Dove szappan dupe?

Sziasztok!

Tudnátok nekem javasolni olyan szappanokat, melyek leginkább a Dove szappanokhoz hasonlítanak? Kb. az az egyetlen szappanmárka, ami nem szárítja a bőröm, sok szappant próbáltam már, natúrokat is, de a Dove-on kívül kb. mindegyiktől szikkadt érzetű, majdhogynem hámlós lett a bőröm. Tehát olyat keresek, ami tisztít is, mint egy szappan, de inkább ápol, mint a Dove.
Előre is nagyon köszi! :blush:

Ajánlani nem tudok, csak kíváncsi vagyok, hogy miért nem a Dove-ot használod, ha ennyire bevált?

2 Likes

Csupán annyi az oka, hogy kis változatosságra vágyom. :blush: Sok-sok éve Dove-ot használok, a párom is, és bár a Dove-nak is van több verziója, jól esne valami teljesen más illat, habzás, ilyesmi.

Szia! Én készítek szappanokat, de nyugi, nem magamat szeretném ajánlgatni :sweat_smile: Sokkal inkább a kézműves szappanokat. Legtöbbször a bőrtípusodnak megfelelően tudsz készletről választani, de van olyan is, aki egyéni igények szerint elkészít neked. Szerintem ég és föld a különbség a “gyári” és a kézműves közt, utóbbi javára :slightly_smiling_face:

2 Likes

Jaa így már értelek, a változatosságot én is nagyon szeretem :blush:

CeraVe szappan
https://www.notino.hu/cerave/cleansers/p-15692413/

1 Likes

Kézműves szappanok tényleg nagyon jók. Párom bőre van még ki mindentől, az enyém csak télen. Évente veszek a karácsonyi vásárban valamit, aztán amikor elfogy, akkor a dm-es sima szappan jön - ez ugyan nem illatos, de ennél jobbat még nem találtam.

2 Likes

Magyarországon kapható márka kell legyen? Ha igen, akkor csak a Dove.

Elsősorban magyarországi, de tudsz esetleg vmi külföldit?

ZazieAdához csatlakozva írok. Nekem is problémás (viszketős, száraz) a bőröm és nem szeretném növelni a flakonmennyiséget. Még nem próbáltam, de a listán van, hogy kipróbálok egy érzékeny és száraz bőrre ajánlott Borza és Jármy szappant. Az utóbbi kecsketejes, és egyszer kaptam külföldről kecsketejes szappant, ami hidratált és tisztított. Konkrétan nem használtam mellette semmilyen hidratálót.
Egyébként vízszűrő beszereltetése is megoldhatja a problémát, én erre hajlok leginkább. Nemrég karsztvizes területen jártam, egy hét után se kellett hidratáló se a viszketés, se a szárazság csillapítására. De ahol lágyabb a víz, ott sem jelentkezik olyan elemi erővel a probléma.

1 Likes

Simple, ha hozzájutsz, egész közel van a dovehoz - ez a két márkájú szilárd szappan ami nem szárított egyáltalán - és ezt úgy mondom hogy pikkelysömörös vagyok. Anyu esküszik a Camay-re, de attól én viszkettem folyamatosan.