Ajánlást kérek!

Köszönöm, megnézem őket is, ha lesz lehetőség!

Erről jut eszembe, lecsaptam az Eucerin Oil Control fényvédőre itt egy élelmiszerüzletben, átszámítva kb. 6000 Ft volt a 75 ml-es kiszerelés. Otthon sehol sem kaptam már. Remélem ugyanaz a formula.
IMG_20220901_103011

8 Likes

Pár éve a Naplesben :ok_hand: élő barátnőmnél töltöttem 10 csodás napot :sunrise: :palm_tree: :sunny: :speedboat:; egyszer neki dolga volt és egy röpke időre letett engem az ottani T.J. Maxx-be, kb. 1 óra múlva megérkezett és én még mindig csak a kozmetikai részlegen válogattam a rengeteg, igen olcsó “kincs” között. Előtte még nem mértem fel a helyi Sephorát (ami valóban drága) ahol terveztem dekorkozmetokumok beszerzését, így itt ezeket mellőzve emlékeim szerint többféle hajápolási cucc (Joico K-Pak Color Therapy kondicionáló, Nexxus color sampon, Sebastian mousse forte), egy arcra való Shiseido Urban environment oil-free spf 42 fényvédő (amit a mai napig is imádok és bosszantva emlékszem vissza magamra, hogy a barátnőm unszolása ellenére nem vettem belőle többet, pedig potom pénz volt az ára, mint mindennek ott) került a kosaramba. Az üzlet többi részlegébe nem is jutottam el, mert szó szerint elszöszmörögtem az időt :face_with_hand_over_mouth: (végre egyedül, a nyakamba lihegő, türelmetlen férj nélkül :crazy_face:) az engem érdeklő kincsesbányában.
Szóval @creammaniac , ha van rá módod, feltétlenül nézzél be egy ilyen üzletbe, itt lehet igazi kincsekre lelni sokkkkal olcsóbban a normál, üzleti árnál.
Amúgy annak idején, előrelátóan :wink:, még az utazásunk előtt (utólag áldottam is az eszem eme ötletemért :v:) az amerikai e-bay-ről igen kedvező áron vettem egyéb különlegességeket, amiket a barátnőm ottani címére postáztattam (ingyen), mint pl. NIA24 Intensive Recovery Complex szemkrémet, a szabadalmazott NIA114-et tartalmazó StriVectin Intensive Night krémet, a híres La Mer The Moisturizing Cream-ből egy minit.

Egy másik kedvenc üzletem a CVS Pharmacy-k voltak, itt is föltankoltam többféle CeraVe-vel, amik még a mai napig sem beszerezhetők felénk, az általam sok-sok éve használt Cetaphil (este a folyékony, reggelre a hab változat) lemosókkal, vitaminokkal, … ha megengeded, figyelmedbe ajánlom (a felénk nem beszerezhető) leges-legerősebb (belsőleg, nem arcra) antioxidánsot (+ keláns → a szervezetben méregtelenítő is egyben) az acetyl-glutatione-t (a glutathionének csak ezt az acetyl változatát, nem a ridotto-t !!)

Bocsi, hogy túl hosszúra sikeredett a mondókám :see_no_evil:, további kellemes nyaralást a csodálatos Floridában! :desert_island:

10 Likes

Köszönöm szépen a tippeket! :hugs:

TJMaxx-be futólag betértem, de inkább a táskákat nézegettem. :sweat_smile: A kozmetikumok kicsit szedett-vedett módon voltak kirakva, hirtelen nem is láttam semmi érdemlegeset, de majd még megnézem, van-e másik üzlet a közelben. Férjjel vagyok, nem akarom kihúzni a gyufát. :rofl::rofl::rofl:

A táplálékkiegészítőket nézegettem itt-ott, de most orvosi javaslatra le vagyok tiltva mindenről, csak az általa javasolt készítményeket szedem (fogom az utazás után), pedig jól hangzik ez a glutathione! IHerb-ről szoktam rendelgetni, érdekes látni most ezeket a polcokon.

Vicces, hogy hoztam magammal jópár sminkterméket (elvégre ki kéne nézni valahogy a fotókon), de olyan meleg van, csak a fényvédőt locsolom az arcomra. :grinning:

4 Likes

Nekem sem volt bizalomkeltő a TJMaxx-ben a kozmetikai szekció árukínálatának tálalása (voltak dolgok felbontva is :hear_no_evil: ), talán pont emiatt is hanyagoltam az ottani dekorkozmetikumokat (szívdobogva várva a Sephorát :grin:, ahol végülis alig vettem valamit, csak néhány minit :face_with_hand_over_mouth: ). Viszont élvezettel tanulmányoztam a sokféle, akkor még csak az internetről ismert hajápolási brandok gazdag kínálatát (szinte nevetséges áron).

A mega-patikákban is szívesen nézelődtem és vettem jópár dolgot, … jut eszembe pl. itt bukkantam rá a herpeszre ajánlott lizin stiftre , gyorsan dobtam is a kosaramba egyet, mert évente 1-2 stresszes időszakomban van hozzá “szerencsém” (paradox módon szinte mindig otthon Mo-on :thinking:).

Az *acetyl-glutatione-t (az antioxidánsok “királya”) csak azért ajánlom, mert ezt (szinte) lehetetlen beszerezni még EU viszonylatban is, … persze ehhez hasznos tudni, hogy valójában “mit is tud” ez a mindennél legerősebb antioxidáns + cheláns (a szervezetben felgyülemlő mérgeket, nehézfémeket magához ragadva (cheláns) méregtelenít, pl. itt a kemioterápiás paciensek a flébó után glutatione injekciót kapnak méregtelenítésre).

2 Likes

Sehol sem lehet kapni a Nivea olajos lemosóját, dupla lemosás első lépésként használom. Ausztriában is megnéztem az útba eső drogériákat, sehol semmi :frowning: Megszűnt esetleg? Ugyanitt szeretnék ajánlást kérni olajos lemosóra, ami itthon Mo-n is beszerezhető. :slight_smile:

Megszűnt sajna, igen. :frowning:
Cserébe nem nagyon vannak szerintem még olajos lemosók itthon, én betáraztam koreaiból, illetve néha az Avonban van, onnan szoktam rendelni. Itt a piactéren sok eladó van, aki új koreai cuccokat árul, én tőlük fogok venni, ha sürgősen kell.

2 Likes

Egyszer az életben nem táraztam be ebből és megszűnik :sweat_smile: Köszi a tippeket, nem is volt a fejemben az Avon, pedig, tényleg, nekik is van.

1 Likes

Gyakorin az Yves Rocher olajosát írták helyette.
Szerintem a Nivea tipik az a termék lesz ami helyi kis drogériákban még egy darabig kapható, de a nagy láncok már kivonták. Nem ismertem, de most megnéztem melyik az, ha látok valahol belőle akkor sikítok.

1 Likes

Rengeteg magyar webshop is árul olajos lemosót, csak figyelni kell az árakat, mert nagy különbségek lehetnek. Vagy rendelni nem szeretnél?
Nekem is megvolt a Nivea és rengeteg koreait is próbáltam, a Nivea nem mutatott szignifikáns különbséget a koreaiakhoz képest.

1 Likes

Szia!

Nekem most ez a kettő ugrott be ami nem koreai, bár nem tudom, milyen árban keresel:
Douglas Essentials Make-up removing oil Sminklemosó online | DOUGLAS (Ezt bármelyik Douglasban meg tudod venni.)
Olajos sminklemosó tej| L'OCCITANE
(Tejnek hívja, de ez olaj, víz hatására lesz belőle tej… Évek óta ezt használom, nagyon szeretem.)

Egyikben sincs ásványi olaj, amit én szeretek elkerülni, mert nagyon nem bírja a bőröm. Cserébe sajnos drágábbak, de tényleg jó mindkettő.

Illetve Laylie-nál látok most egy ilyet:
https://kremmania.hu/elado/laylie-innisfree-apple-seed-cleansing-oil

2 Likes

Köszönöm a sok ajánlást :blush:

@Izar Ez a Douglas olaj nagyon jól hangzik, még akciós is :smiling_face_with_three_hearts:

Jó az online rendelés, sőt, csak most az elszállt dollár mellett, nem is tudom, tudunk-e barátnőmmel közösen rendelni Koreából :frowning:

1 Likes

Pont a magas dollár és az áfa miatt gondoltam a magyar webshopokra. Pl. a Whole Goodson nagyon sok minden van, de a Helloskin, a Skinshop stb. (tényleg nagyon sok van) kínálatát is érdemes megnézni.

2 Likes

Juj köszi szépen a drótot :blush:

1 Likes

Tudnátok mondani nekem fellelőhelyet Bp-en erre a banális, de számomra nélkülözhetetlen szemöldökcsipeszre?
20220902_172438

Tudnátok ajánlani drogériás, talcum összetevő mentes hintőport? Saját márkás is érdekelne.
Száraz samponként használnám. :slight_smile:

Nekem bevált:IMG_20220912_134313_217

4 Likes

Olyan,mint a hinrőpor. :+1:

Ezt én is szeretem. Olcsó, egyszerű, kicsit gagyin néz ki, de működik.

1 Likes

Én ezt a fajta rizskeményítőt használom egy ideje és bevált:) púderpamaccsal szoktam felvinni szórás helyett, úgy nem hagy nagyon fehér maradványokat és mivel fürdősóként árulják, könnyű hajmosáskor kimosni

1 Likes

Köszönöm szépen az ajánlásokat! :hugs::slightly_smiling_face:

1 Likes