Bőrprobléma maszkhordás óta

Sziasztok! Rég jártam itt, most visszajöttem, mert szerintem sokat tudnátok segíteni, főleg a skincare guruk.

Abban kérnék tippeket, mi okozhatja az utónni hetekben-hónapokban a bőrproblémáimat. Maszkot hordok sok ideig naponta, utcán, munkahelyen, stb. Szerintem evvel lehet kapcsolatos, hogy az orcámon-szám körül-államon apró kis kiálló dolgok vannak. Reggelre jobb mindig a helyzet.

Nem váltottam alapozót, krémet, semmit. Soha nem voltak ilyen kiütésre emlékeztető dolgok (ez lehet a whitehead?) Nem miteszer, nem lehet kinyomni, biztosan nem pattanás, irritációnak nézem. Száraz a bőröm, sose pattanásos, tiszta szokott lenni.

Valakinek van ötlete, mi javítja az ilyen problémát? Nagyon örülnék, ha segítenétek, eléggé kiakaszt ez a dolog. Bőrgyógyászhoz nem mennék, az orvosok az ilyen semmiségeken kiakadnak, minek tartom fel őket.

Előre is köszi a hozzászólásokat.

Nem tudom miből van a maszkod. Ha nem pamut és befüllen a bőröd alatta lehet kiüti a bőrödet. Próbáld meg minimum 3 óránként cserélni a maszkot vagy amikor úgy érzed, hogy átnedvesedett. A nedves talaj kedvez a baciknak is, nem csak a vírusnak. A pamut maszkot pedig 1 használat után mosnám, öblítő helyett fertőtlenítő adalékkal.
Ha olyan helyen vagy ahol kötelező a maszk, a maszkkal fedett területet én nem is sminkelném.

2 Likes

100% pamut a maszk és naponta tisztát használok. Nem egész nap van rajtam, de vszleg így is sokat. A sminket gondoltam minimalizálni, de eleve minimál… és munkahelyen az idő egy részében maszk nélkül is vagyok, az alapozó azért kell sajnos.

Öblítőt nem használok, csak mosom.

Igazából arra lennék kiváncsi, másnak milyen bőrirritációja lett és esetleg segített-e valami, hámlasztás (ha igen, mi tett jót), hidratálás, vagy mit lehet tenni, ha esetleg bacik okozzák. Egyáltalán, mi lehet ez?

https://www.dm.hu/denkmit-fertotlenito-hatasu-textiloblito-koncentratum-p4058172772085.html

Nekem ilyen van.

3 Likes

Köszi, ezt ki fogom próbálni, mert ha csökkennek a pöttyök, akkor tuti ez segített… fertőtlenítő adalékom is van, de arcra tett textilnél nem akartam bevetni.

Én minden ruhát ezzel mosok. Itt FFP2-es kell, a textil maszk már nem elég, de azt is cserélném 2-3 óránként, főleg most, hogy melegszik az idő.
Kint sensitive és normál kapható, a sensitive nem illatosított. Müllerben is van, kb. azonos áron és ugyanazt tudja. A nagyobb márkák drágábbak, de ez az olcsó is jó.

1 Likes

En textilmaszkot hasznalok, azt is joval ritkabban, mint pl. azok, akik bejarnak dolgozni valahova es megis nagyon megviseli a borom. :confused:
Miota maszkozas van, ujra visszatertek az aknek az arcomon. Csak a maszk alatti reszeken jonnek elo, azon belul is foleg ott, ahol tobbet mozog/dorzsol: pl. ahol az akaszto ra van varrva a maszkra. Nagy, fajdalmas puklik, amikbol nem is nagyon lesz semmi, de faj toluk a fel arcom. Hala Istennek “csak” 2-3 van egyszerre.
Igyekszek minnel gyakrabban cserelgetni a maszkokat, es azt, amelyikkel otthonrol indulok el, azt belul le szoktam fujni tonikkal.
Oblitot en sem hasznalok a mosasukkor, csak mosom es vasalom oket.

3 Likes

Lehet, hogy milia vagy az a “pattanás”, ami nem is pattanás, de joformán ugyanúgy néz ki, mint a whitehead. A Malessezia (lehet, hogy rosszul írtam a nevét) gomba okozza, a Skinsmarton van róla egy szakértői cikk.
A miliát és ezt az ál-whiteheadet se lehet kinyomni, ezért jutottak ők eszembe. Fehér színűek?

1 Likes

Nekem volt ilyesmi problémám… Nekem 2 dolog oldotta meg, bár szerintem egyik se igazi segítség:
1: minimalizáltam a bőrápolási rutinomat, ami most 4 dologból áll. 2 reggel, 2 este. Plusz a fényvédő (szigorúan oda ahol nincs maszk, meg a határterületekre), ha kimegyek. Ami ritkán fordul elő, mert
2: homeoffice-ba kerültem, szóval alig hordok maszkot. Boltba se járok sokat, egyszerűbb ha házhozszállíttatok… max ha “csak egy tej kell”. De akkor is csak kimosott pamutmaszkot. (Itt nem kötelező FFP2-t használni, szóval nekem jó a mosható is. Amúgy ugyanúgy mosom, mint a ruháimat, de mivel a pikkelysömör miatt úgyis sensitive meg illatmentes mosószer kell, a :crown: miatt meg eleve fertőtlenítő adalékkal mosok mindent…)
Viszont én púderezek maszk alá. Sajnos az ajkam felett eddig is izzadtam mint a fene, és ezen a maszk csak ront. Ennek a gombavalaminek már elkezdtem utánanézni, de nem sok megoldást találtam rá, csak azt hogy mit kell elkerülni…

1 Likes

Sziasztok,
ezt a 2 videót szerintem érdemes megnézni ilyen témában, remélem segít:
https://www.youtube.com/watch?v=ssWQ-d5nGSs
https://www.youtube.com/watch?v=tJWXGg8HpXI

2 Likes

Nagyon nem szeretem a videokat (nekem egy kinszenvedes, olvasva szeretek tajekozodni), de vegigneztem. Sajnos nem beszeltek olyasmirol, amilyen az en borom lett a maszk alatt. Vegulis sajnos sok ujat se mondtak, pont ez a bajom, hogy szarazabb a borom, tuti nem akne de nem is sima irritacio, ami van rajta. Valahogy ilyesmit nem emlitenek. A vegen talan bemereszkedek egy borgyogyaszhoz…

Sajnálom hogy nem volt benne hasznos info, lehet akkor érdemes tényleg egy bőrgyógyászt megkérdezni.

A meglévő irritációd nyilván ki kell kezelned, de a továbbiakra én javaslom neked, pont az eddigiekkel ellentétben a papírmaszkot.
Több rokonom is orvos, akik évek óta hordják (nem csak a Covid óta), illetve a munkahelyemen is, ha bent vagyunk 8 órában (4 órás cserével) viseljük tavaly február óta. Párszor kipróbáltam a pamutmaszkot, ami alatt levegőt sem úgy kaptam, illetve nagyon hamar átpárásodott, nekem nem volt komfortos órákon át viselni.
A papírmaszk semmilyen irritációt nem okozott nálam, csak arra figyelek, hogy minden reggel hidratáljak -egyébként is szoktam, mert a papír kissé szárítja a bőrt. Vegyes a bőröm van, lehet, ha száraz lenne, túlszárította volna.

1 Likes

Ugy ertem csak, hogy nem ilyesmi a problema. De biztos a maszkhoz van koze, mivel csak a maszk alatti reszeken van. De koszonom a videokat, kedves toled, hogy belinkelted, lehet, hogy ez alapjan talalok neten valami testhezallot az en problemamra.

1 Likes

Nem tudom, mi ez a dolog az arcomon, szoval egyelore a kikezeles modja a kerdes, remeltem, hogy valaki mar rajott, neki mi segit.

A papir maszk viszont nem tudom, mennyire ved… utananezek.

Szia Amadea! Lehet, hogy a te otleted volt a nyero. Remlett ez a cikk skinmartrol es ujraolvastam. Megvettem a Nizoralt lemosasra. Es maris sokkal jobb a helyzet, mar el is tuntek szinte a dudorok, szoval nem merem elkiabalni, de ez a kezeles nagyon ugy tunik, hogy hatasos volt! Koszi szepen a tippet :blush:

1 Likes

De jó, örülök, hogy megoldódni látszik a probléma.:slight_smile:

1 Likes