Hajcsattok, hajdíszek, fonások és hajsonlók

Sajnos a nekem legjobban álló rövid, bubis (persze egyenes) haj jelenleg nem kivitelezhető, mert így 40 felett túlsúllyal is küzdök, egyelőre nem sikerült kideríteni a rohamos növekedés okát, de egy újabb, engedélyezett életvitel kezdetével, hirtelen szűk 1 hónap alatt leszaladt 8 kg felesleg, viszont most megállt, és más tünet újra felerősödött.
A két keratinos egyenesítés közül a kímélőbb volt nekem, vagyis keratint kentek fel, amit egy kiegyenesítés követett, ezt 3 napig benne kellett tartani (a 3. napon kb. olyan, mintha kacsazsírt kentél volna rá, és teljesen rálapul a fejedre), majd ezt követő első hajmosás alkalmával újra ki kellett egyenesíteni, és ezután nagyjából 3 hónapig egyenes marad. Nekem körkefés kiszárítást ezután is kellett eszközölnöm, mert az egyenes haj képes teljesen lelapulni, és az nekem szörnyen áll. A festés és a keratinos egyenesítés között minimum 2 hétnek el kell telnie, mert a színintenzitást is befolyásolhatja. Nekem a festéskor védő balzsamos cuccok tömkelege is került a hajamra mindig, de halottnak a csók volt sajna, ennyire rossz a hajam. Persze a gyorsabb zsírosodást azt sajnos a keratinos cucc is előidézi, na meg az egyenes haj alapjáraton jobban képes zsírosodni, lelapulni…stb.
A keratinos kezelés, az gondolom keratinos balzsamos kenegetés mosás után, nekem ez is volt, de ez sem jött be, lelapított, zsírosított, és nem volt szép tőle a hajam, de biztosan a festés is közrejátszott, meg úgy együtt minden.

Na igen,vannak emberek, akiknél tökéletes genetikai együttállás van éppen a megfogantatásuk alkalmával, meg persze a szerencsét osztogató manó is jelentősen közreműködik, és ezáltal kompenzációként néhány szerencsétlent alaposan ki kell hagyni a bőségkosár tartalmából…, sőt.

3 Likes

Uff, hát kaptál rendesen haj-ügyben!
Bocs, de az utolsó bekezdésen jót röhögtem! és milyen igaz! :sweat_smile:

1 Likes

Esküszöm már a természetes hajból készített parókán is gondolkodtam, de valahogy nem tudok megbarátkozni a gondolattal. A hajhosszabbítás dettó, ráadásul az én problémámra nem magoldás, mert pont nem a fejtetőn ad volument. Idegenkedek az idegen hajtól. :slight_smile: Igazság szerint a legtökéletesebb megoldás, egy személyi fodrász lenne, aki edzés után belőné minden egyes reggel a hajam, de akkor lehetne hozzá már egy sminkes is persze… igen tudom, pályát tévesztettem! :slight_smile:

Én mindig azt mantrázom, hogy abból kell kihozni a legtöbbet, amink van, csak hát a semmiből nehéz valamit kihozni, …és igen, tudom, a semmi is valami! :crazy_face:

3 Likes
1 Likes

Anyááám! Van közöttük csodaszép :heart_eyes: és bizarr is :thinking:

1 Likes