Ajánlást kérek!

Hmm, hát akkor én se reménykedek, hogy jobb lesz attól ha ritkábban mosok hajat :sweat_smile:.

Nekem kisgyerekként elég volt két hetente hajat mosni, mostanra (kb. 2 éve kezdődő tendenciával) ez lecsökkent 2 napra, és nem azért, mert én direkt egyre gyakrabban mostam. Alaposab belém sulykolták, hogy nem szabad gyakran hajat mosni, mert gyorsabban fog zsírosodni és mindig figyeltem erre, az edzésekkel is így sakkoztam, hogy ne kellljen plusz hajmosást beiktatni.

2 Likes

https://kremmania.hu/kremek/schwarzkopf-oil-miracle-barbary-fig-oil-keratin-sampon

2 Likes

Én úgy tudom, a sampont a fejbőrhöz, a balzsamot pedig a hajhoz kell igazítani.
A szárazsampont is használom, csak túlzásnak tartom, hogy 2-3 nap után már fujkálnom kell vele a hajamat, mivel eddig nem ehhez szoktam hozzá.

Én még a frissen megszáradt hajamra is fújok némi szárazsampont, ha fel akarom tűzni :smiley: nem mintha zsíros lenne, de textúrát ad, és nem csúszik így szét.

1 Likes

Most, hogy mondod… :smiley:

Bocs, az előbb nem írtam, csak bedobtam. Szóval nem lehet, hogy a zsírosodás száraz fejbőr miatt van? Én is ezzel küzdök, 3 nap után mosás, jó még így is csak heti kettő, nem vészes. A harmadik napon használom a Batiste-ot, amit ti ajánlottatok, és bevált.
Nekem most ez a kis fügés a favoritom, szinte nem is kell hozzá plusz balzsam.
Száraz és töredezett hajvég ellen a langyos levegővel szárítás vált be a legjobban. A forró levegő tönkreteszi a hajat. Ja, és még valami, egyszer olvastam valahol, nagyon fontos, az öblítés legalább addig tartson mint a mosás, mert ha hajban marad pl balzsam, sokkal hamarabb fog zsírosodni.

1 Likes

Ezt én is olvastam már, hogy nagyon hosszan kell öblíteni, igyekszem is figyelni rá. Illetve ami még fontos szerintem, hogy a hajtőnek még a közelébe se kerüljön balzsam. Nyáron láttam egy YT videót egy hajban utazó csajszitól, ő azt javasolta, hogy fül magasságig menjen csak a balzsam. Azóta így csinálom és szerintem jobb, tisztábbnak érzem a hajtövemet, a fejbőrömet.

3 Likes

Én soha nem vittem a hajtövemig a balzsamot, mégis zsírosodik mióta Budapesten élek. Régen vidéken én is hetente mostam.
Viszont a fodrász ráébresztett, hogy amennyi pollen, kosz, szmog rákerül a fővárosban a hajamra, nem is bánom, hogy mosni kell.
Ez persze @anon27689852 problémáján, aki nem is itt él, nem segít…

2 Likes

Anyukámnak a változó kor kezdetének ez volt az egyik velejárója, a gyorsan zsírosodó haj. Neki, akinek hetente egyszer csak azért kellett addig mosnia a haját, hogy mégis mossa azért, egyébként ha két hétig nem mosta volna, az sem tűnt volna fel. Neki sajnos semmilyen sampon nem segített ezen. Nagyon sokat szenvedett emiatt.

1 Likes

Én nyáron strandolás után vagyok kiakadva, na meg ha megizzad a fejem és emiatt jobban zsirosodik a hajam :/. Kb 2 naponta lehetne mosni.

Hosszan öblítem a balzsamot és nem kenem tövig, mégis… :frowning:
A fodrászkislány szerint is okozhat zsírosodást a hormonális átalakulás.

2 Likes

Syossnak van zsíros hajtőre, száraz hajvégre alkalmas samponja, én ezt használom fél éve, mert ugyanez a problémám, így 3-4 naponta mosok hajat, ennél jobbat még nem találtam drogériás viszonylatban 500ml 1600ft körül vsn a dm-ben.
IMG_20191030_212053

3 Likes

Nekem gyorsan zsírosodó hajam van (2 nap), meg száraz is, és eddig semmilyen sampon nem mérsékelte a zsírosodást, bármit használtam rá… Szárazsamponnal szoktam kitolni 3-4 napra, a Balea szőke hajra valót nagyon szeretem, mert nincs igazán illata, illetve az új felfedezésem a Balea hab formájú szárazsamponja: https://kremmania.hu/kremek/balea-lovely-flower-szarazsampon-hab
Ez ugyan macerásabb, mert nekem csak úgy működik, ha megszárítom a használat után a hajtöveket, de szebb a végeredmény, mint a por állagú terméknél, és frissebbnek is érzem. Így a hajhosszam legalább nem szárad annyira a nagyon gyakori mosástól. A száraz hajvégekre pedig minden alkalommal balzsam (ahogy korábban írták, a tövek közelébe ne kerüljön), illetve minden reggel hajvégápoló olajat is használok.
A ritkább hajmosás sem használt, évek óta próbálom kitolni, és nem javult semmit…
Azért próbálok olyan samponokat használni, amik nincsenek tele olajokkal meg hidratálószerekkel, mert azoktól már 1 nap után moshatnám meg - pl csalán vagy teafa tartalmú ajánlott. A teafaolajról ajánlották nekem, hogy pár cseppet elkeverve a samponba segíthet a zsírosodás mérséklésén, én sajnos nem voltam elég kitartó, mindig elfelejtettem, de el tudom képzelni, hogy működhet :slight_smile:

1 Likes

Na ezen meglepődtem! (bár a syossal nagyon megszívtam korábban, nem merek kockáztatni)
Én az ilyen termékekben nem igazán hiszek, ugyanis minden fodrász, fodrászkellékes azt mondta eddig nekem, hogy sampont a fejbőrre(tövekre), ápolószereket a hajvégekre kell keresni :confused: Persze arra is figyelni kell, hogy néhány zsíros hajra való sampon túl “agresszívan” tisztít, ami kiszárítja a fejbőrt, és ezzel fokozza a faggyúmirigyek termelését…

3 Likes

Ez sem tökéletes, mert jó lenne hetente csak egyszer mosni, de ennél jobbat még nem találtam, mondjuk ehhez hozzá kell tennem, hogy balzsamból nagyon minimálisat használok, inkább dove vagy pantene olajszérumot teszek a hajvégekre.

1 Likes

Igen, szerintem ezeknek a termékeknek pont az a kulcsa, hogy nem szárítják nagyon a fejbőrt sem, így a hajvégeken sem rontanak. A fentebb linkelt Schauma is ilyen “zsíros fejbőr száraz hajvég” - re való, és szerintem pont ezért vált be nekem, pedig nagyon sok drogériás márka zsíros hajra való samponját kipróbáltam. De mivel a fejbőrömön utána mindig pici gyulladások, pattanások jelentek meg, miközben iszonyatosan tudott viszketni, pont az lehetett a baj, hogy annyira agresszívan hatottak a samponok, hogy túlszárították, s ezzel egyben megjelent az irritáció. Na meg a zsírtúltermelődés. Ez a Schauma nem tudom, hogy akadt a kezembe, de megváltás volt… A viszketés szinte azonnal elmúlt, és a pattanások is eltűntek néhány használat után. Annyira jó lenne, ha a hajápolásról is lenne egy “skinsmart”! Vagy a krémmánián lehetnének erről is tippek, infók, nekem az is jó lenne. De míg az arcápolással kapcsolatban minden infó megtalálható, ami fontos, hajápolásról úgy kell találgatni. Még nagyobb zsákbamacska, hogy a megvásárolt hajápoló kozmetikum jó lesz-e. Én legalábbis még nagyon keveset tudok erről a témáról, bár már sokszor elhatároztam, hogy mélyebben beleásom magam.

3 Likes

Nekem kb 10 eve kezdodott, hogy elkezdett zsirosodni a hajtovem ( a hossza es a vege teljesen egeszseges, nem toredezett soha es nem volt se zsiros, se szaraz. Emiatt elkezdtem koffein samponokat hasznalni, azok jok voltak nagyon, de felevente cserelhetnem kellett. Par ev utan viszont ujabb problema lepett fel, a zsiros korpa ( ez sajat diagnozis, lehet h teljesen mas…), akkor elkezdtem szulfatmentes samponozni, es ez eleg jol bevalt. Kb evy eve ezt hasznalom:

https://kremmania.hu/kremek/wella-professionals-elements-renewing-shampoo

1 Likes

Volt egy ilyen fórumtéma de sajnos abbamaradt az eszmecsere.
Nekem a Schauma 7 gyógynövényes sampon + YR város hatások elleni sampon + Revalid balzsam kombója vált be, így is 2 naponta mostam hajat de nem volt vállalhatatlan, de azóta a YR megváltoztatta a samponjait, ezért nem vettem újra és annyira nem is merem ajánlani

1 Likes

— kicsit off kérdés, de volt már valamelyikőtöknek PRK/ Notouch szemműtéte? Érdekelne, hogy utána tudtátok e ugyanazon sminkeket használni a szemen, illetve mennyi idő után volt komfortos sminkelni. Illetve minden egyéb tapasztalat egy ilyen műtéttel kapcsolatban. Köszönöm szépen.