Ápolt kezek & lábak

Most hogy beköszöntött a tél szinte mindennapos küzdelemmé vált a kézfej ápolása (azért a talpak sem maradhatnak ki) a hideg idő igencsak kiszárítja az amúgy is száraz kézfejemet.

Szeretném, ha megosztanátok hogyan ápoljátok télen (vagy úgy általában bármikor) a kezeteket (körmöket is beleértve) milyen kézkrémeket használtok, milyen körömápoló termékek váltak be (amennyiben saját körmötök van :slight_smile:) illetve hogyan birkóztok meg a kiszáradt, megkeményedett sarkakkal és hogyan értitek el az ápolt, pihe-puha talpakat és egészséges körmöket :footprints: :nail_care:t3:

Amik nekem eddig beváltak:

• Dove Crushed Macadamia & Rice Milk testradírral hetente 1-szer alaposan leradírozom a kézfejem
  • Dove Nourishing Secrets Restoring Ritual kézkrém (nagyszerűen hidratál, pillanatok alatt felszívódik, nem hagy zsíros, csúszós érzetet a bőrön
  • For Your Beauty pamut kesztyű (éjszakánként alaposan bekenem a kezem kézkrémmel, majd ebben alszom, kényelmes viselet, felerősíti a kézkrém hatását)
  • Extra szűz olivaolajjal átkenem néhanapján az egész kézfejem és a körmöket, rajta hagyom 15 percig és máris ápoltabbnak tűnnek az élettelen, papír száraz kézfejek :slight_smile:

Köröm kérdésben viszont még nem nagyon jutottam előre, nincs különösebb probléma a körmeimmel, gyorsan nőnek, viszonylag erősek de azért nem ártana egy kis extra ápolás (körömlakkozni, gél lakkozni nem szoktam, illetve sosem jártam körmösnél, csak ápolt, egészséges természetes körmöket szeretnék)

Ami a lábápolást illeti próbáltam már Baleás, Alverdés és Scholl-os sarokpuhító krémeket de nem igen váltak be eddig.

Én a lábápolást nem tolom túl, párhavonta elmegyek japán pedikűrre és annyi.
A kezeim baromi szárazak, legjobban a Cuccio testvajak váltak be nálam, jelenleg a harmadik tubussal fogyasztom. Ami még nagyon hatásos, az a paraffinos kézápolás, róla enyém az a hosszú vélemény. Ez többnyire szalonokban elérhető, de akár otthonra is be lehet szerezni a hozzá való cuccokat, nem olyan húzós az áruk.
A körmeim iszonyú állapotban voltak még pár éve, aztán géllakkozni kezdtem és azóta frankón meg tudom növeszteni őket, ezzel pedig a hosszú, hegyesre reszelt, nude körmök a védjegyemmé is váltak. :blush:

Olvastam a “Mancsok” című blogbejegyzésedben :slight_smile: Szerintem nagyon esztétikus, személy szerint jobban preferálom mint a díszes műkörmöket, bár magamon nagyon nehezen tudok elképzelni hosszabb körmöket mert néha annyira tudok bénázni, hogy belekapok a késsel vagy szimplán zavar, amikor súly emelgetésnél markolni kell és belemélyednek a körmök a tenyerembe :sweat_smile: Másrészt annyira aprók a körmeim (a kezemmel együtt) hogy ha nem növesztem meg hosszúra a körmeimet, olyan mintha kis kerek pöttyök lennének az ujjam végén. Így hát maradnak a természetes, apró de ápolt körmök :face_with_hand_over_mouth:

Hidegben a kezeimre nekem is a testvajak váltak be, reggel indulás előtt kötelező. Anno volt a Baleanak kakaós testvaja, amit imádtam. Most egy kis tégely natúr sheavajam van erre a célra.
Estére a talpamat Balea ureás lábkrémjével kenem, kap belőle a kezem is. Manikűröshöz 4 hetente megyek, mert nem tudom szépen visszavágni a bőrt. Gyakrabban szerintem nem is kell. Pedikűrösnél szeptemberben voltam utoljára, ezt is magamnak csinálom mostanában, de hamarosan megyek megint, kell egy kis kényeztetés.
A körmeim a kezeimen egy évvel ezelőtt még hámlottak. Néhány alkalom japán manikűr jót tett neki. Most nyáron, amikor rákattantam az olajos heringre majonézes tormával, a sok D és E vitamintól teljesen megszűnt, már már keménynek mondhatóak a körmeim. Cinket is tolok, pezsgőtabletta valamint tökmag formájában. Illetve letolok 3 doboz olajos halat hetente, hiába nem kívánom már.

Nekem csak máson tetszenek a műkörmök - készüljön bármilyen technikával. De csak frissen, számomra nem szép látvány, amikor már kezd lenőni és látszanak a saját körmök. Magamon el nem bírnám viselni.

én azokat az arckrémeimet szoktam kéz- illetve lábkrémként elhasználni, amik arcra nem váltak be, mert mondjuk túl sok volt benne az illatanyag, vagy pattanásokat okozott, vagy nem szívódott be elég gyorsan (mert az arcbőröm zsírosabb, de a kezem bezzeg száraz, arra tuti jó). persze azért voltak jól bevált kézkrémeim: Cien SOS, Isana intenzív, na meg a munkavédelmi. :smiley: néha olívaolajjal is be szoktam kenni a kezem és a körömágyamat, az jött be a legjobban. körömápolásra meg a Moyra algás cucca használt, illetve a Lovely egyik körömerősítője.
emellett, amire nagyon odafigyelek, az az, hogy milyen mosogatószert veszek. általában a “balzsamos” meg “sensitive” cuccok közül szoktam válogatni, mert azok nem szárítják ki a kezemet annyira. tudom, lehet kesztyűt is húzni, de én úgy vagyok a legtöbbször hogy “egy tányérnak/bögrének nem húzok kesztyűt”, aztán ezt megcsinálom ötször, és kész is a baj.
én manikűröshöz nem járok (soha nem is voltam még… de azért egyszer mindenképp kipróbálom, legalább a japán manikűrt). sőt, kimondottan manikűrözni is csak két hónapja kezdtem… eddig mindig a régi beidegzőzés ment, hogy hétvégén levágom tövig. helyette most már (hála a legújabb mániámnak, a körömnyomdázásnak), kinövesztettem egy kicsit, és formára vannak reszelve. körömlakklemosóból acetonmentest használok (most épp ebelint, ez a kedvenc a kiszerelése miatt, de ezt a maracujásat is szeretem, illetve a táskámban vészhelyzet esetére ezeket a lapocskákat rendszeresítettem), de nem túl sűrűn, mert lehúzható alaplakkot szoktam használni (maybelline dr rescue, mert ez az egyetlen nem ragasztó alapú, ami viszonylag egyszerűen beszerezhető. de az ünt biztos jobb.)

Szia!

Én is radírozom, (solanie mangós rizses ahas radírt kézfejemen is bevetem) plusz isis pharma aha savas testápolót hetente 2x 3x éjjelre kézre (ez szuper szerintem, évek óta használom, testre is), plusz amikor krémezem a testem akkor kezem is jól átkenem egy kis plusz jojoba olajjal is. Nappalra: neutrogéna 20 faktoros kézkrém/ sebamed ureas kézkrem.
Sarkak: ugyanezek a hámlasztós cuccok, plusz havi 1 pedikűrös, otthon meg reszelgetem hetente 2x, sima dm-es lapos kézi reszelővel (az a smirglis papíros). Jót tesz a tengeri sós fürdő is. Jók a trend it up manikűrös cuccai is (tengeri sós olajos radír, kézmaszk). A naturlandos mosakodó krém is jó szerintem sarkakra. Az paraffinos, legalább tovább nem romlik a berepedezés. Szerintem a titok a rendszeres napi krémezés, heti hámlasztás. Sajnos nekem is gyorsan szarusodó a sarkam, és egyből bereped…undi.
Körmöm nekem is kicsik, nem szeretem a nagyobb körmöket se, a vastag zselé körmök is broaaf, nem beszélve a cirádás mintás hegyes/kocka körmökről:D Akinek szépek hosszúak a körmei, kezei annak tök jó…nekem normál, úgyhogy inkább nem erőltetem, meg nem bírnám én se a lenövest, nekem 2 hét alatt lenőtt a gél lakk is láthatóan…nagyon zavart.