Hidratáló arcmaszk - ajánlásokat szeretnék kérni

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan arcmaszkra, ami brutál módon hidratál és feltölti a bőrt. Valami olyasmit szeretnék találni, ami nincs túlbonyolítva, a hidratálásra fókuszál, és utána nem zsíros a bőröm.

A T-zónában zsíros az arcom, máshol nem annyira, de mindenhol vízhiányos, és érzékeny, kipirosodásra hajlamos. Néha egy-egy patti befigyel, a mitesszereim pedig kiirthatatlanok. Utóbbira nem keresek megoldást, mert már mindent kipróbáltam…

(Kicsit az is az apropója a kérdésnek, hogy jó lenne repülőutak után valami extra kényeztetés a bőrömnek.)

Ne legyen a maszkban agyag, enzim, sav, és ha lehet illatanyag se, valamint kizáró ok a paraffinszármazék és a szilikon. Azon egyszerű okból, hogy egyiket sem bírja a bőröm. A natúr vonalat részesíteném előnyben, de ha a fenti feltételeknek megfelel, akkor mindent meghallgatok.

Árban nincs korlát (na jó, La Mer és társai azért nem jön szóba :grin:), külföldi rendelés is megy.

Nagyon szépen köszönök minden javaslatot előre is! :blush:

1 Likes

Esetleg ez? @Amadea kolléganőnek is vannak vele tapasztalatai. :slight_smile:
Mondjuk nekem a hidratálásról mindig a Clinique moisture surge bármilyen változata jut eszembe, szóval már csak ezért is ezt ajánlom. :smiley:

https://kremmania.hu/kremek/clinique-moisture-surge-overnight-mask

3 Likes

Szia Köszönöm szépen a javaslatot! Jó lenne, de a szilikon ott figyel negyedikként az összetevő listán, és sajnos a bőröm a szilikonokat utálja a legjobban. Azért ha lesz lehetőségem, akkor megpróbálok egy mintát beszerezni belőle és kipróbálni. Köszönöm még egyszer! :blush:

Ó, és tényleg, erről a kitételről megfeledkeztem. :frowning:
Na, szép kis segítség vagyok… :see_no_evil:

1 Likes

Dehogyis, nagyon örülök, hogy segíteni próbáltál! Minden javaslatnak örülök, mert ki tudja, végül mi válik be? Ezt a maszkot sem vetem el teljesen, mert mostanában azért nem minden szilikonra ugrik már a bőröm (az alapozókban lévőket egészen jól tolerálja), csak első körben jó lenne valami nélküle, ha sikerül olyat találnom. :kissing:

Sajnos elég sok mindenben van…
Utána megnéztem a Boscia water gelt, amivel most kísérletezem, és olyan érzés, mintha konkrétan sűrített vizet kennék az arcomra (tényleg nagyon fura), de abban is van. A másik tippem lett volna még, amit egy koreai rendeléssel én is szeretnék kipróbálni, a Laneige water sleeping maszk, de hát abban is van.

Fátyolmaszkot sajnos nem tudnék mondani. Abból az egyetlen, aminek láttam a hatását, az Isana C-vitaminos maszk volt, de azt már vagy 2 hónapja nem látom sehol. :frowning: Láttam, hogy van hasonló csomagolású (nagyobb kocka formájú) Isana hidratáló maszk, de azt még nem próbáltam, nem tudom, hogy milyen.

Viszont a natúr vonalról jut eszembe, hogy ha itt nem lesz másnak ötlete, és budapesti vagy, akkor az Organic Harmony üzletbe érdemes lehet elmenni. Ha elmondod mit szeretnél, biztosan adnak mintákat a teszteléshez, abszolút jó a tapasztalatom róluk ez ügyben.
https://www.organicharmony.hu/

1 Likes

Ami nekem eszembe jut, az a Missha gyöngykivonatos fátyolmaszkja, mert abban krém van, nem vizes-géles állagú matéria, ez volt az egyetlen fátyolmaszk, amit kifejezetten szeretett a bőröm. Hasonló lehet a bőrtípusunk (fénylő T-zóna, vízhiány, mittyók, csak az én bőröm nem érzékeny annyira, a szilikonokat, ásványi olajat imádja. Meg az ipari mennyiségű hámlasztást, retinolt).
https://kremmania.hu/kremek/missha-pure-source-cell-sheet-mask---pearl
A Clinique maszkból megvettem a nagy kiszerelést, ha szeretnéd, szívesen adok belőle egy kis tégelyben mintát, de valamelyik nap láttam a zsibin a kis kiszerelésben.
A Cosrx rizses és mézes maszkját szokták még favorizálni, az előbbit próbáltam, az én bőrömnek csak egy könnyed hidratáló réteg volt, de most nézem, hogy van benne szilikon, és a mézesben is, de abban legalább nem az összetevőlista elején:
https://kremmania.hu/kremek/cosrx-ultimate-moisturizing-honey-overnight-mask

Nem maszk, de nekem sokat segít a vízhiányon, ha egy mezei hidratáló pár csepp olajat keverek, eddig a jojoba jött be a legjobban, meg a szkvalán.

2 Likes

Fátyolmaszk jöhet? Sajnos az összetevőkkel kapcsolatban nincs infóm.
Pár éve végigpróbáltam a koreai palettát, ennél az egynél (+aqua verzió) éreztem wow hidratáló hatást:


ő is rendben van, többször vásároltam tőle: youngminshop(2582) 99.3%

2 Likes

Én ezt ajánlom:
https://kremmania.hu/kremek/balea-feuchtigkeits-maske
Szintúgy utazások után szoktam használni és nekem nagyon bevált.
Ugyan illatanyagot említ, de tapasztalatból mondom, semmi illata nincs.

1 Likes

Szia! Vízhiányba és érzékenységben sorstárs vagyok, 34 éves bőrrel :slight_smile:
Repülés - de én már hosszabb autóút - előtt szigorúan arcolajozok! A megfelelő arcolajat sem könnyű megtalálni, tudom, nekem a 2 favoritom a Clarins Santal és Adrienne Feller Ardonia (az Aminea-t ajánlják érzékeny bőrre, de nekem sokkal jobban bevált az Ardonia).
Ha bevállalós vagy, akár repülés közben is feltehetsz egy fátyolmaszkot, az én kedvencem a The Face Shop Green Tea maszkja, ez nagyon jól nyugtatja is a bőrömet.
Felkenős maszkban most a Mádara ReGene Liftig Mask van a topon, csodásan hidratál és érezehetően növeli a bőr “tömörségét”.

1 Likes

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, nagyon sok jó tippet kaptam! :smiley:
(Két napja tönkrement a telefonom, azóta szaladgálok, hogy a régiről lementsem a dolgokat meg újat nézzek, ezért reagáltok csak ilyen megkésve.)

Az arcolaj nekem is elengedhetetlen. Van jópár olajam a Phi-től, de kb egyet használok belőle csak, a fekete kömény olajat. Annyira tökéletes és a bőröm annyira szereti. :slight_smile:

Hát most így elképzeltem, hogy előhúzom a fátyolmaszkot és felrakom az arcomra… Azt hiszem, a főnököm úgy nézne rám, mintha hirtelen két fejem nőtt volna. :rofl: Tudom, hogy szoktak, és ha nem a főnökömmel utaznék, akkor simán bevállalnám, de sajna ő nem értené, hogy mi jött rám. :grin:

A Mádara maszkot mindenképp megnézem, nagyon jól hangzik, amit írtál róla!

2 Likes

Köszi, ezt mindenképp kipróbálom, mert szimpi az összetevő lista és túlzottan nagyon nem bukhatok vele! :grinning:

Abszolút jöhet, mert nem folyékony, így a kabinba is fel tudom vinni. (Nem szoktunk feladott poggyászt vinni, szóval kicsit korlátozott, hogy mi lehet nálam.)
Ezzel is teszek egy próbát, mert már úgyis érik egy koreai rendelés. Újra kell rendelnem a kedvenc tonikomat (Cosrx AHA/BHA) és akkor hozzáteszek egy ilyet is.
Köszönöm szépen a javaslatot! :slightly_smiling_face:

1 Likes

De jó Neked, hogy bírja (sőt szereti) a bőröd a szilikont! Nekem egy időben tele volt tőle az arcom pattanásokkal, és eltelt egy ideig, amíg rájöttem, hogy mi okozza őket. Nagy szívfájdalommal megváltam a Bioderma cuccaimtól (akkor az volt a márka, ami mindenkit lázba hozott, így én is vettem sok mindent), és akkor normalizálódott a helyzet.

A Cosrx mézes maszkját próbáltam már, és szerettem valamennyire, de nem éreztem, hogy olyan nagyon erősen hidratálna. A rizsest már többször majdnem megrendeltem, de valami mindig visszatartott. MAjd szerintem rendelek belőle mintát, aztán meglátjuk.

Az olajokat én is nagyon szeretem, a kedvencem a fekete kömény olaj, attól dorombol a bőröm. :grin:

A Missha gyöngykivonatos fátyolmaszkot szerintem megrendelem, és meglátjuk, hogy tetszik-e a bőrömnek.

Köszönöm a sok szuper tippet!

1 Likes

A Laneige maszkot próbáltam már, volt belőle egy kis 15 ml-es tégelyem. Jó volt, de sajnos túl illatos. Sajnáltam, mert tényleg látványos és érezhető volt a hatása, de az illattól rúgkapált az arcbőröm.

A Boscia márkától még nem próbáltam semmit, de amit írtál, az nagyon jó hangzik, pont ilyet kerestem. Szilikon ide vagy oda, azért megpróbálom, hátha bírom.

Az Organic Harmony konkrétan 3 percre van gyalog a munkahelyemtől, de eddig azt sem tudtam, hogy létezik, pedig micsoda kincsesbánya! Na, ide biztosan elbattyogok hamarosan, ezt fel kell fedezni! :grinning:

Köszönöm szépen a tippeket, nagyon hasznosak!

1 Likes

Fekete köményolaj: meg is nézem, köszi.:slight_smile:

1 Likes

Ha bemész, nézd meg ezt az olajat (minta szerintem nincs belőle, de hátha van teszter). Ebben is van fekete kömény olaj többek között, én nagyon megszerettem. 40%-os akcióban vettem, de nagyon kiadós 3-4 csepp elég belőle, még alig használtam belőle. Nem tartom kizártnak, hogyha egyszer elfogy, még a teljes árát is megadnám érte (azért egy jó akciót nem bánnék akkor sem :smiley: ).

3 Likes

Szia Amadea!

Én ezt használom: https://www.phikozmetikum.hu/nigella-sativa-100-tiszta-feketekomenymag-olaj-30ml-393

Vettem bio boltban is, de ég és föld a különbség. Bevallom, és meg is kóstoltam a Phi olaját, meg persze a bioboltban vásároltat is, és a Phi íze ezerszer jobb, intenzívebb. (Hű, már eszem is a kozmetikumaimat… :thinking:)

1 Likes

Hű, micsoda olajkavalkád, és mindegyik mennyire szuper! Mindenképp ki fogom próbálni! Köszi! :blush: