Ha csak egy maradhatna

Nem tudok tust húzni… :smiley:

Ez az Immaculate Liquid Powder Foundation felkeltette a figyelmememet, már említetted, amikor Hourglass-ékról beszélgettünk, lehet, hogy teszek egy próbát vele, a kombinált-zsíros bőröm lehet, hogy jól viselné.
A Bobbi Brown hasonló terméke csalódás volt.

Hourglass-t a Cultbeautyról rendeltek?

Van a Cultbeautyn, Beautylish-en, és a Spacenk-en, illetve a Feelunique-on is.
Travel size van a CultBeauty-n, de pl. a Dim Light púder travel size méretben csak a Beautylish-en.

1 Likes

Bobbi Brown nekem csak ez volt: https://kremmania.hu/kremek/bobbi-brown-long-wear-even-finish-foundation-spf15
Az eladó javaslatára vettem, de megbántam, nagyon hamar átolajosodott, aztán pedig csúnya lett.

A Hourglass viszont tényleg jól bírja. Egyedüli furcsaság, hogy annyira természetes hatása van, hogy néha furcsa. Úgy értem, gyönyörű bőrt varázsolt, de olyan, mintha nem lenne semmi az arcomon, mintha le sem lenne alapozva.

Ez egyszerre jó is, és rossz is, szeretem, ha nem látszik, hogy van valami a bőrömön, de azért fedjen is, na :smiley:
Így elég nehéz.
Én a Double Wear alapozót kenem pokoli vékonyan, így nem maszkos hatású, de gondoltam, valami mást is beszerzek mellé (Armani, Pat McGrath, Hourglass a listámon).
De az új Nars alapozó elég rendben van: “Full fedés, természetes matt, 16 órás, pára-, és izzadásálló, második bőr”, ezek olyan hívószavak, amik nekem nagyon kívánatosak, főleg, mivel rajongok a Nars-ért.

Van fedése, csak nem látszik az arcomon, hogy van rajta alapozó. :smiley:
Úgy értem, hogy a bőrhibákat szépen elfedi, csak nekem fura, amikor csinálok egy erősebb szemsminket, hogy olyan, mintha nem lenne semmi mellette az arcomon. :smiley:
(vannak bajok nálam is, hmm? :rofl:)

1 Likes

A Belga “Az a baj” c. slágere jutott erről eszembe :slight_smile:

1 Likes

Nekem a “látszik, hogy van rajtad alapozó” tipikus példája a Mac Studio Fix…
Sajnáltam, hogy ne használjam, így kevertem Face and Body-val.

1 Likes

Elkészítettem a saját listáimat, azt hittem, napokig tart összenyammogni, miből mit szeretek a legjobban és melyiket vinném magammal egy lakatlan szigetre (bár ott max. a bőrápolás játszana), de meglepően sokan bebetonozták magukat az első helyre, hiába térképezek fel egyre több terméket.

Smink:
primer: Hylamide HA Blur (a heges bőrnek áldás)
alapozó: még nem találtam meg az igazit, eddig az ABH Foundation a legjobb
BB krém: Purito és/vagy Holika
korrektor: passz, igazi szerelemdarab még nincs. a Becca Under Eye Correctort imádom, de önmagában nekem nem elég
púder: MUFE (beszerezhetetlen, úgyhogy kereshetem az utódját)
szemöldökcucc: ABH Diprow, ha pomádé és Nyx Precision Brow Pencil, ha ceruza
bronzer: hűha, talán még mindig a Catrice régi trendkiadása, a Luminous Bronzing Powder 02-es árnyalata, de erős a konkurencia (Hourglass és MAC Bronzer kollekció)
pirosító: bármelyik Hourglass
highlighter: ABH Aurora Glow Kit (úgy tűnik, örökre)
szemhéjalap: wet n wild photo focus (szabályosan szorongok, ha nincs itthon)
szemfestékpaletta: JSC Alien (örihari, amiért nem tudtam belőle pótpéldányt venni)
szemceruza: Zoeva En Taupe (ezt használom a legtöbbet), de a Pupa Dark Side of Beauty is nagyon jó
szempillaspirál: Maybelline Lash Sensational és Lovely Vampire Lashes
rúzs: ha matt, akkor a Catrice Ultimate Matt From Rose with Love (asszem, már nem gyártják), ha folyékony, akkor JSC Jeffree Who? árnyalat

Bőrápolás:
lemosó - Naturland mosdókenőcs és a koreai olajos lemosók (double cleansing esetén)
micivíz - Bioderma Sensibio
toner - Koreából jóformán bármi
eszencia - Narüko rózsás-hialuronsavas
szérum - na, itt képtelenség hatóanyag alábontás nélkül győztest választani…
fényvédő (test és arc) - Bioderma Kid 50 faktoros és Narüko am+pm
hidratálókrém - TO NMF télre és Clinique Moisture Surge
mist - nem bírom megszeretni őket
éjszakai maszk - Clinique
szemkörnyékápoló - még nem találtam meg az igazit
testápoló - Mixa Atopiance és TBS testvajak
egyéb maszk - L’Oreal Detox agyagmaszk (fekete)
hámlasztó - G&G Cheer Up
kézkrém - Bioderma Atoderm Mains & Ongles
mindenre általános gyógykrém - Bioderma Cicabio
tusfürdő - elég igénytelen vagyok, a Yamuna szőlőmagolajosát újravettem és a régi kávés Yves Rochert legszívesebben felhörpöltem volna (tehát minél illatosabb, annál jobb)
ajakápoló - stiftes Carmex

5 Likes

Tok klassz lista! Mosolyogtam rendesen, mig olvastam😁 En a kences listanak meg nem talaltam eleg idot, hogy nekiugorhassak😎

Sok volt az ismerős termék, vagy miért?:slight_smile:
Hú, hány napig toltam ezt magam előtt, az egész hosszú hétvége nem volt rá elég…

1 Likes

@Amadea ez az a szemhéjalap?
Kép

1 Likes

Azert is, meg a donteskeptelenseg miatt is, olyan nincs, hogy csak egy legyen. Ilyen leszek en is :laughing: nagy kihivaskent tekintek ra :sunglasses:

Igen. Jééé, van a Notinón, de jó!

1 Likes

És még így is nagyon szőrösszívű voltam.:smiley:
Várom a listáid!

1 Likes

Én még mindig a Nars mini Orgasm, illetve Jeffree Star mini Orgy palettáján röhögök.

Kissé szexcentrikus választásaim vannak :crazy_face:

4 Likes

Highgligter lecserélve, új kedvenc a Becca, két árnyalatban van meg, de biztosan veszek még más árnyalatot is. Soft and Gentle felejtve, pedig azt hittem, hogy ez megy legjobban a hófehér bőrömhöz, de a Becca mindent visz:

3 Likes

A képek alapján én is azt hinném, hogy fehér bőrhöz a Mac jobban illik :open_mouth:

A Mac rajtam hidegebb, rózsásabb szín (úgy emlékszem), nem is értem miért az Opal árnyalattal hasonlítják, ami egy melegebb sárgásabb árnyalat. Vagyis jól megférnek nálam egymás mellett.
Talán van a hidegebb Vanilla Quartz Beccáéknál, azt még nem próbáltam.
De a Soft and Gentle szerintem életem végéig elég lesz, olyan hatalmas ez a termék.

2 Likes