Fizikai fényvédő mattítása, lehetséges?

Sziasztok!

Fizikai fényvédőt használok az arcomra, ami azzal jár, hogy nagyon fénylik az arcom. Próbáltam megbarátkozni vele, elviselem, de nem komfortos, olyan, mintha a hajam elől lévő tincseit is olajosítaná, így zsíros hatású.

Arra gondoltam, hogy mattító púderrel biztos nem lenne ennyire csilli-villi.

A fényvédő hatását gátolná a púder?
Szerintetek lehet mattító púderrel mattítani a fizikai fényvédőt vagy nem?

Szia! Szerintem ideig-óráig lehet, de látok pár “veszélyt”:

  • “túrósodik” a mimikai ráncoknál.
  • izzadság+saját olajok+zsírosabb fényvédő > egy idő után tuti átfénylik, és lehet, hogy a második adag púder már nem mutat olyan jól.

Sztem kísérletezni kell, ha nem jó, max lemosod :slight_smile:

Sajnos tippem nincs, hogy milyen termékekkel működne, mert pont ezért nem használok fizikai spf-et.

Amivel nem volt gondom évekkel ezelőtt, azok az innisfree napraforgós-sárga fényvédői, de azokat macerás volt beszerezni. Azok kb mattítottak, nem lettem tőlük tocsogós, pedig a hajlam megvan.

1 Likes

Én szoktam púderezni a fizikai fényvédőt, de igazából én sem tudom, hogy ez mennyire csökkenti a hatását.
Viszont akkor kb tripla lemosás kell nálam, mert érzetre fullasztó és maszkos.

1 Likes

Szerintem ha nem dörgölöd vadul a púdert a bőrödbe, csak mondjuk puha ecsettel, vagy ami még jobb, puffnival + ütögető mozdulatokkal viszed fel, akkor nem befolyásolja a fényvédő hatásfokát.

Úgy rémlik, ha ásványi púdert használsz, az ad is egy icipici, tényleg minimális fényvédelmet is.

Én nagyon gyorsan zsírosodom, főleg a homlokomon. Le szoktam itatni a fényes réteget napközben egy zsepivel vagy kéztörlővel. Valszeg ha erre púdereznék, az teljesen jó lenne, de nem szoktam :smiley:

1 Likes

Köszönöm a válaszokat! :slight_smile:
Nálam ezek nem számítanak veszélynek, csak működjön a fényvédelem és ne csillogjon ez az elsődleges, kísérletezek vele majd.

1 Likes

Mióta púderezed?
Nem vagy szeplős, nem ég le napon az arcod? Ezekből kideríthetjük, hogy működik-e. :slightly_smiling_face:

Én is szoktam púderezni az egyik spf50 fizikai fényvédőmet, de én azért mert gésafehér. És olyan púdert választottam hozzá, ami színezett, és szintén fizikai spf50. Mondjuk pár óra múlva igen ronda lesz (igaz, én izzadok is mint a fene), de ezt a kombót csak a szabadnapjaimon használom, amikor max csak boltba megyek, és nem kell sokáig értelmesen kinéznem.
Hozzáteszem, sem a fényvédőt, sem a púdert nem fogom újravenni, inkább keresek valami mást ha elfogynak.

1 Likes

Sajnálom, hogy ez sem vált be :confused:

Én a színezett dolgokkal eddig rosszul jártam, úgyhogy felejtős sajnos. Sárga foltokban szokta kidobni az arcom az ilyesmit :smiley: pedig száraz a bőröm és nem vagyok izzadós.

Holnap elkezdem az ff50-et, áttetsző matt púderrel finoman fedni.