Égő,könnyező szem milyen alapozót használjak?

Sziasztok,catrice,estee lauder,bourjoirs,vichy alapozókon már túl vagyok de mindegyikkel ugyan az a problémám max 1-2 óra és ég könnyezik az szemem :frowning: nagyon tanácstalan vagyok mit használjak esetleg van valakinek tapasztalata a témában?

Esetleg ásványi alapozó, amiknek bőrbarát az összetevője? (KAP, Annabelle Minerals, Bareminerals)

1 Likes

Van esetleg allergiád? Nem kifejezetten a termékek 1-1 összetevőjére való érzékenységre gondolok (bár abban is érdemes lehet elmerülni), hanem hogy nincs-e pollenallergiád, szénanáthád. Nekem az volt, ami megnehezítette a sminkelést, kontaktlencse viselését stb.

Ez allergia,sajnos lehet, hogy a legtöbbre az leszel.

Nincs esetleg ekcémád? Vagy glicerin érzékenységed? Barátnőmnek mindkettő van neki is ég a szeme és könnyezik így sajnos nem tudja magát sminkelni :frowning: Egy vizsgálatot megér, illetve próbálj ki glicerinmentes alapozót, nem könnyű de léteznek. Ha eszembe jut az a weboldal amit neki ajánlottam, beteszem ide is, csak meg kell keresnem.

1 Likes

És ha nem használnál alapozót a szemkörnyékeden? Korrektorral is ugyanez a helyzet? Talán antiallergén korrektort könnyebb találni.

1 Likes

Nem semmilyen ismert allergiám nincs de attól tartok valamelyik összetevővel szemben valószínűleg igen :confused:

Köszönöm nemtudok róla de utánna nézek mindenképpen.