Bőrproblémák, sérülések

Bármit lehet ide írni, akár nyári leégett bőrt is bármit, ha segítségre szorultok és tanács kellene a bőrötökkel kapcsolatban.

Nekem az egyik, mostanában vagyis most már 2 napja a kapszaicin érzékenységem miatt kínok kínját élem át :D. Tegnap párom kért meg hogy kenjem be egy Naturlandos krémmel a fájó kezét, erre mi van ráírva kapszaicin érzékenyek ne használják, na órákig fájt, égett a kezem és mikor már nem fájt sikeresen belenyúltam a szemembe. Ma pedig paprikát vágtam, emiatt fájt órákig a kezem, majd most mosogatásnál hozzáértem a késhez és megint nagyon belobbant. Miért lehetek ennyire érzékeny, ez normális? :slight_smile:

A másik meg, hogy akár hányszor használom az aldis arctisztító kefém (hetente egyszer) kivörösödik a bőröm, majd lehámlik a szárazabb részeken. Nagyon rányomom vagy mitől lehet szerintetek? Mert közben meg annyira puhává teszi napokig :), hogy emiatt jó lenne használni :).

Kapszaicin érzékenységgel kapcsolatban nincs sok gyakorlati tapasztalatom, de ha kontaktus útján jön létre a reakció, akkor függ a dolog a bőröd állapotától is. Nem mindegy, hogy sérült-e vagy sen. A mosogatás idején nem éppen ideális a helyzet… A rövid időn belüli ismételt találkozás az allergénnel sem segít.

1 Likes

@zalla, igen most nagyon száraz a kezem a sok mosogatástól, kézmosástól.

1 Likes