Izzadósok és gátlóik

Sziasztok!

Olyan full természetes izzadásgátlókat keresek,smikben nincs alumínium és társai és valamennyire az izzadást s szagot is fogja.
Én ugyan elkészítettem itt egy házilagost,de pl.a rizsliszt miatt annyira szúrós és törmelékes,gondolom a kukoricaliszttel sem lenne különb :roll_eyes:
Ja és nem szeretnék tízezreket költeni rá.
Létezik ilyen?

Keményítővel próbáltad? Az finomabb állagú. Kukorica, rizs…
Nem vagyok otthon a natúr dezodor témában, de pl. a száraz samponokban is szokott lenni keményítő felszívóként.

Huuuu,azt nem raktam bele,mert nem írta a recept😳De akkor most,hátha😐

1 Likes

Még a kaolin és a silica púder jutott eszembe, amik szintén felszívó hatásúak. Kaphatók a weben külön összetevőként. Pl.: Fehér agyag (kaolin) - MosóMami

Silicát csak kozmetikai púderként láttam, de ha sminkelsz és olajos a bőröd, akkor lehet is van otthon nálad.
https://kremmania.hu/kremek/nyx-hd-studio-finishing-puder -ez csak silica

Úristen micsoda ötletek​:relaxed::relaxed::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:De jooo​:hugs::hugs::hugs:koszonom szepen🥹

1 Likes

Igazán nincs mit :slight_smile:

Szia!:relaxed:

Hat nezd,tettem bele kemenyitot meg,kiolvasztottam es atturmixoltam a rizs miatt,igy mar kenheto,miutan szetolvadt a kokuszolaj a boromon.

Meg jobban egesz nap izzadok,budos vagyok es ki is pattogtam sarga pattanasokkal!

Ha nem hasznalok semmit lehet jobban jarok es meguszom olcson,nem?:sweat_smile::joy:

Rohadt gaz ez igy😌

Akkor jobb, ha semmit se kensz magadra.
Vagy ami régebben bevált.

Hát igen😁

Na ez nem kimondottan diy dezodor recept, de állítólag az AHA-sav, bár az izzadást nem gátolja, de sokat segít a szagok és a kipattogás megelőzésében. Pl. vmi glikolsavas toner, vattapamacs nem szükséges. Erre még pluszban tehetsz stiftet is ha szeretnél

2 Likes