Alap hidratáló kombinált bőrre

Esküszöm, a legnehezebb egy igazán jó hidratáló krémet találni. Gondoltam, megkérdezlek titeket :slight_smile: Szóval ajánljatok nekem kombinált bőrre egy sima alap hidratáló krémet. A csigás-méh mérges vonalon kívül mindenre nyitott vagyok. Nem baj, ha nincs tele szilikonnal. A klasszikusokon már túlvagyok (Clinique DDMG, Moisture Surge, Paula Barrier, és társaik), illetve a TO-tól próbált termékek sem váltak be, nem kísérleteznék velük tovább. Egy szimpla hidratáló kellene, még fényvédő sem kell bele.

1 Likes

Erre én is kiváncsi vagyok. Sokat kisérletezem, hogy megtaláljam az igazi, egyszerű hidratálókrémet a kombinált bőrömre, de még mindig nem sikerült. Nálam az alapkövetelmény annyi, hogy parfümmentes legyen, és irritáló illóolajok nélküli, tehát a bio-vegán-natúr vonal annyira nem játszik. Fényvédő ne legyen benne.

1 Likes

Nekem a Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Cream vált be legjobban, de ez sem tökéletes sajnos.

Köszi a tippet. Ezt a krémet néztem már, bár még nem próbáltam, mert sokan írták, hogy pattanásokat okozott, biztos a sok szilikon miatt. Lehet, megérne egy próbát?

Köszi szépen, meg is néztem és már beugrott, hogy eddig miért nem próbáltam. A dimethicone-t nem nagyon szereti a bőröm. Folyamatos használattól hajlamosak belobbanni a pórusaim tőle :frowning:

Ha hajlamos rá a bőröd, akkor inkább ne próbáld ki :confused: amúgy összetevőket nem néztem meg tüzetesen, csak hirtelen felindulásból levettem a polcról, de nekem mostanában még a Helia-D tokaji aszús nappali krémje is bevált (de ez sem tökéletes és szilikonféle is van benne).

:bell: Sziasztok! Nagyon sok jót olvastam már a Hada Labo termékekről, a KM-es értékelései is meggyőzőek, ezért gondoltam, hogy közreadom ezt a cikket:

5 Likes

Két másik topikban már említettem, de leírom ide is, hátha segít valakin: én jó ideje aloe vera géllel hidratálok. Nekem nagyon bejött, szuper alternatíva, jól esik kenegetni, maradéktalanul beszívja a bőröm, és rétegzős rutinba is beilleszthető, mert nem kukacosodik felette semmi. A tényleges, kézzel fogható hidratáló hatását pedig abból látom igazán, hogy órákig matt marad az arcom tőle, semmi olaj, mert jól érzi magát úgy, ahogy van. Aztán előbb-utóbb persze megjelenik a csillogás, ez “csak” egy aloe vera gél. :blush: Ami azt is jelenti, hogy ez az alapok alapja, nem lehet/szabad/kell tőle többet várni, mint a hidratálást. Meg egy pici gyulladáscsökkentést.

Most az Alveola géljét használom. Szerintem ez a legelterjedtebb. Alkoholmentes, parfümmentes, letisztult kis minimál-összetevős. A legkönnyebben beszerezhető, Rossmannban, dm-ben egyaránt van. És nagyon pénztárcabarát. :grin: Egy flakon nálam reggeli-esti napi használattal is 5 hétig húzza. És G-napokkor van rá kupon.

Szimpatikus még (nekem is, meg a KM vélemények alapján is) a Holika Holika aloe gélje. Kicsit izgibb az INCI-je, és szintén alkoholmentes, viszont van benne parfüm. De egyszer majd szeretném kipróbálni.

Szintén kívánságlistás az Etude House ilyen terméke, amire Vikinél találtam rá: https://ohmybrush.com/2018/11/etude-house-99-aloe-soothing-gel/. Ez is mindenmentes, és az összetevők között is van 1-2 izgiség.

1 Likes

Ha esetleg eddig a Hoolika aloe gelt meg nem próbáltad, bátran ajánlom . Én már a 2. Flakont fogyasztom😊 kombinált, felszíni vizhiányos bőröm van, szérum után , és az arckrém előtt viszem fel reggel este. Egyébként van hogy elegendő ő is kiválóan lehet rà sminkelni. Ha hűtőben tartod a reggeli kialvatlan szemmel csodát tesz ( mondom ezt 2 pici gyerek mellett 3,5 és 2 évesek még egyetlen éjszakát sem aludtam velük végig )

1 Likes

Köszönöm a tanácsot, szemezek vele már jóóó ideje, egyszer tuti lekerül a kívánságlistáról és bekerül az ebay kosaramba. :face_with_hand_over_mouth: Örülök, hogy neked bevált, a csöppségekhez meg sok-sok alváspótló kitartást kívánok! :hugs:

1 Likes

Egy darabig úgy voltam vele, hogy szeretnék egy hidratáló krémet ami működik. A sok sikertelen próbálkozás után viszont úgy döntöttem, hogy elengedem a témát. Nem érzem hiányát. Tudom nem ez volt a kérdés, de én így jártam ezzel a dologgal. Tökéletesen elég nekem a Mario Badescu rózsás sprayje hyaluron savas szérummal. Ezen kívül hámlasztani szoktam és ha eszembe jut tonikot is használok.

Találtam egy fantasztikus hidratálót. Már lassan elfogy az 50 ml-es tubus, és teljesen biztos, hogy újraveszem, mert ennyire jó hidratálóm még soha az életben nem volt. Tökéletesen hidratál, könnyű, bármilyen utóérzet nélkül, nagyon hamar beszívódik, az összetevői pedig gyönyörűek. A Whamisa Organic Flowers Water Cream. https://www.whamisa.co.uk/products/whamisa-organic-flowers-water-cream

1 Likes

Én a krémes hidratálókat teljesen elhagytam. Az utolsó amit vettem a Helia-D tokaji aszús krémje volt, azt elajándékoztam anyukámnak, ő szereti. Ami nálam nagyon bevált, az a G&G 101 HA 5 Light. Hamar beszívódik, jól hidratál.

3 Likes

Nálam ez vár tesztelésre:
https://kremmania.hu/kremek/geek-gorgeous-101-ha-5-rich?activesubtab=2&page=2#reviewstab
A Helia-D tokaji aszús krémjeit/termékeit én is nagyon szeretem.

1 Likes

A krémekkel én sem vagyok barátságban… De valahogy nagyon érdekelnek, nem tanulok a hibámból, és mindig veszek újat. Pedig szinte az összes kézkrémként végzi. Nem feltétlenül azért, mert rosszak, hanem mert tényleg nincs rá szüksége a bőrömnek, és nem tudom máshogy elhasználni. Na meg rá is unok hamar.
Nekem is a szérumok váltak be egyébként. Én is G&G 101 HA 5 light szérumát használtam sokáig. Most kísérletezgetek más termékekkel is, de ez az etalon. Ha lesz még valami mégis, ami bevált, arról még úgyis írok itt.

1 Likes

Jaj, lányok segítsetek, kérlek. Mostanában a Biotherm Aquasource Gel-t használtam, imádja a bőröm, de fogyóban van. Spórolnom kellene, mert megyünk nyaralni, és ez kissé kifosztja a kasszánkat. Mit vegyek, ami hasonló (gél vagy gélkrém), boltban vagy Notinon kapható, de valamivel olcsóbb?

1 Likes

Ez is tesztelésre vár nálam, amikor nagy leárazás volt, feltankoltam. :face_with_hand_over_mouth:
https://kremmania.hu/kremek/helia-d-aquaboom-szuperhidratalo-kremgel
Sajnos nem próbáltam még, de KM-án a vélemények alapján esetleg…

1 Likes

Tök jól hangzanak a vélemények, köszi, megnézem.

1 Likes

Vajon nem túl sok nyárra? Nekem télen is mérsékelten száraz a bőröm.

1 Likes

Van belőle normál változat is, úgy láttam…

1 Likes