Kezdő CGM rutin

Sziasztok!
Most kezdenem a cgm-et.
Magas porozítású, vastag szálú, 2c, 3a típusú hajam van.
Tudnátok terméket ajánlani?
Szeretnék egy teljes rutint kialakítani, szükségem lenne sampon, balzsam/hajpakolas, gondorito krémes es esetleg hajhab/hajzselere is.
Tudom, hogy kísérletezni kell, de ha nem tudom miket próbálják ki, igy nehez.
Koszonom

Szia! Ugyan az én hajam vékonyszálú, de most próbálgatom a Cantu hajhabját, és nagyon szép, nem ropogós, kifésülhető, vállalható hullámokat csinál. Pumpás, nem aeroszolos, vízszerű anyag van benne. A Müllerben kapható, ha szerencséd van. Vastagszálú hajra a többi Cantu terméket is érdemes lehet kipróbálni, nekem elnehezítették a hajamat.
Herczeg Gyöngyi termékei közül a keratinos balzsamot próbáltam, ami elmegy; illetve a lenmagzselét, ami szép hajat csinál, de nekem hullámosként muszáj fésülködnöm másnap, és nagyon tépi a hajamat a fésű, ha ezt használom.
A Decathlonos gyorsan száradó törcsik tök jók hajra, a selyem párnahuzattól nem estem hanyatt. A szilikonokat én nem kerülöm, mert csak lowkey cgm-ezek, nekem sok a macera vele és nem tartós az eredmény.

Nagyon Koszonom, en nem szoktam felül mosni 2 hajmosas között, szerinted probalkozzam egy teljes cantu rutinnal?

Ha bírja a hajad a nehezebb termékeket, akkor igen. Ha lelapul, elnehezedik, kilógja magát, akkor nem, bár a hab ebben az esetben is jó lehet, mert könnyű.
Azzal számolj, hogy szerintem drágák a termékek, 3000+ Ft/darab. Én lehet, hogy nem ruháznék be egyből egy teljes Cantu rutinra. A curlsbotba másold be a meglévő samponod-balzsamod, ha minden tiltólistás cuccot kerülni akarsz, hátha kiderül, amúgy is cgm-ek, és sztem egy formázóval kezdj. Ez lehet a Cantu krémes formázója, lenmagzselé, hab, stb, sok webshopban elérhetők cgm termékek.

Lányok, egy darabig nem voltam tisztában vele, de véletlenül CGM termékeket kezdtem használni és lám, szebben hullámosodik és picit göndörödik a hajam :grin: De a fórumon olvasott infóknak köszönhetően lassan ráeszméltem. Most már kerülöm a szilikont, az alkoholt előtte is, ha jól tudom waxokat is és a samponom ugyan nem tökéletesen cgm (asszem), de szeretem, kell a tiszítás.
Viszont szívesen vennék tippeket, hogy milyen zselé vált be nektek a definiálásra (lenmagot próbáltam-összekócolt) és nem jut eszembe hogy hívják a no-poo mosást, szóval azt a módszert is megpróbálnám.
Köszi az ötleteket!

1 Likes

Kérhetnék egy linket a törcsihez? Sima mikroszálas? Köszi

Szia! Persze! Asszem a legnagyobb Nabajisat használom, na nem a hajhosszom miatt, hanem mert ilyen van :smiley: és ezt kényelmes turbánba tekerni

Az a fontos, h ne mosd öblítővel, mert nem fog utána jól szárítani (amúgy ez a többi törcsire is igaz). Én citromsavas vizet teszek öblítő helyett a gépbe, az nem büdi vs. ecet.

De úgy látom, már van ilyen puhi, hosszú szálas hajtörlő turbán is, azt még nem próbáltam.

Köszi. 2 Aquis törcsi van itthon+egy mikroszálas hajturbán. Az Aquis nekem nem éri meg az árát, puha, biztos kíméletes a hajhoz, de nem szív fel több vizet, mint egy pamutpóló vagy törölköző. Mondjuk tartós, mindkettő már több éve megvan. Erre a decathlonosra majd ránézek ha sportbolt közelében járok.

Itt tudsz nézelődni, ingyenes szállítás akció van. Sokszor rendeltem ebből a webshopból, teljesen oké, plusz nagyon gyorsak.

https://shopbymalia.com/?fbclid=PAAaYx1nlEdoePLWuUC5Iz99GOELZZ9uIOsFeZHj6-i1clVlW8jNEYtfqWRCk

2 Likes

Hah, köszi! Itt sokkal jobban vannak rendszerezve a dolgok, mint ahol eddig nézelődtem!
:kissing_heart:
Rá is cuppanok az oldalra :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Likes

Szia! Ugyan nem zselé, hajhab, a syoss curl control a fodrászom javasolta. A lenmag rajtan ropogott és kócos is lettem tőle, ez viszont rugalmas marad. Állítólag az egész termékcsalád jó, de nem biztos, hogy cgm.

1 Likes

Ez lenne az? https://kremmania.hu/kremek/syoss-curl-control-hajhab
Ha jól néztem CGM-nek mondható (nuku alkohol, szilikon, parabének, viaszok). Lehet, hogy előbb ezzel próbálkozom, köszi! Könnyebben elérhető valszeg drogériából.

Oké, ez lehet hogy nem megfelelő a CGM-hez, de: a Decathlonban van bolyhos mikroszálas törölköző. Pont olyan amilyenek a turbánok szoktak lenni, de van nagyonnagy is! És annyiba kerül mint egy átlag turbán.
Én csak azért nem vettem meg, mert csak pink meg kék van nálunk. Feketére hajtok mindig, de szürkét, zöldet, bármit veszek, csak ne legyen pink vagy pasztell.

2 Likes