Hajhullás - milyen termék segített?

Nekem bevált:

Varga-hajcseppek, üvegcse kb. 2-2,5 hónapig tartott
Fejbőr masszázs, egy indiai csajszi You tube videójában láttam, 3 ponton: először 8 ujjnyi, majd 12 ujjnyi távolságra a szemöldök vonalától, ez fejtető, oda jut el a legnehezebben a vér, mert ugye a legmagasabb pontunk (szerintem lehet ebben valami) majd a tarkónál 4 ujjnyira a nyaktól.
Centrum vitamin Nőknek, ebben több van a nőknek fontos vitaminokból, mint a simában.

Meg amiket a többiek is írtak, sapka télen, egészséges életmód, fogakra figyelni. :slight_smile:

2 Likes

Én szezonális hajhullással szoktam küzdeni (tavasszal és ősz elején), a fodrász mondta, hogy ez természetes dolog, számomra mégis ijesztő a mennyiség, ami ilyenkor kihullik. Nagyon sok hajam van, ilyenkor konkrétan minden nap egy maréknyi összegyűlik. Amik ezt mérsékelték nálam:

• Kiengedett frizura és masszázs: ha mindig copfban van a hajunk, romlik a keringés a fejbőrben és több hajszálat vesztünk. Este én ilyenkor átmasszírozom, ha mégis összefogtam.

•TO Multipeptide hajszérum: Ezt a nyáron fedeztem fel, Covid oltás után elkezdett már nyáron hullani a hajam elég erőteljesen, így jobbnak láttam célzottan a fejbőrt is kezelni. Nekem már heti 2x, este bemasszírozva a hajtövekbe is segített, mivel heti 1x elég hajat mosnom, nekem kényelmetlen lett volna minden este, ahogy ajánlják, szerencsére segített így is.

• Biotech Usa Active Woman: 2 tablettát javasol, de aki nem élsportoló, annak bőven elég egy, így 1 doboz 2 hónapra elegendő. Elég büdi és nagy kapszula, nem szabad éhgyomorra bevenni, mert gyomorfájást és hányingert okozhat, viszont nekem semmi más nem segített vitamintéren a hajhulláson. Eleinte hozhat ki pattanásokat, de nálam 2 héten belül elmúlt. Kúraszerűen szedem, tavasszal és ősszel egy-egy dobozzal, a pattanasosodás akkor jelentkezett csak, amikor először szedtem, a második kúránál már semmi gond nem volt. Kellemes mellékhatásként az arcbőröm és a körmöm is meghálálta, hogy szedem, mindegyiknek jobb lett az általános állapota

A fentieket együtt alkalmazva szoktam túlélni ezeket az időszakokat.

4 Likes

Pont a minoxidil tartalmú készítményeket javasolta ma az endokrinológusom (Regaine oldat)!

Megnézem ezt is, köszönöm!

Nagyon jó tanácsokat írtatok, köszönöm! :hugs:
A fogakon én is gondolkodtam… Mivel rendszeresen járok fogorvoshoz, ezt kizártam, de vajon mi számít gócnak? Csak a gyulladás? :thinking: Van pár tömött fogam, amalgám is, de az orvos azt mondta, jól van megcsinálva, ezért ne cseréljük ki.

Laborokhoz még egy tipp eszembe jutott: pajzsmirigy ellenőriztetése. Nekem határértéken belül van TSH-m, az orvosom szerint mégsem jó, most kezdek gyógyszert szedni rá… Remélem ez dob valamit a hajamon is.

Sziasztok!
Én is jó ideje küzdök hajhullással. Azt érzem, hogy mondjuk a 10 évvel ezelőtti állapothoz képest kevesebb a hajam, de rövidebb távon nem vettem észre változást, sőt az állapotát tekintve messze most a legszebb a hajam, nem tökéletes, de önmagához képest hosszú, megfelelő ápolás mellett fényes és puha. Emellett rengeteg babahajam van, értelmesen nem is tudom copfba fogni a hajam.
Nemrég műtöttek endometriózis miatt, a szobatársaim szerint ez is okozhatta a hajhullást és remélhetőleg most már csökkenni fog. Ti mit gondoltok erről?
Ha nem ez, akkor a fogaim a következő lépés, mind a négy bölcsességfogamat ki kellene szedetni, csak nehezen tudom rávenni magam (plusz mivel nincs bejelentett lakcímem ott, ahol élek, így nagyon macerás is az egész).

1 Likes

Szia!
Endoban érintett vagyok én is sajnos, mivel az is egyfajta gyulladás, csak nem baktérium okozza, ezért megterheli a szervezetet és simán lehet ilyen hatása is, legalábbis nekem ezt mondta az orvosom, de azt mondják, eléggé sokmindenre kihathatnak a tünetek, meg embere válogatja, hogy kinél éppen mire hat. Hajhullásra visszatérve, én adnék magamnak egy-két hónapot, ha minden rendben van endo téren, akkor lehetséges, hogy elmúlik, ha nem, érdemes lehet más irányba is elindulni. Illetve ha kontrollra is mész még, egy kérdést megérhet, hátha a te orvosod ennél többet is tud mondani :slight_smile:

2 Likes

Köszönöm, akkor majd a hat hetes kontrollon rákérdezek az orvosomnál. 5 hete műtöttek, egyelőre nem vettem észre változást, de mivel még a teljes gyógyulás is odébb van, nem is vártam csodát :slight_smile:

2 Likes

Ja meg ami még eszembe jutott, hogy mindenhez idő kell a hajnál, tehát kb. minden amit használok vagy kipróbáltam annak 2-3 hónapot kell adni, hogy legyen hatása. Régen feladtam a vitamin szedést például, ha egy hónap után nem láttam változást, de azóta kitartóbb vagyok. :slight_smile:

1 Likes

Szia, vagy húsz éve küzdök én is a hajhullással, a hajam az eredeti mennyiségnek nagyjából a harmada. Okot természetesen nem találtak, szerintem genetika. vagy tíz évig hajhosszabbítást viseltem, mivel megnőni sem tudott és én világéletemben hosszú hajú lány voltam. A póthajat egy éve le tudtam tenni annyit javult a hajam állapota és egy elfogadható hosszt is tudott produkálni (vállig érő).
A hajhullással időről időre megküzdök, de kezelhető, korántsem olyan drámai mint régen.
Most ezeket használom:
Intenzívebb hajhullás esetén: Loréal Kérastase Aminexil ampulla, Alpicort Plus hajszesz (vényköteles), felváltva, egyik nap egyik, másik nap másik.
Állandó jelleggel: Alpicort Plus hajszesz heti 2-3 alkalom, Magic hair max kapszula napi 1x, és kollagént iszom napi 1 x (Collango)
Próbálok járni havi 1 x Oxygeni Hair kezelésre (ez nem mindig sikerül)
Mióta változókorba léptem, nőgyógyász által felírt hormontablettát szedek - nagyon féltem, hogy egy hormonhiányos állapot a maradék hajamat is elviszi.
A hajfestést elhagytam, csak színeztetek (szerencsére nagyon picit őszülök csak és azt is fejtetőn) - szerintem ennek köszönhetem hogy a hajam képes volt valamennyire megnőni.
Hát ennyi :upside_down_face:

4 Likes

Köszönöm, hogy leírtad ezeket. :slightly_smiling_face:

Mi a véleményed az Oxygeni Hair kezelésről? Javított a helyzeten?

Én háromszor voltam, még három van hátra, de a hajhullásomon nem látok változást egyelőre. A fodrász erre nem mondott semmit, ami kissé csalódás volt. Állítólag csak az ő termékeiket szabadna otthon használni a kezelések alatt, amit nem tartok be teljesen, de nem gondolom, hogy ez igazából baj lenne… Mivel nagyon drága, a bérlet lejárta után biztosan hanyagolni fogom, aztán később meglátom.

Az Oxygeni kezelésről igazából nem tudom megmondani hogy mennyi szerepe van a javulásban mert annyi mindent bevetek hogy ki tudja melyik a nyerő. Nem sokszor voltam ám, talán egy év alatt 3 vagy négy alkalommal. Őszintén szólva inkább a wellness részt élvezem benne, hogy vagy egy órán keresztül masszírozgatnak/matatnak a fejemen :blush: Az én fodrászomnál nem volt bérletes rendszer, úgy nem hiszem hogy egyszerre annyit beruháztam volna. Itt 18 e ft egy alkalom, időnként megjutalmazom vele magam. A fodrászom szerint neki két kezelés után sokat javult a haja persze lehet hogy ez a reklám helye volt… :wink:

1 Likes

Még annyi fűznék a témához hogy szerintem ha valami egyszer bevált, azt élethosszig használni kell ha csak fenntartó jelleggel is. A hajhullásból sajnos nem lehet “meggyógyulni”, akit ezzel ver a sors tudja hogy ez egy állapot. Kivéve persze ha konkrét oka van, pl rossz fog, gyulladás. De ha “minden negatív, nem találunk semmit” akkor bizony ez genetika, de nem szabad föladni, belenyugodni, kitartóan kell próbálgatni a külső-belső szereket, kombinálva is, valami fog javítani az állapoton és akkor azt őrizni kell mint a kincset.

Ez most gonoszan fog hangzani, de a kezelést végző fodrászok haját jól megnéztem, gondolván nekik dús és csodás hajuk kell, hogy legyen, háát, nem így van. Úgyhogy valami turpisság van a dologban. :grinning:

A kezelést én is imádom, a sok masszázst. :heart_eyes:

Én is próbálom a kiváltó okot megtalálni, nagyon nehéz és költséges sajnos. :frowning:

1 Likes

Az én fodrászom szegény szintén nagyon sokat küzd a hajával, valamikor sok és dús volt neki ahogy elmondta, de nagyon elment az évek múlásával és a Covid még rátett egy lapáttal :frowning_face_with_open_mouth: Sajnos van amikor az egyetlen eredmény ha nem romlik tovább az állapot :pensive:
Amúgy saját bevallása szerint sosincs ideje magát kezelni, vagyis hát meg kellene kérni a másik fodrászt.
Igen, a hajhullás drága betegség (?) én biztos ráköltöttem már egy kisebb autó árát

Nekem ez a két szer vált be Revita samponnal használva:
https://vital-hair.hu/product_info.php?products_id=45
vagy a CBD olajas verzió
https://vital-hair.hu/product_info.php?products_id=79

1 Likes

Köszönöm szépen! :relaxed:

Pont a héten voltam vérvételen és úgy tűnik, elég alacsony a vas/ferritin szintem, most ezen indulok el. :+1:

A fürdőszobaszekrényem roskadozik… :sweat_smile:

Ez a Lee Stafford Hair Growth sampon nagyon eltűnt mindenhonnan.

Más: a laboros témához annyit tennék hozzá, hogy nem elég vérképet nézetni, endokrinológus ki tudja írni a megfelelő vizsgálatokat. Gondolni kell vércukor terhelésre is, inzulinszintekkel együtt, csak így derülhet ki pl. inzulinrezisztencia.

Nekem is nagyon hullik mostanában a hajam, már teljesen kikészültem tőle. Érezhetően kevesebb van, mint régebben. Főleg két oldalt lett ritka és elvékonyodott. Fodrászom szerint ez tipikus posztcovid tünet.

3 Likes

Tavaly én is voltam covidos, jobban féltem a hajhullástól mint a kórháztól.
Egyik sem lett szerencsére.

1 Likes

Szerintem kiárusitják, mert 6 eurós kifutó termék a Müllerben. De lehet átcsomagolva újra megérkezik. Nekem nem segített.

Lee Stafford új csomagolást kapott + van új termékcsalád.

3 Likes