AKCIÓ - Ruházat (Aboutyou, Zalando stb.)

Minden ami akciós, jó vétel, ruházati vonalon. :dress::high_heel:

6 Likes

Ezt most unboxing jellegű, csak, hogy szerintem mi a jó vétel. :grinning:
Egy kabátot csíptem meg a Zalando oldalán, dán márka, Modström, 96000 Ft helyett 38000 Ft volt. Ez már kicsit több, mint amit szeretek kabátra költeni, de nagyon tetszett a szín és a fazon. Megérkezett, élőben még jobb. Igényesen kidolgozott, kényelmi részletekkel, amit imádok.
Pl. alulról nyitható cipzár, patentos zseb, ujjvégen belső passzé, magasan cipzárolható nyakrész, összehúzható kapucni. Ez mind olyan, amire csak az outdoor márkák figyelnek. (Sőt van olyan kabátom, aminek visszahajtható pánt van az ujján, nyugalmi állapotban nem látszik, de kihajtva fényvisszaverő funkciója van, imádom. Télen, sötétben, gyalogosan szuper jó, én az esernyőkre is tenném.)
Az északi országoknak figyelemreméltó téli ruha kínálatuk van, nyilván ott más a hideg, mint itt. Funkcióban, kivitelben egész más, mint egy divatmárka. Nem csak síeléshez, hanem városi használatra is vannak darabok. Nekem amúgy is fő szempont, hogy mosógépben mosható legyen, ne legyen vastag, pufi, agyonpárnázott, térd felett érjen és legyen kapucni, mert nem vagyok egy sapkás típus. :grinning:

10 Likes

A másik, norvég márka Luhta bakancs, na ilyen típusú cipőm nincs, 11000 Ft volt akciósan, úgy voltam vele, max jó lesz itthonra. De nem lesz itthoni, mert kényelmes, jó fazon, belül bundás, jöhet a januári hideg. Na, ez jó vétel volt.

9 Likes

Uhh, mindkettő nagyon jó vétel volt, kicsit irigyellek! Mostanában nem akarok semmi ruhaneműt venni, de ilyenkor szinte sajnálom.

1 Likes

Nagyon örülök ennek a külön topiknak🙂

2 Likes

Milyen preferenciákkal kerestek kabátot?
Nekem ami fontos: vízálló, szélálló, lehetőleg testhezálló, térd felettig érő, extra zseb és cipzár, kapucnis, mosógépben mosható, sötétebb színű (kék, zöld, szürke)
nem kell: szövet anyag, szőrmedísz, fekete vagy fehér szín, fekvőgallér, rövid derék, öv, színes, feltűnő, feliratos, mintás, pufi
Sokkal könnyebb úgy keresni, ha tudod, mi az, ami biztos, hogy nem kell. :grinning:

4 Likes

Én is szeretek célirányosan keresni, de ezeken a gyűjtőoldalakon olyan kevés információ van. Ezeken hogy lendülsz túl? Mármint hogy találod meg azokat a márkákat amik minőségiek?

Ott van pl az about you-n a Koton márka, ami képek alapján jónak tűnt. Néhány hete megnyílt a boltjuk a Kökiben. Egyrészt jóval olcsóbb a boltban minden, másrészt a ruhák minősége nem jó.
Vagy ott volt a Hotsquash. Képeken szuper, anyag összetétel is oké lenne, de élőben lehangoló.

1 Likes

Aldi 10.24.-től, ettől kedvezőbb ár nincsen.

1 Likes

Főleg instán szoktam keresni és találni, pl a Vieve tulajdonost követem, ő volt Dániában és azt írta, hogy lecseréli a ruharárát, annyira jó cuccok vannak. Na, akkor nekiálltam keresni és konstatáltam, hogy 3-5 ezer eurós fizetéshez van árazva. :grinning: De a Zalando-n is van és ott azért ki lehet fogni. Időszakosan szoktam új márkákat vadászni, de pl. cipőben megvan ami bevált, ritkán újítok.
Geox, Gabor, Nike, Columbia. A Gabor nagyon szuper német márka, tőlük van olyan zárt kiscipőm amit mezítláb is fel merek venni.
De pl. találtam egy lengyelt ami ígéretes volt, de küldtem vissza, mert sajnos nem volt minőségi.
Anyagösszetételt nézek először, pamut, viszkóz, kevert modál, vászon, néha azért becsúszik más is, de pl. nadrágból nem szeretem, ha sok a poliamid, hiába jó fazon.

2 Likes

Gabor-t én is nagyon szeretem, a táskái is jók. Még a Tamaris-tól van több cipőm, nekem ez is bevált márka. Colombia csak kabátom és sapkám van.
Örülök a topiknak, figyelem miket írtok. :blush:

Akkor hasonló módon szoktunk keresni. :slightly_smiling_face:

A Gabor cipőket én is nagyon szeretem, nagyon szép minőségi alapdarabok. Az “elegáns fekete cipőm” a márkától van. (Amit egyébként a remixshopon vadásztam potom pénzért). Sajnos nekem egy fokkal extrább az ízlésem, szóval mindig próbálok újabb márkákat. Amit esetleg én tudok ajánlani azaz Ecipő. Időről időre bizarrul alacsony szokott lenni az árazása egy-egy terméknek náluk. (Nem az aktuális akciókhoz kapcsoltan, hanem teljesen random módon.)

1 Likes

Rendeltem már onnan többször, de úgy állok lábbelivel, hogy csak ha valami nagyon jó vételt látok, ami kihagyhatatlan, akkor csapok le. :grinning:

1 Likes