Hidratáló, de milyen gyakran?

Sziasztok!

20 éves vagyok és viszonylag sokat sminkelem magam, viszont ritkán használok arcápolási termékeket. Kicsit észbe kaptam és 1 hónapja kenegetem az arcom hidratálóval. De picit soknak érzem, hogy majdnem minden nap alapozó van rajtam (van mikor vékonyan kenem fel, de hazudnék ha azt mondanám hogy ez mindig így van), éjszaka pedig hidratáló krém. Nem tudom hogyan kompenzáljam a kettőt helyesen, esetleg alapozó alá hidratáló, és éjszaka levegőzhetne az arcom?! Egyébként normál bőröm van, pattanásaim nincsenek, csak megóvnám a bőröm a öregedéstől. Persze tudom hogy majd egyszer nekem is meglátszik az arcomon, na de nem mindegy mikor. :slight_smile:

Ti ezt hogyan oldjátok meg, illetve milyen hidratáló krémet használtok? Ebben kérném a tapasztalataitokat/segítségeteket. Köszönöm!

Szia! Van oka annak, hogy alapozót használsz? Van esetleg valamilyen bőrhibád, amit el akarsz vele takarni? Ha nincs, akkor feleslegesnek tartom az alapozó mindennapos használatát.
A bőrtípusodnak megfelelő, gyengébb hidratálókrémek napi szintű használata viszont biztosan nem fog ártani, csak előnyödre válik! :relaxed:

1 Likes

Szia!
Én minden nap használok hidratálót - reggel és este is. Ajánlom, hogy smink előtt, az alapozó alá is hidratálj, szerintem az összkép is szebb lesz és hosszú távon az alapozó káros hatásaitól “megvéd”.
Az arcbőröd szellőzése miatt én nem aggódnék (mármint éjszaka, a mindennapos alapozó szerintem durvább :smiley: ), egy jó hidratáló nem megül az arcodon, hanem a bőröd rétegeibe hatolva dolgozik, mivel ahogy írod nem problémás az arcbőröd, szerintem egy könnyed hidratáló felelne meg neked.
Nekem egyből a TO NMF - https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-natural-moisturizing-factors-ha jutott eszembe, ez mentes mindentől ami káros lehet a bőrre :slight_smile: Én ezt használom (mivel száraz a bőröm, nem csak magában), csak ajánlani tudom.
Igazából kérdéses az is, hogy milyen összeget szánnál rá, mert szerintem drogériákban is elérhetőek jó krémek, illetve kicsit magasabb árért gyógyszertárak kínálatát is érdemes körbejárni.

1 Likes

Én is a 20-as éveimben járok, enyhén kombinált arcbőrrel. Sima alap hidratálónak a CeraVe pumpás lotiont használom esténként, elvileg ez arcra is használható. Elsőre drágának tűnhet, de óriási adag, szerintem olcsóbb ml-re mint bármilyen arckrém. De a TO NMF-ről is csupa jót hallottam, tervezem kipróbálni valamikor. Nappalra meg fényvédőt használok, az alá nem szoktam külön hidratálót tenni, így is néha sok. Aztán erre jön alapozó, ha jön. Szerintem a “szellőzés” alatt inkább a sminkmentes arcot kell érteni, nem az arcápolómenteset, hisz egy könnyed hidratáló pikk-pakk beszívódik, nem fogja lefedni a bőrödet.

Esetleges plusz: az arcpermetek jó szolgálatot tehetnek még, akár krémezés előtt, akár nyáron felfrissülésként. A másik, ezek a “zselék”, pl. alveola aloe vera, jimjams vitaminos hidratáló zselé, dr organic csigás gél, ezeket jó szívvel tudom ajánlani. És végül: télen, ha utcára megyek, szoktam használni ezeket a babáknak való wind-und-wetter krémeket (ebből van dm sajátmárkás) az orcámra, az állam két szélére, illetve néha a homlokomra és a kifújt orromra a hideg és a szél szárító hatása ellen. De bármilyen zsírosabb krém vagy olaj jó lehet erre.

3 Likes

Szia!
Jól értem, hogy a puszta bőrödre viszed fel az alapozót? Ha igen, akkor ez nagy hiba. Mindig hidratálj előtte és fényvédőt is használj. Ha van kedved, akkor egy primer sem árthat. Ajánlom, hogy egy könnyed állagú hidratálót válassz. Én szoktam azt is csinálni, hogy csak fényvédőt teszek fel, arra primer és utána alapozó.
Ajánlom neked Szalay Csenge youtube ocsatornáját. Fantasztikusan sminkel és mindent elmond. Arcápolási videója is van.

4 Likes

Szia!

Egy hidratáló krém alapvetően hagyja, hogy levegőzzön a bőröd, ha nehéznek, fullasztónak érzed a jelenlegi krémed, próbálj ki egy vizes-géles állagút. Nekem vízhiányos, kombinált bőröm van, ezért reggel-este, több rétegben kell hidratálnom.

3 Likes

Nincsen bőrhibám, picit piros az arcom és azt szeretem eltünteni az alapozóval. :slight_smile: Teljesen hozzászoktam az alapozókhoz a mindennapokban, már furcsa ha nincs rajtam. Utána nézek a hidrálóknak, mert ami most van túl sok az arcomnak, úgy érzem. Jelenleg Mixa-t használok.:blush:

2 Likes

Az első dolgom hogy lecserélem ami most van, mert amit írtatok TO NMF, utána néztem és szerintem bőven megéri az árát és elég jó vélemények vannak róla. :slight_smile: Fényvédőt nem használtam még, talán csak nyáron.
@BlackXentric Igen, sokáig nem kentem alá semmit. Talán fél éve kenem fel az alapozó alá a hidratálót, de nem mindig mert volt hogy “lemorzsolódott” a sminkem, pedig simán vártam vele fél órát mielőtt kikentem magam. :smiley: De gondolom vagy vastagon vittem fel a bőrömre, vagy nem a bőrömnek való volt amit épp akkor kipróbáltam.

1 Likes

Érdemes körülnézni és véleményeket olvasni vásárlás előtt. Nekem is voltak bőven mellényúlásaim mert nem néztem utána a terméknek. Remélem sikerül olyan krémet találnod ami működik az alapozóddal és a bőröddel. Sok sikert.

1 Likes

Ha nincs látványos bőrhibád, de pirosságra hajlamos vagy akkor én a bőr egységesítéséhez hidratáló bb krémet ajánlanék.
Én ezt használom:
IMG_20191217_200150
Téli időszakban a Hydrabio P.-vel is szoktam keverni az extra hidratálás miatt. Szép bőrképet ad, nekem is vannak kipirosodott részek az arcomon.

1 Likes

Nem kell belőle sok, így néhány hónapig kitart egy tubus.

1 Likes

A TO NMF-et én is szeretem, elsőre nagyon sűrűnek fog tűnni, de ez ne tántorítson el.
Lehet, hogy a krém nem volt kompatibilis az alapozóval, sajnos nem minden termél működik jól együtt.
Nekem a Smashbox vagy a Nyx primerei egész jól működtek (nem kell félni a szilikontól, ill. érdemes a szilikonos primerekkel tenni egy próbát), bár a kedvencem a Hylamide HA Blur, csak ezt nehezebb beszerezni.
Télen is érdemes fényvédőzni (vagy legalább némi fényvédelemmel felturbózott krémet használni - na, a megfelelőt megtalálni valóságos műveszet), mert bizonyos sugarak a bőr mélyebb rétegeit roncsolják (tehát nem égsz le), és igen, felhős időben is.
Nem én leszek az egyetlen, aki a Krémmánia blog vagy a skinsmart.hu cikkeit fogja ajánlani általános fejtágításra, érdemes termékektől függetlenül is böngészgetni, ha már előrelátóan ilyen fiatalon elkezdtél foglalkozni a bőrápolással.:slight_smile:

4 Likes

Csatlakozom, a Smashbox tőlem is kap egy pontot, én különösen a Primerizert (primer + moisturizer egyben) nagyon szeretem, 2 in 1 termék. Persze van olyan időszak, amikor lehet, hogy nem elég, de ha direkt könnyebb dolgokat keresel, szívből ajánlom.
Ha diák vagy még és olcsó megoldást keresel, néha-néha a Nivea after shave balzsam után is szoktam nyúlni. :wink: Lehet, hogy nem egy előbb leírt Smashbox, de sokaknak bevált, hidratál és tartja a sminket.
Másik ötlet: gélállagú hidratáló + glicerines arcpermet.
Primerek: sokáig nagyon okosan nem figyeltem a vízre víz, szilikonra szilikon szabályra, lehet, hogy másnak nem okozott problémát ennek a felfogása, de nekem kellett idő, azért írom le. :smiley:
A lényeg, ahogy a Többiek is írták, reggel és este is szükséges hidratálni. :slight_smile:

4 Likes

Elmondod nekem kérlek, hogy mit jelent ez a szabály?

2 Likes

Nem vagyok egy expert, de volt személyes tapasztalatom, majd utána is olvastam ennek a szabálynak. Vettem egy elég drága YSL primert (szilikon), amit a vízalapú alapozóm alá kentem. Nem értettem, miért lett az addig szépen működő alapozóm foltos, helyekben pedig miért nem tudom rákenni. Úgy lettem foltos, hogy valahol volt alapozó, valahol pedig egyszerűen nem “fogta be” vagy ledobta. Nem akartam elhinni, majd egy másik - szintén vízalapú - alapozóval próbálkoztam. Itt már a felvitellel ugyan nem volt gond, de napközben elkezdett leválni az arcomról. Nem értettem, miért van az, hogy még akár pirmer nélkül is szebb a bőröm. Olyan mérges lettem, hogy majdnem kidobtam a primert. :slight_smile: Elkezdtem egy kicsit kutatni a primerek világában, és akkor cikkek tömkelegében olvastam, hogy a szép és hosszantaró hatás érdekében nem igazán célszerű keverni a szilikonalapú termékeket a vízbázisú termékekkel. Mióta ezt betartom, érdekes módon azóta nincs ilyen problémám. :slight_smile: Ha valaki jobban meg tudja fogalmazni ezt, akkor segítsen egy kicsit a magyarázatban. :slight_smile: Nálam a kémia/fizika világa balladai homály, ezért nem tudom tudományosan alátámasztani, én hittem a külföldi cikkeknek és szó szerint a saját bőrömön is tapasztaltam. :slight_smile:

7 Likes

Köszönöm, teljesen érthető! Nekem ezzel nem volt eddig tapasztalatom. Bár így jobban belegondolva, volt… Csak nem tudtam.

2 Likes