C-vitamin Szérumok

Egyébként is használok mitesszereket célzó termékeket (a G&G Cheer Up hámlasztója a kedvencem, emellett agyagos maszkokat, niát, retionolt stb.) szóval csak elhagytam a C-Glow-t. Nekem a PC nem a szívem csücske, nem érzem, hogy többet tudna, mint pl. a koreai termékek. A világoskék hámlasztójának szívből rühellem az állagát.
Nem emlékszem, mennyi idő alatt jött helyre, de pár hét biztosan kellett. Persze rögtön nekiálltam nyomkodni, ami nem ajánlatos, de egy szent, aki meg bírja állni…

2 Likes

Én most a La Roche Posay Pure C vitaminos krémjét használom. Kb. másfél hete. Mivel nagyon tetszik, gondolkodom azon, hogy az LRP C vitaminos szérumjába is beruházok később. Tényleg kell fölé kenni fényvédő krémet? Egyáltalán javasoljátok ezt a terméket?

Fényvédő nappal mindig kell, akkor is ha felhős az idő.
A C-vitamin (tudtommal) nem tesz külön fényérzékennyé, ha erre gondolsz, viszont maga a C-vitamin fényérzékeny. Szóval ha teszel fölé fényvédőt, akkor nem fog hamarabb lebomlani. Elvileg.

Köszi! :slight_smile: Tudsz jó fényvédőt? Normál bőröm van. Csak nyáron napozáskor, fürdőzéskor használok fényvédőt. Olyan kellene, amitől nem lesz fényes a bőröm, a mostani arckrémemtől szép matt a bőröm, ez tetszik.

Best Drugstore/Budget Vitamin C Serums | Ascorbic Acid - YouTube

2 Likes

Sziasztok!

Mivel egyre több gyártó kínál szérumot, kutakodtam egy kicsit, melyik válik be nekem a leginkább, illetve melyik évszakban. Sok jót olvastam pl. az Alverde vadrózsás olajról, de az száraz bőrre ajánlott. Nekem az még télre is sok lenne. Végül ezek kerültek a kedvencek közé:

1 Likes

Én most kezdtem a C-Glow-t egy hete, minden reggel használom. Sajnos irritál, azonnali pirosodás és égő érzés. Csak azután csitul, ha ráteszem a hyaluronsavat és a hidratálókrémet. Körülbelül mintha gyorsan öntenek egy vödör vizet a tűzre, de a károkat az már nem fordítja vissza.
Tudtam, hogy kockázatos, mert rozaceám van, de ennek ellenére is nagyon jól tolerál mindent a bőröm az erős illatanyagokat kivéve.
Az AHA-ra és a retinol emulzióra semmi negatív reakció, utóbbi kifejezetten kellemes, de a C vitamin… :woman_shrugging:
Még azon gondolkodom hogy beszerzem mellé a Stress Less-t, elvileg jó páros és utóbbi nyugtató hatású, de ha elfogy ez a C-Glow, nem veszem újra.
Ha ez a párosítás se válik be, elajándékozom.