Alap hidratáló kombinált bőrre

Esküszöm, a legnehezebb egy igazán jó hidratáló krémet találni. Gondoltam, megkérdezlek titeket :slight_smile: Szóval ajánljatok nekem kombinált bőrre egy sima alap hidratáló krémet. A csigás-méh mérges vonalon kívül mindenre nyitott vagyok. Nem baj, ha nincs tele szilikonnal. A klasszikusokon már túlvagyok (Clinique DDMG, Moisture Surge, Paula Barrier, és társaik), illetve a TO-tól próbált termékek sem váltak be, nem kísérleteznék velük tovább. Egy szimpla hidratáló kellene, még fényvédő sem kell bele.

Erre én is kiváncsi vagyok. Sokat kisérletezem, hogy megtaláljam az igazi, egyszerű hidratálókrémet a kombinált bőrömre, de még mindig nem sikerült. Nálam az alapkövetelmény annyi, hogy parfümmentes legyen, és irritáló illóolajok nélküli, tehát a bio-vegán-natúr vonal annyira nem játszik. Fényvédő ne legyen benne.

Nekem a Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Cream vált be legjobban, de ez sem tökéletes sajnos.

Köszi a tippet. Ezt a krémet néztem már, bár még nem próbáltam, mert sokan írták, hogy pattanásokat okozott, biztos a sok szilikon miatt. Lehet, megérne egy próbát?

Köszi szépen, meg is néztem és már beugrott, hogy eddig miért nem próbáltam. A dimethicone-t nem nagyon szereti a bőröm. Folyamatos használattól hajlamosak belobbanni a pórusaim tőle :frowning:

Ha hajlamos rá a bőröd, akkor inkább ne próbáld ki :confused: amúgy összetevőket nem néztem meg tüzetesen, csak hirtelen felindulásból levettem a polcról, de nekem mostanában még a Helia-D tokaji aszús nappali krémje is bevált (de ez sem tökéletes és szilikonféle is van benne).

:bell: Sziasztok! Nagyon sok jót olvastam már a Hada Labo termékekről, a KM-es értékelései is meggyőzőek, ezért gondoltam, hogy közreadom ezt a cikket:

Két másik topikban már említettem, de leírom ide is, hátha segít valakin: én jó ideje aloe vera géllel hidratálok. Nekem nagyon bejött, szuper alternatíva, jól esik kenegetni, maradéktalanul beszívja a bőröm, és rétegzős rutinba is beilleszthető, mert nem kukacosodik felette semmi. A tényleges, kézzel fogható hidratáló hatását pedig abból látom igazán, hogy órákig matt marad az arcom tőle, semmi olaj, mert jól érzi magát úgy, ahogy van. Aztán előbb-utóbb persze megjelenik a csillogás, ez “csak” egy aloe vera gél. :blush: Ami azt is jelenti, hogy ez az alapok alapja, nem lehet/szabad/kell tőle többet várni, mint a hidratálást. Meg egy pici gyulladáscsökkentést.

Most az Alveola géljét használom. Szerintem ez a legelterjedtebb. Alkoholmentes, parfümmentes, letisztult kis minimál-összetevős. A legkönnyebben beszerezhető, Rossmannban, dm-ben egyaránt van. És nagyon pénztárcabarát. :grin: Egy flakon nálam reggeli-esti napi használattal is 5 hétig húzza. És G-napokkor van rá kupon.

Szimpatikus még (nekem is, meg a KM vélemények alapján is) a Holika Holika aloe gélje. Kicsit izgibb az INCI-je, és szintén alkoholmentes, viszont van benne parfüm. De egyszer majd szeretném kipróbálni.

Szintén kívánságlistás az Etude House ilyen terméke, amire Vikinél találtam rá: https://ohmybrush.com/2018/11/etude-house-99-aloe-soothing-gel/. Ez is mindenmentes, és az összetevők között is van 1-2 izgiség.