekem is zsíros/kombinált bőröm van. Ami nekem bevált olcsóbb kategóriából: Catrice HD Liquid alapozó. Nagyon jó a fedése, mattít (nem szeretem a fényes alapozókat mert pár óra múlva úgyis átfénylik az arcom) és tartós is. Na meg olcsó.

Drágább kategóriàban nekem két etalon van: az egyik az Estée Lauder Double Wear. Szerintem verhetetlen. Tökéletes a fedése, nyáron is tart, nagyon szuper. Sok színben elérhető.

A másik a Fenty Beauty Pro Filt’r Matte. Szintén nagyon tartós, jó fedésű és rengeteg árnyalatban kapható.

2 Likes

A L’oreal True Match tényleg nagyon szép de pl az én kombinált bőrömön abszolút nem tartós és hamar átfénylik púderrel is. Normál bőrre egyébként tökéletes lehet.

1 Likes

A Catrice alapozo nekem is kedvencem, a borom pedig hasonlo a @mimici-ehez, szoval jol teljesit kevesbe zsiros boron is. :slight_smile:

Nagyon köszönöm a válaszokat :blush:
A Catrice HD Liquid alapozóval szemezgettem már így kezdő alapozónak a kérdésem annyi lenne hogy ha kimegyek benne 40 fokba nem fog e folyni vagy bármi egyéb mert most első sorban olyan kéne ami kibírja a kellemes nyári 40 fokos izzasztó hőgutát :grin: és ha ez jó erre is akkor ehhez egyéb fixáló vagy valami kell mellé?

1 Likes

@mimici Én őszinte leszek, egyetlen olyan alapozót próbáltam, amit keményágyúként azóta is minden helyzetben bevetek (pl nyári esküvő, wellness- igen, a pancsolást is bírta :smiley: , 14-16 órás munkanapok, stb). Ez pedig nem más, mint az Estée Lauder Double Wear, amit @Anheszenamon is említett fentebb.

jókat olvastam erről az alapozóról csak kicsit félek elsőre 10±ért venni, de ezen is erősen gondolkozok mert tényleg jókat írnak róla, szerintem kipróbálgatom őket aztán meglátom melyik hogy mutat a bőrömön , de ezekhez kis pirosító elég lesz vagy mást is vegyek mellé?

Nekem száraz bőröm van és alacsony fedés mániás vagyok. Nekem a Catrice HD nem vált be, mert kiemelte a száraz részeimet és mivel elég erős fedése van, ezért nagyon lefullasztotta a bőrömet. Én magam részéről a kánikulára nem ajánlanék ilyen vastag alapozót, én csak jobban izzadtam tőle :sweat_smile:

A nyári kánikulára véleményem szerint az ásványi poralapozók a legjobbak. Nem izzadod le és nem is érzed, hogy rajtad van. Nekem az Annabelle Minerals fedő hatású vált be legjobban de nagyon jó a Kell a púder is.

2 Likes