Estée Lauder Double Wear Light utódja

Sziasztok,

hosszú-hosszú évek óta az EL DW Light a kedvenc alapozóm. Pár hónapja kivonták. Azóta próbálok találni magamnak új kedvencet. Tudom, hogy nem vagyok vele egyedül, sokan szerették. Kétségbeesésemben írtam nekik egy könyörgő levelet, hogy ne tegyék ezt a DW Light rajongókkal. A válasz nagyon meglepő volt, hihetetlenül boldog voltam: közölték, hogy visszahozzák javított formában, jobb színválasztékkal Double Wear Light Soft Matte Hydra Makeup néven. Alig vártam a napot, hogy megrendeljem. Mielőtt megtettem volna, rákerestem a neten, hátha van már épkézláb vélemény róla. Volt egy videó YT-on. Sem a videóban szereplő nő, sem a kommentelők nem voltak tőle elájulva. Azóta biztos érkeztek még vélemények, de nem szomorítom magam inkább. Egyelőre még nem kapható itthon (és egy ideig még nem is lesz, megkérdeztem a boltot), külföldről meg nem fogom megrendelni, ha valószínű, hogy nem fog tetszeni. Ha már itt is kapható lesz, biztos kérek belőle mintát, de már nem reménykedem.

Szóval a lényeg, hogy ehhez nagyon hasonló alapozót keresek. Próbáltam kétféle MAC-et, Armanit, tarte-ot, Too Faced-et (Ezek csak azok, amik hasonlóak is lehetnének az áhított alapozóhoz, mert pl a sima DW más kategória, ezért is nem soroltam ide.) Egyik sem rossz, de a közelében sincsenek a DW Lightnak.

Olyat keresek, ami nem ül bele a ráncokba (nincsenek ráncaim, de nem tudom hogy nevezzem a nevetőráncokat, mosolygóráncot a szám körül), nem válik szét, nem kopik meg, nem ragad púderezés után, nem oxidálódik, nem szárít, nem zsírosít, kényelmes viselet, és közepes fedésű (vagy építhető).
Ezt a DW Light mind tudta nyújtani tinikoromtól 25 éves koromig, kb 10 éven át.

Valaki talált ilyet esetleg?

Guerlain Lingerie de Peau Aqua Nude. Nem írtad a bőrtípusodat, de ha a DW Light-t használtad, akkor ez is valószínűleg jó lesz. Az én bőröm inkább száraz, rajtam a Guerlain nagyon szépen viselkedik. Régebben én is sokat használtam a DW Light-t, ezért merem bátran ajánlani, de persze szerezz be előtte egy mintát:)

Én is normál-vízhiányos bőrű vagyok, és csak beállok a sorba, mármint akik sajnáljuk, hogy megszűnt a DW Light. Holnap fogom az utolsó cseppjét is kiénekelni a flakonból, aztán váltok egy őszi, kicsit vastagabb fedésű alapozóra. Nekem nyáron fog majd jobban hiányozni, és elszomorít, hogy eltűnt.

1 Likes

Sziasztok!

Ez lesz helyette:
https://www.douglas.at/Make-up-Teint-Foundation-Estée-Lauder-Gesichtsmakeup-Double-Wear-Light-Soft-Matte-Hydra-Makeuo-SPF-10-2C2-Pale-Almond_product_031958.html

1 Likes

Köszönjük az infót:) Remélhetőleg egy sikeres “ráncfelvarrás” lett az eredmény! Esetleg próbáltad már?

Nem, de nem is tervezem, csak láttam, hogy itt emiatt szomorkodtok.

2 Likes

Itt most jelent meg, még Bécsben sem kapható, csak a webshopban, nincs róla semmilyen felhasználói vélemény a Douglas honlapján, szerintem még túl sokan nem vehették meg látatlanban 50 Euroért. Idővel megjelenik majd az üzletekben, lesz teszter is és teleszórják a magazinokat mintákkal. :slight_smile:

1 Likes

Hát, én most látatlanban beneveztem erre az újdonságra. Német Douglasban már kapható 45 euróért, erre most volt egy 15%-os kuponom. Nem ismerem az elődjét, így legalább nem lesz mit visszasírnom. Azért döntöttem mellette, mert a 3N1 (nyáron 4N1) tökéletes árnyalat a számomra, a sima DW-t két napnál tovább viszont nem bírja a bőröm egyhuzamban. A cushion stickes és a fresh water is nagyon szépek voltak színben, csak ugye azok “dewy” finisht adnak, ami változó rozáceás göbökkel nem mindig előnyös…
A jövő héten majd írom a véleményt! Drukkolok nekik, hogy jó legyen!

Még a Clarinsnek van most a megújult Skin Illusion-je, amit szeretnék kipróbálni, de ott bajban vagyok a színekkel, megvárom, amíg elér hozzánk is és be tudom lőni a megfelelő árnyalatot. Erről esetleg van bárkinek tapasztalata? Németországban/Angliában már árulják egy pár hónapja.

2 Likes

Két nap használat után az első benyomások:
-Nagyon könnyű a bőrön. Felkenéskor nem siklik olyan könnyedén, mint a cushion stickes vagy a Water Fresh verzió, de a bőrön talán mind közül ez a legészrevehetetlenebb érzetű.

  • Fedése kicsivel több, mint a másik kettőnek, de annyival talán “porosabbnak” is néz ki. Ez építhető, a másik kettővel nekem nagyon csúnya lett, ha több rétegben próbáltam alkalmazni.
  • Nem teljesen matt a végeredmény, nem természetellenes szerintem egyáltalán. Nekem a homlokom kifényesedett első nap, de azt tudni kell hozzá, hogy Clarins Multi-Active a hidratáló krémem, amitől kifejezetten kifényesedik a homlokom. Másnap a homlokom-orrom egy pici fixáló púderrel lemattítottam,
  • Igaz a mondás, nem szárít. Picikét ragacsos érzetű a bőrön, állítólag a hialuronsav miatt, de igazán nem zavaró. Nap végén sem volt olyan rzésem, hogy mosnám már le az arcom, mert feszül, vagy túlságosan “rácuppant” az alapozó az arcomra.
  • A színe picit sötétebb, mint a cushion stickesben a 3N1-nek. Próbáltam a sima DW-t, a Water Fresht és a cushion sticket is, rajtam ez az új verzió oxidálódik a leginkább. Nem mondom, hogy vállalhatatlan (mint mondjuk a Teint Idole volt), de ahhoz képest, hogy a többiekre egyáltalán nem volt jellemző, itt ezt egy kis negatívumként említeném meg.
  • Nekem nagyon hasonlít a Guerlain Lingerie De Peau Aqua Nude alapozóra. Abban számomra nagyon zavaró volt az a mérhetetlen parfümillat, ez szerencsére gyakorlatilag illatmentes.
  • Összességében teljesen elégedett vagyok vele.
3 Likes

Az összetevőit meg lehet valahol nézni?

https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-double-wear-light-soft-matte-hydra-makeup
a kedvedért felvittem :slight_smile: , de az ellenőrzésig még csak én láthatom, ezért:
http://cosdna.com/eng/cosmetic_47d5400143.html

Köszönöm! Nagyon kedves vagy :blush:

Nagyon szívesen! :raising_hand_man:
Én is kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

Bizony jó ötlet! Én kifejezetten örültem, hogy általad így két alapozót is kipróbálhattam, mégha a DW nekem hangyányit sötét is!

1 Likes

Szia! Szuper hír: Ma a Mammut Estee Lauder szaküzletben kint volt az állványon a teljes színválaszték! Én ugyan sima DW-ért mentem, de rákérdeztem, és elvileg visszahozták, az összes szaküzletben újra kapható😱

3 Likes