Best of 2018 - évértékelő

Melyek voltak az idei év legjobb vagy épp legrosszabb termékei számodra? Milyen krém/smink/stb. okozta a legnagyobb kellemes meglepetést ill. csalódást? Mi változott a rutinodban tavalyhoz képest?

2 Likes

Bevezettem a The Ordinary termékeket a rutinomba, és azóta végre hidratált a bőröm. Többet vártam tőlük, de biztos nem segít, hogy sokszor piszkálom az arcom (sminkkel rajta :roll_eyes:) és nem étkezem valami egészségesen, szóval amíg ezeken nem változtatok, addig csodát nem várok tőlük. Ugyanakkor ajánlom őket mindenkinek, mert szuperek!
Megvettem az eddigi legdrágább sminktermékemet, a Morphe x Jaclyn Hill palettát, minőségre ez a legjobb szemhéjfestékem. Megtaláltam a számomra eddigi legjobb szempillaspirált, Oriflame The One No Compromise. Ajándékba kaptam, nem vártam túl sokat az Oriflame-től, szóval ez abszolút meglepetés volt.
Nagy csalódás Krémmániának köszönhetően nem volt :slight_smile: Kisebb csalódások: Sleek Face Contour Kit, Hylamide HA Blur, Rimmel Wake Me Up szempillaspirál, Mayballine Instant Age Rewind korrektor.
Az év parfümje nálam a Women’secret Gold Seduction EDP, ami meglepően tartós és gyönyörű a csomagolása. Ráadásként megszereztem végre a Lolita Lempicka Lolita EDP-t is.

És nálad mi a helyzet ilyen téren? :slight_smile:

2 Likes

Én is bevezettem a The Ordinary termékeket a rutinomba, tavaly még nem is tudtam a létezéséről. Egy blogban olvastam, hogy Kim Kardashian a TO-ra esküszik és éreztem, hogy azonnal rá kell keresnem a Krémmánián,láttam a tökéletes összetevőket/véleményeket és gondoltam kipróbálom. Nem bántam meg! :blush:
Szóval nekem a TO nem okozott csalódást!

Csalódást a következő termékek okozták ebben az évben:

Akneroxid:
teljesen tönkrevágta az arcbőröm és egy kisebb ráncot is okozott.
Estée Lauder:
Pure Color rúzsok, szempillaspirál, pirosító. Ilyen drága sminkektől az ember minőséget vár, de számomra drogériás szinten alul vannak, így az EL nagy csalódás volt idén.

Más most hirtelen nem jut eszembe. :thinking:

Nekem ennyi volt nagyon röviden 2018 :slight_smile:

3 Likes

Kezdem a csalódásokkal:
Happy Skin tonik - annyira szimpatikus volt a márka, hogy meg sem néztem az összetevőlistát. Annyi alkohol van benne, hogy szó szerint pálinka szag csapott meg, amint kinyitottam.

Milani szemhéjalap - csak jókat hallottam róla, de nekem sajnos egyáltalán nem vált be.

És a pozitívak:
Alverde Naturschön termékcsalád - a szérummal kezdtem, de már használom az arctisztító tejet és a szemkörnyékápolót is, annyira bevált.

Deborah Milano folyékony rúzsok - nem igazán szerettem az egész műfajt a nyaralásig. Akkor ismerkedtem meg ezekkel, és annyira bejöttek, hogy most már más márkától is vásároltam folyékony rúzst.

Nabla - abszolút elégedett vagyok az egész márkával. Nincs olyan, általam használt termékük, ami ne tetszene. Korrektor, rúzs, paletták, monók, pirosítók, highlighter, mindet szeretem, és használom is rendszeresen.
Talán a legnagyobb idei felfedezésem ez a márka.

3 Likes

Nagyon jó ötlet ez a topik!

Én is a csalódásokkal kezdeném.
Egyik a MAC Bronzing powder Bronze árnyalatban. Itt vásároltam Krémmánián, szerintem megbízható eladótól, de egy pillanatra elgondolkodtam rajta, hogy eredeti e, mert annyira rossz. Semmi pigmentáltság, még ujjal is alig tudom megswatcholni. Megkapargattam a tetejét, így sem lett sokkal jobb.

A Balea aktív szenes lemosója is borzalmas volt, pár használat után a kukában kötött ki. Szárított, és mellette nagy koszt is csinált a használata.

Egy Biobaza golyós deotól is meg kellett válnom, mert vörösre marta a hónaljamat.

Amiket nagyon szerettem és örülök, hogy megvettem:
MAC Hyper Real Glow highlighter paletta. Annyira szép színek, és mindhárom használható számomra. Akár szemre is tökéletes. Gyönyörű fényük van, pigmentáltak, sokat használom.

Két kedvenc szempillaspirálom is lett: L’oreal Paradise Extatic és Essence False Lashes. Mindkettő szép, dús pillákat csinál.

Két nagy vágyam is valóra vált sminktermékek terén, és véletlenül mindkettő pirosító. Az egyik a Hourglass Radiant Magenta színben, a másik egy Tom Ford 003 Flush szín. Teljesen odáig vagyok értük, olyan szépek.

A Nabla nekem sem okozott eddig csalódást. Emlékszem, amikor kb egy évvel ezelőtt felfigyeltem rá, és elkezdtem Pinkpandáról a monókat rendelgetni, még alig lehetett véleményt találni a márkáról. Legnagyobb kedvencem a Dreamy paletta. Megvolt a Soul Blooming is, de azt nem tudtam annyira kihasználni, így eladtam.

És muszáj megemlítenem két Essence szemfesték palettát mert annyira pigmentáltak, hogy drágább termékekkel is felvehetik a versenyt. Egyik a Million Nude Faces, a másik a karácsonyi Ho Ho Ho paletta.

Sok smink kedvencem volt idén is, de azt hiszem ez az év a parfümök felfedezéséről szólt. Persze kb. 15 éves koromtól használok parfümöt, de nem különösebben érdekeltek a drágább márkák. Jó volt az Avon, Bruno Banani, Mexx stb… Aztán nem tudom mi változott, de elkezdtem vágyni arra, hogy nekem is legyen márkásabb illatom.
Nem idei felfedezett, de azt hiszem örök kedvenc marad a Lancome-tól a Tresor Midnight Rose.

Amiket viszont idén fedeztem fel, és bele is szerettem:

  • Estée Lauder Modern Muse Chic (meg is vettem nagy kiszerelésben)
  • Giorgio Armani: Sí Edp (kisebb, 5 ml-s fújóst szereztem be)
  • Thierry Mugler: Alien Edt (10 ml-s fújóst vettem)

És amit még tervezek megvenni: Carolina Herrera Good girl

Azt hiszem ennyi az én idei leltárom.

3 Likes

Nagyon érdekes, jó ezeket olvasgatni, lányok :slight_smile:

Ami nekem úgy általánosságban csalódást okozott, azok a beauty boxok. Vegyes tapasztalatokat szereztem, összességében nekem nem érik meg - jövőre igyekszem nem elcsábulni.

Ebben az évben engem is magával ragadott a parfümök világa. Hajjaj… :smiley: Több új kedvencre leltem különféle kategóriában, és tuti, hogy említettem már őket, de azért: Zara - Red Vanilla, Lolita Lempicka EDP és Montale - Dark Purple a dobogósok; mindből van üveges. Meg kell említenem a Lancôme La Nuit Trésor À La Folie-t és a Viktor&Rolf Flowerbomb Nectart is, amellett persze, hogy a Poison Girllel pedig töretlen a szerelem.

Sminkkel is sokat kísérletezgettem. Kipróbáltam a Makeup Revolution Golden Sugar palettákat, megszerettették velem a fényes pirosítókat. Rátaláltam Az Alapozóra (NYX Total Control Drop). Volt egy rövid szemöldökspirálos időszakom, szép volt, jó volt, aztán valahogy elhagytam. Főleg az év vége felé sikerült sok szemhéjpúder palettát összevásárolnom, ezért 2019-ben visszafogom magam, hogy legyen esélyem kihasználni is őket. Aminek talán a legjobban örültem közülük, az a Norvina paletta (KM zsibiről). Egyébként Angelica Nyquist videói nagyon inspirálóak, ami a színes szemsminket illeti, ő a kedvenc youtube-beauty guru felfedezettem idén.

Külön kitérnék a körömlakkokra, mert nagy lakkmániás vagyok: idén kipróbáltam az otthoni géllakkozást, aztán beláttam, hogy nem sok értelme van, ha 3 naponta akarom váltogatni. A lehúzható körömlakk-trendet teljes szívvel támogatom (Sensationailtől 4-féle színt is beszereztem). Az indie lakkmárkák (picture polish, Cirque Colors, A England, ILNP stb.) kollekcióit továbbra is követem, de egyre kevésbé hoznak lázba. Inkább leépítettem a gyűjteményemet (hogy több hely legyen a parfümöknek, úgy néz ki :smiley:). Jólesett, hogy a Born Pretty Store felkért kollaborálni, kaphattam tesztelésre körmös cuccokat, de ennyi is volt azt hiszem - nincs kedvem Instagramot vezetni vagy rendesen blogolni, de főleg, mert olyan macera fenntartani a tökéletes squoval formát.

Végezetül pedig arc- és bőrápolás: az idei év egyik legnagyobb tanulsága számomra az, hogy a legtöbbet a sport segít. Jól ki kell izzadni, kivörösödni, és nincs az a szérum, hámlasztó vagy hidratálókrém, ami hozná ugyanazt a hatást, amit a sport tesz az arcbőrömmel. Sajna kicsit visszaestem az utóbbi hetekben, és látom is az eredményét, úgyhogy ez mindenképp olyan dolog, amire nagy hangsúlyt fektetek 2019-ben.

1 Likes

Számomra a 2018-as év a radikális bőrápolási szokások megváltozatásáról (helyes bőrápolási rutin kialakításról), javuló bőrképről és megfontolt költekezésről szólt :slight_smile: Persze azt sem hagyhatom szó nélkül, hogy ebben az évben fejlődtem a leginkább sminkelés terén és alkalmaztam olyan technikákat mint a kontúrozás, highlighter használat, baking, bronzosító és pirosító felfedezése és ebben az évben kezdtem el kinőni a drogériás Maybelline-s-Catrice-os színvonalat is. Sokatoknak ezek már régi megszokott dolgok lehetnek, azonban én csak nem rég csöppentem bele úgy igazán a (profi) sminkelés fortélyaiba.

Ma már el sem hiszem hogy mindezidáig csak alapozó-púder-szemhéjtus-szempillaspirál-rúzs kombón éltem :joy: Elképzelhetetlennek tartom, hogy ne használjak szemöldökceruzát vagy pomádét és ne formázzam az amúgy elég kócoska-itt-ott-ritkás szőke szemöldökömet ha emberek közé lépek ki. Highlighter nélkül már nem tudom teljesnek érezni a sminkem, a kontúrozés felfedezése pedig egyenesen megváltást hozott az arcom életébe.

Következzenek az én csalódásaim:

  • A folyékony matt rúzsok — nagyon nagy trenddé váltak a csókálló, ivást, evést is túlélő folyékony matt ajakcsodák, azonban az én számon pár óra elteltével iszonyúan kényelmetlen, száraz hatást keltett kivétel nélkül az összes. Egyrészt rossz érzés volt érezni, hogy valami igencsak azon dolgozik az ajkaimon hogy minél szárazabbak legyenek, másrészt a kopás így is jelen volt, annyi különbséggel hogy ezek morzsálódtak is. Próbáltam Huda Liquid Lipstick-től kezdve a NYX Matte Lip Cream-en át a Rimmel, Bourjois és Douglas folyékony matt rúzsait és bár az első 10-20 percben jól mutatott, később már nagyon szenvedtem a szárító rétegtől. Ilyen áron számomra nem éri meg több pénzt fektetni a folyékony matt rúzsokba. Inkább hagyjon nyomot az üveg szélén és kenjem újra, de legyenek hidratáltak, ápolt hatásúak és nem utolsó sorban természetes(ebb) hatásúak az ajkaim

  • Maybelline spirálok — a természetesség látszatának fenntartása újabban nagyon fontos szerepet tölt be nálam a sminkelés alkalmával, éppen ezért a nehéz, ragacsos formulákat többé nem fogom felkenni a szempilláimra. Hiába vízállóak és nem okoznak panda effektust a nap végére ha pár használat után megváltozik az állaguk, besűrűsödnek és összetapasztják a pilláimat póklábakat hagyva maguk után

  • Drogériás/bio hajápoló termékek — az állandóan sprőd, száraz, szananszét töredezett hajammal sajnos sem a bio (Alverde, Alterra, Neobio) sem pedig az átlag drogériás hajápolók, samponok (Garnier Fructis, Gliss Kur, Yves Rocher) nem tudtak mit kezdeni. @anon70835007 hatására kezdtem el leváltani a hajápolási termékeimet professzionálisabb termékekre, bukkantam rá a keratinos hajkezelés lehetőségére és folyamatban van a hajápolási rutinom átreformálása is amiért örök hálám Maddie-nek :smiling_face_with_three_hearts:

  • Otthoni IPL szőrtelenítő gép (Philips Lumea Prestige IPL BRI956) — Elviekben megfelelő alany vagyok egy ilyen készülék használatához (legalábbis bizonyos területeken eléri a kívánt szőrszínt a hatékony kezeléshez) azonban 6-7 hónap rendszeres, utasításnak megfelelő kezelés után sem történt változás. Szinte csak nagyon minimális változás történt, 170 000 Ft-ot ez az eredmény nem ér meg

Hozzá kell tennem, hogy ezek mind csak a személyes tapasztalataim, korántsem jelenti azt, hogy a folyékony matt rúzsok rosszak és mind egyformák vagy hogy a Maybelline spirálok nem válnak be másnak, magamon csupán ezeket tapasztaltam és nem különösebben nevezném őket csalódásnak sem, hiszen nem vártam tőlük megváltást, szimplán csak nem váltak be :slight_smile:

És jöjjenek a kedvencek:

  • Ordinary és Geek & Gorgeous 101 szérumok — a bőrápolási rutinom szinte csak ennek a két márkának a termékeiből állnak Biodermával vegyítve és elképesztően feljavították a katasztrófákat megélt problémás arcbőröm állapotát

  • Alfaparf Lisse Design Keratin Therapy Maintenance sampon & balzsam — az első “profibb” hajápoló termékcsalád amit próbáltam és bár legtöbben keratinos hajkezelés után ajánlják (ami nekem még nem volt) gyönyörűen feljavította a hajam állapotát amiről azt gondoltam, hogy már semmi sem tudja feléleszteni a halálból

  • Inglot AMC Pure Pigment szemhéjfesték — a leggyönyörűbb dolog ami felkerülhet a szemhéjamra. Ezen felül az év felfedezettjének nyilvánítom az Inglot-ot, mert lenyűgöztek a termékeik, sajnos még nem volt alkalmam a szemhéjfesték pigment és a kontúr stick-en kívül beszerezni tőlük további termékeket, azonban 2019-ben szeretnék tőlük több dolgot megkaparintani

  • L’Oréal Glow Mon Amour folyékony highlighter — ha már Fenty Beauty Body Lava-ját nem sikerült beszerezni, kitűnő alternatíva ez a folyékony highlighter, arcra, dekoltázsra, a test bármely pontjára lehet tenni, gyönyörű és igen látványos ragyogást és fényt ad

  • Douglas Make-up Primer — az eddigi legtökéletesebb primer viszonylag megfizethető áron, nem okozott pattanásokat, irritációt, remekül fenntartja az alapozót a helyén, részben mattít, nem szárít és pici kiszerelése ellenére nagyon sokáig elég

  • Essie lakkok — gyönyörű színek, tartósság, könnyű felvitel számomra ők az eddigi leginkább bevált körömlakkok

  • L’Oréal Royale szempillaspirál — az első könnyű állagú szempillaspirálom, amivel éppen csak annyi mennyiséget viszek fel a pillákra amitől szép dúsak, íveltek és feketék lesznek a pillák összecsomósodás, ragadás nélkül. Sajnos nem vízálló és kevésbé strapabíró a vízálló, lerobbanthatatlan spirálokkal szemben, de annak ellenére bírja a nap végéig panda effektus nélkül

  • Tangle Teezer fésűk — ezek a fésűk hozták meg a hajamnak a megváltást és tették elviselhetővé a fésülködést. Annak ellenére, hogy kevés hajam van és még egyenes is elég sokszor akadtak bele a korábbi fésűim amivel kín szenvedés volt tépés nélkül fésülködni

És végül megemlíteném a parfümöket is, amelyek közül mindig azokba sikerül beleszeretnem amit mások büdösnek tartanak :smiley:

  • Valentino Blush
  • Lancôme La Nuit Trésor á La Folie
  • Givenchy Ange ou Démon

Ami pedig a következetes vásárlást illeti 2018-ban nem vásároltam sok “apró kacat” sminkterméket, sokkal inkább igyekeztem a minőség felé hajlani és megragadni az akciókat, kupon napokat, kedvezményeket, nem kísérletezni és venni meg egy sminkterméket csak azért mert újdonság. Felismertem, hogy nem érdemes kísérletezni a papagáj színekkel, sokkal inkább a letisztult, természetes eleganciát tükrözze a sminkem, egész egyszerűen azért, mert ez áll jól (és mert még mindig nem vagyok profi a sminkelésben, hogy jól mutasson rajtam egy szofisztikáltabb-színesebb smink).

2019-ben igyekszem csak a legfontosabb és legkihasználtabb sminktermékeket vásárolni, lehetőleg a legjobb minőségben. Lehetőség szerint továbbadok a drogériás színvonalon és csak high-end termékekbe fektetek bele pénzt (amennyiben nem adódik olyan alkalom, hogy a drogériás termék megüti a high-end minőséget). És persze szeretnék javítani a sminkelési technikámon, beszerezni minőségi ecseteket és megtanulni végre rendesen cicaszemet húzni :face_with_hand_over_mouth: Ami pedig a bőrápolást illeti a retinol és a hámlasztók mellé szeretnék nyárra (vagy nem csak nyárra) beiktatni egy C-vitamin szérumot is :slight_smile:

Azt viszont még meg kell említenem, hogy 2018 nagy eseménye közé sorolható, hogy létrejött a Krémmánia Fórum, ahol nagyon sok hasznos infót osztottatok meg és persze kialakult egy nagyon kedves közösség is ahol jó érzés olvasgatni a sorok között :slight_smile: Köszönöm nektek közvetve/közvetlen a rengeteg sok tanácsot, segítséget, útmutatást, eszmecserét, ezúton is nagyon boldog ünnepeket és sok-sok ígéretes beauty újdonságot kívánok a következő esztendőre mindenkinek :smiling_face_with_three_hearts: :sparkles::christmas_tree::gift:

7 Likes

Nekem is nagy csalódás volt a nyári KM Beauty bag, az őszi boxot meg se akartam rendelni, miután megláttam, milyen márkák lesznek benne (BioOilt Glamour napokon vettem és nekem nem jött be, CND körömápoló olajat már Glamour Beauty Fesztiválon kaptam és annyira nem extra , Ziaja termékek az összetevőik alapján nem szimpatikusak stb.) , és egyaltalán nem bánom, hogy kihagytam, egyedül az Uriage érdekelt volna.

Ami nagyon tetszik, az a Geek and Georgeus Calm down hámlasztó, sokat segített a bőrképemen, és ezáltal a kémiai hámlasztás bekerült a rutinomba.

Ebben az évben kezdtem el aktívan használni a Krémmániát és elértem a Krémek krémje státuszt.

Az elején még nem voltam túl tudatos vásárló, de tanultam a hibáimból és úgy érzem, rengeteget fejlődtem ezen a téren, hála ennek a fórumnak és a többi krémmániázó által hagyott értékeléseknek.

2 Likes