Bőrápolás kismamának

Sziasztok!
Elkezdtük a babatervezést a férjemmel, remélhetőleg hamarosan kismama leszek. :slight_smile:
Életmódváltásba kezdtem (étkezés, sport stb.), próbálok tudatosan készülni erre, így alakítani az életem. A kozmetikumok téren is igyekszem lecserélni, kiváltani azokat a hatóanyagokat, amiket babavárás és szoptatás alatt nem javasolt használni. Ez a kozmetikumaim nagy részével sikerült is. Viszont kb. 10 éve küzdök elég súlyos aknéval, amit szerencsére egy nagyon jó rutinnal sikerült kordában tartani. Ebben a rutinban azonban benne van az 50 mg-os Akneroxid krém, GG A-game retinolos krémje, valamint szalicilsav tartalmú lemosó is, amiket nem javasolt ilyenkor használni (benzoil-peroxid, retinol, a szalicilsav viszont állítólag kis mennyiségben nem okoz gondot, de ki tudja…). A múlt héten voltam bőrgyógásznál javaslatot kérni. Ő a La-roche posay effaclar mikrohámlasztó géljét az effaclar duo krémmel javasolta. El is kezdtem ezt használni, de a sok éves tapasztalat alapján úgy érzem hogy ez hosszútávon nem fog beválni. Valamint abban sem vagyok biztos hogy az ebben lévő aktív hatóanyagok mindegyike hhasználható-e babavaras alatt? Ami alternatívák még eszembe jutottak és tudom hogy jó volt a bőrömre az a GG Apad szérum, és a B-bomb. Viszont ez a kettő önmagában kevés. Esetleg aki hasonló helyzetben volt/van, tudna nekem segíteni? Akár kiegeszito apolast akár egy teljesen új rutin javaslatot kipróbálásra. Bármire vevő vagyok! Nagyon megköszönném. :slight_smile:

2 Likes

Retinol alternatívájaként a bakuchiolt szokták javasolni.

https://kremmania.hu/osszetevok/bakuchiol

De én például kismamaként egyáltalán semmit nem bírtam elviselni, aminek minimális illata volt.

1 Likes

Szia! Nekem nem voltak ilyen komoly bőrproblémáim, de a tapasztalataimat szívesen megosztom:
Én használtam retinolt, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Ezt egyből abbahagytam (5-6 hetes terhesen). Utána aPadot használtam és szalicilsavas hámlasztót, ami mellett a zsíros arcbőröm egyensúlyban volt (nekem elsősorban ez volt a problémám, nem a pattanások). Ezek mellett semmi baja nem lett egyik babámnak sem. :slightly_smiling_face:

Néhány dolog, amiről nem nagyon olvastam a skinsmart tanácsokban (Szakértői tanácsok - Terhesség & bőrápolás: miket használj kismamaként? - nekem ez volt a kiinduló pont):
A terhesség alatt megváltozott a bőröm. A második trimesztertől kezdve kevésbé zsírosodott (pedig tavasz-nyár volt) így kevésbé igényeltem a hámlasztást, és az aktív hatóanyagot tartalmazó krémeket.
Lehet akármilyen szuper a rutinod az első időszakban, de nem fogod tudni használni. A második terhességem első trimeszterében olyan fáradt voltam, és annyira érzékeny voltam az illatokra, hogy a lemosó, hidratáló mellett szinte semmit sem tudtam használni.

Összefoglalva én azt mondanám, hogy persze érdemes átnézni a rutint, és leváltani terhesség alatt biztonságos termékekre. De nem kell egyből beleugrani egy teljesen új rutinba. Ahogy írtad, több dolgon változtatsz (diéta, sport). Érdemes most arra figyelni, a bőrápolást pedig lépésekben lecserélni.

Nekem is - de már az első perctől - sokkal szárazabb a bőröm és a hajam is. Ebben a kategóriában szeretnék segítséget kérni: illatmentes-mindenmentes-tényleg gyorsan beszívódó testápoló ajánlást szeretnék kéni. Köszönöm!

Jelenleg ezt a Hipp Mamasanft Sensitive testvajat használom, az illata elmegy, de ahhoz képest, hogy kicsit zsírosnak érzem, napi használat mellett is ugyanúgy porzik a lábszáram…

Más nyomorom szerencsére nincs, lekopogom, nem változott a bőröm :slight_smile:

2 Likes

Testvaj jellegű, illatmentes, 25% sheavaj, kézmelegre könnyen csusszan és szerintem gyorsan beszívódik.
Ez afféle mindenre is jó krém, simán kenem az arcomra is, ha érzem, hogy elbírna egy jó adag hidratálót. Kedvenc. Pingvin patikában most akciós + ingyenes a szállítás.

https://kremmania.hu/kremek/uriage-xemose-cerat-krem

2 Likes

Köszi szépen a tippet! :wink:

1 Likes

Leadtam a rendelést, majd referálok :nerd_face:

1 Likes