Előző havi kedvencek

Azokra a termékekre gondoltam, amihez valamiért a legszívesebben nyúltunk az elmúlt hónapban. Itt ne a napi rutint sorakoztassuk fel, arra már van topic, csak az előző havi kedvenceinket.

7 Likes
  1. szeptember:20201004_11395220201004_125100

És ha a két képről egy-egy terméket kellene kiemelni, akkor az a Chanel olaja, illetve az essence ezeréves pirosítója lenne, aminek már a teteje is önálló életet él.

16 Likes

Az a szemkörnyékre való maszk tényleg olyan jó, megéri a nagyon magas árát? Emlékszem ketten is ajánlottátok egykor korábban nekünk, de tényleg nagyon drága (itt). Mit tesz pontosan?

1 Likes

Nekem a primark Alex Steinherr talán széruma lett a legnagyobb kedvenc a hónapban. Sokszor mást nem is használtam. Új kedvenc lett még a hideg idő beálltával a Nabla Secret paletta, mert a színei az igazi őszt idézik. Real techniques ecsetet is most kezdtem el használni, tetszik hogy nem tömött ecset, így laza, bátor mozdulatokkal lehet vele pirosítani. Pirosítóból a Catrice blush box 010-es árnyalata lett a nagy kedvenc, az Essence this is me bold rúzs pedig jól illeszkedik a számhoz és szerintem minden szemsminkhez is majd :). Highlighterként a Top shopot imádtam, hasonlóan gyönyörű ragyogást ad, mint a Pür palettám highlightere, de swatcholtam már a Catrice luminice arcpalettáját is, és ott is csodásak a highlighterek. :).

9 Likes

Minden szubjektív, de tényleg nagyon jó. Egy 50±os szemkörnyékről nyilván nem tünteti el a szarkalábakat, de szépen karban lehet vele tartani ezt a területet. Ha egy nap kihagyom, lehet, hogy csak bemagyarázom, de látványosan hiányzik.Teljes áron semmit nem szeretek én sem vásárolni, de akciósan, és ha még a márka egy neszeszeres akciójával is kombinálható, akkor szerintem megéri. Ráadásul olyan minimális mennyiség kell belőle, amire oda is kell figyelni, így a 30 ml hónapokig elegendő. Én arra álltam rá, hogy akkor és ott vásárolok, ahol nekem megéri, és inkább beteszem a fiókba a szerzeményeket, amíg sorra kerülnek. Többször így aztán én is külföldről szerzem be a cuccokat, ha azt látom, hogy jelentős az árkülönbség.

7 Likes

IMG_20201004_121634

Versace: Dylan Blue, glitter primer, UD Wired lip chemistry: Wire árnyalat, Holo Taco: Solar, cosmic és Aurora unicorn skin lakkok

15 Likes

A Secret nálam is előkerült :blush:
Jackie Aina, Colorpop Whatever és Carli Bybelből sminkeltem főleg, illetve a trend it up-os kékcsillámos szemhéjfestékével amit szegénykét jól lesavaztak, pedig szerintem klassz cucc, kár, hogy már nem lehet kapni :frowning:
Az az essence rúzs nekem is megvan képzeld :smiley: Én is használtam, olyan szép színe van!
Piroítóból MAC Wrapped Candy van a terítéken, szép bogyós színe van, Nars bronzer és Too Faced gyémántos higlightere és szintén a Pür highlighter. Az Aurora is mindig előkerül, abszolút kedvenc!

Illatokból, amikről írtam a Parfümök Világa topicban + Shalimar és Jil Sanders No 4 :heart_eyes:

8 Likes

Nekem a szeptember mindig a bronzosítóról szól, ilyenkor még tart a nyári színem és így használhatom bátrabban is. Most éppen egy régebbi limitált szériás essence adventure awaits bronzosító van terítéken, aminek kihasználom a fényességét is, amíg még süt egy kicsit a nap. Ezen kívül a folyékony matt rúzsok kerültek még elő többször, illetve úgy érzem, hogy az utóbbi időben végre megtaláltam az ideális szemöldök rutinomat, így azt is különös élvezettel készítettem el minden nap :blush:

6 Likes

Leírnád, milyen összetevőkből áll a szemöldökalkímia?:slight_smile:

3 Likes

Talán a Mixa 30% glicerin + oat milk kézkrémét tudom ide sorolni. Nagyon tápláló és melengető illatú, most ősszel visszaváltottam erre egy nyári gyümölcsös illatú Crabtree & Evelyn-ről.

4 Likes

Na ezt én is szeretném megismerni!

2 Likes

Szuper ötlet ez a topik! :slight_smile:

2020 szeptemberi kedvencnek én most csak egy dolgot emelnék ki, egy szájfényt: essence shine shine shine wet look lip gloss - 21 deep red love, amit kiárusításon vettem.

A tubusban merész sötét barnás bordónak tűnik, de amúgy csak gyengén-közepesen pigmentált, tompa szín, apró shimmerrel (teljesen sima, nem glitteresen érdes), így vékonyan felvive kifejezetten visszafogott. Szuper kényelmes, hidratáló érzés. Isteni málnás-citromos süti illatú ráadásul. Többen is megdicsérték.

Az összes órám online van, így hogy az arcomnak valamiféle kontrasztot adjak videóchaten, minden napom vastag tusvonallal indul, és az ajkaimra is intenzívebb színeket használok. (Ami élőben az átlagos minimál sminkem lenne, az a képernyőn nem oszt, nem szoroz egyáltalán, szóval ami élőben erős, az a képernyőn éppen természetesnek jön le.) Ezért vastagon szoktam felvinni ezt a szájfényt, és akkor pont jó. :grinning:
A Clinique Black Honey minim lassan el is fogy, azt is sokat használom.

6 Likes

Jó kis topik.
Nekem a szeptember hónapnak volt néhány kedvence, az egyik ez volt, szuper termék:
https://kremmania.hu/kremek/klorane-zabtej-sampon-gyakori-hajmosasra (a krémmániás összetétel azóta változott)

Smink terén szerelem lett ez a szemhéjfesték:
https://kremmania.hu/kremek/hourglass-scattered-light-glitter-eyeshadow

… és ez a púder:
https://www.cultbeauty.co.uk/hourglass-veil-translucent-setting-powder.html

5 Likes

Természetesen, de egy kis háttérsztorival kezdem. A hajam természetes szőke, olyan tipikus seszínű, se nem arany se nem hamvas. Emiatt a szemöldököm konkrétan alig látszódik, főleg ha sminkelek, akkor valamit mindig muszáj rakjak rá. A problémám viszont ott kezdődik, hogy egyrészt a szemöldökömnek nem állnak jól a meleg színek valamint a hajamat utánozza, és főleg a vége rettenetesen képes göndörödni. Eddig mindig csak egy fajta terméket használtam rá + valamilyen gélt (ami amúgy nálam kb placebo, semmit nem tart meg). Egy időben próbálkoztam hajzselével rögzíteni, az jó működött viszont hozzá nem tudtam pl. ceruzát használni, mert kiiktatták egymást. Ha csak pomádét használtam, akkor annak mindig nagyon mű hatása lett, ráadásul az elejét sosem tudtam olyan szépen elmosni, hogy ne legyen kocka szemöldököm. Az egyetlen előnye az volt, hogy mintegy zselé, többé kevésbé a helyen tartotta a szálakat. Ha viszont csak ceruzát használtam (amiből a Catrice háza táján végre találtam hideg árnyalatú szőkét), akkor teljes kuszaság lett egy idő után belőle a gél ellenére is.
Most végre felfedeztem a spanyol viaszt, és mindent egyszerre használok. :rofl: a szemöldök végét pomádéval rögzítem (új rival pomádé blonde árnyalatban), majd az elejére használom a ceruzát, valamint ceruzával húzom meg az alsó “keretet” is. A végén a teljesség igénye miatt átmegyek egy géllel is az egészen. Amikor a gél és a pomádé is megszáradt teljesen, akkor átmegyek egy száraz kefével az egészen egy utolsó fésülködésként és ezzel egyúttal össze is mosódnak a dolgok.
Hu ez most rettenetesen hosszúra sikerült, bocsánat :confused::sweat_smile:

7 Likes

Jaj, nagyon régóta fáj a fogam Holo Taco körömlakkra, gyönyörűek. :heart_eyes:
Megmutathatnád majd a körmeiden is. :slightly_smiling_face:

Szerintem zseniális ötlet volt ez a topik, nagyon szeretem az ilyen jellegű videókat is nézni Youtoube-on. :slightly_smiling_face:
Sminkben kifejezett szeptemberi kedvenceim nem annyira voltak, szokásosan váltogattam a dolgaimat. Viszont a NYX szemöldökzselét szeptemberben vettem és kezdtem használni (imádom), továbbá a Revolution paletta is új szerzemény. Ez utóbbi inkább a színei miatt lett szeptemberi kedvenc, a minőségétől azért nem vagyok elájulva, de nem rossz. A MAX FACTOR alapozót az utóbbi hetekben vettem újra elő és nagyon szeretem, jó a fedése és tartós az én zsíros bőrömön. :blush:
IMG_20201004_173154

A szeptember nálam inkább a hajápolás hónapja volt. Az Olivia Garden körkefét nagyon szeretem, szuperül be tudom szárítani a hajamat vele (bár van még mit tanulni a technikán). A hajvégeimen sokat segített a Wella hajolaj. Továbbá szeptemberben fedeztem fel a TIGI krémet, amit nagyon megszerettem a nagyon kevés és vékonyszálú hajamra, tényleg segít egy kis volument adni neki (körkefés szárítással).
Parfümök közül legtöbbször a Jimmy Choo került elő, lassan el is fog fogyni szerintem.

IMG_20201004_173424

És végül, de nem utolsó sorban szeptember elején 12-13 év után megadta magát a hajszárítóm, így szereztem be ezt a csodás Remington hajszárítót, totál szerelembe vagyok esve azóta is, egyszerűen imádom. :heart_eyes: :heart: Nálam itthon konkrétan minden hajformázási eszköz Remington, nagyon szeretem a termékeiket.
IMG_20201003_145614

14 Likes

Nekem is úgy lett hogy valaki felrakta eladásra a piactéren. A körömlakkos topicban elvileg betaggeltem neked a képet ahol használtam a Holo Taco lakkokat

2 Likes

Micsoda alapos szemöldökrutin, Anastasia Soirée is leborulna előtted!
Nekem is gondot okoz, hogy a pomádéval ne kocka szemöldököt rajzoljak, hiába próbálok szálakat huzigálni, vagy túl halvány lesz, vagy erős.

2 Likes

Nekem ebben tényleg az utolsó fésülés volt a nagy megváltás, segít természetesebbé varázsolni az összképet

2 Likes
  1. szeptember havi kedvencek és nagy felfedezések:

  2. Bőrápolás, parfüm szekció:

166

  1. Smink szekció:

167

19 Likes