Arcápolási rutin

Sziasztok!

21 éves férfi vagyok, problémásabb, mitesszeres bőröm van, és szeretnék kialakítani egy napi arcápolási rutint, ha lehet nem túl sok terméket alkalmazva. Eddig használtam La Roche Effaclar tisztító gélt, valamint The Ordinary Niacinamideot, de úgy vettem észre, hogy nem segített túl sokat, a miteszerek továbbra is megmaradtak.
Kinéztem most több terméket a Ceravetől, például Blemish Control tisztító, emellé pedig egy La Roche Effaclar koncentrált szérumot, valamint egy hidratálót is.
A kérdésem az lenne, hogy a fenti termékek megfelelőek, elegendőek lennének számomra, vagy ha nem akkor szeretnék hallani pár alternatívát is.

Válaszotokat előre is köszönöm !

Szia!

A niacinamide jó, de önmagában kevés. Hatékony tisztításra van szükség és mitesszereket megcélzó hatóanyagokra.

Nekem is mitesszerekre hajlamos bőröm van, nem biztos, hogy mind el fog tűnni, vagy hogy nem fognak újak feltűnni.

Tisztítás: nem szabad túlszárítani a bőrt, mert még több olajat fog termelni, azaz még több mitesszer lesz (és még a vízhiány is fellép). Kerülni kell az alcohol, alcohol denat. összetevőkkel bíró termékeket, a “csikorgósan tiszta” érzetet okozó lemosók se ideálisak.
A gyengéd, géles lemosókat ajánlom, pl. Geek & Gorgeous Jelly Joker, Balea Med gél, Pem Delian Day Maker, ezek dm-ben is kaphatók. A La Roche-nak is vannak gyengéd lemosói, ha ragaszkodsz a márkához.
A Cerave Blemish Controlt nem ismerem, de elvileg jó lehet.
Arcmosás előtt moss kezet (bocs, inkább mindent leírok), az arcod nedvesítsd be és kb. egy percig masszírozd a lemosóval.
Tarts egy külön kis törölközőt az arcmosásra, cseréld gyakran (én az Ikeában vettem egy nsgy csomaggal, naponta cserélem).
A párnahuzatot is ajánlott gyakran cserélni. (Most már biztos szidsz, de nekem az arcom jobb felén több mitesszer volt és azon az oldalon alszom többet.)

Hatóanyagok: BHA (szalicilsav) minden mennyiségben. De óvatosan vezesd be, pl. heti 2x, este. Arcmosás, gyengéd arctörölgetés, mehet a BHA.
Nekem a Geek & Gorgeous Cheer Up a kedvencem, mert jó kis vizes állaga van, könnyen beszívódik. Mandulasav is van benne, őt se szeretik a mitesszerek.

A másik hatóanyag, ami nekem személy szsrint sokat segített, a retinol (A-vitamin). Sokféle származéka van, millió terméket lehet kapni, de ezt végképp óvatosan kell bevezetni.
Ebből már haladó vagyok, de majd linkelek be kezdőknek való retinolos termékeket.
Lehet, hogy egyelőre elég a BHA és a megfelelő tisztítás, főleg, mert a retinol miatt pláne kellene fényvédőt is használni. (De azt amúgy is kellene, bár nem a mittyók miatt.)

A nehéz, testes hidratálókat érdemes kerülni, mert eltömíthetik a pórusokat. Nem ismerem a La Roche Effeclart, de lehet, hogy a patikában adnak mintát és meg tudod állapítani, könnyű állagú-e.

Retinol:
https://kremmania.hu/kremek/pem-delian-the-pioneer-0-05-retinal-szerum
https://kremmania.hu/kremek/geek-gorgeous-101-a-game-5

Ezek retinal szérumok, kis gyengédek, dm-ben kaphatók. (És vicces sárga színük van, de beszívódik.)

Ami még eszembe jutott, az az agyagmaszk. Lehet kombinálni a BHA-val, de már haladó szinten. Nem szabad hagyni, hogy megkössön az arcon, különben múmiává szikkaszt.

1 Likes

Én azt szeretném megkérdezni, hogy miért kell ehhez új topikot nyitni? Van bőrápolás, ajánlást kérek, több ezer bejegyzéssel.:nerd_face:

3 Likes

A Skinsmart webshopot/YT csatornát ismered? Ott van egy igazi bőrápolási tudásbázis, érdemes böngészni, igazi profik a témában. Első körben ezt a cikket ajánlom: A pattanásos bőr kezelése A-tól Z-ig

Néhány termékajánló:
A Blemish controlra egy olcsóbb alternatíva: dm Magyarország - dm.hu Online Shop Nekem!
A miteszerekre az egyik legtutibb hatóanyag a szalicil sav, íme néhány termém amit érdemes lehet kipróbálni:
Éjszakára: dm Magyarország - dm.hu Online Shop Nekem!
dm Magyarország - dm.hu Online Shop Nekem!
dm Magyarország - dm.hu Online Shop Nekem!