Ajánlást kérek!

Csak aloe veráshoz tudok hozzászólni, abból nekem ez van, és abszolút elégedett vagyok vele. Tavaly leforráztam a hasam egy olyan 3 cm átmérőjű részen. Rengeteg hideg víz ráfolyatása után ezzel kenegettem, és szépen, nyomtalanul gyógyult.

https://kremmania.hu/kremek/holika-holika-aloe-99-soothing-gel

1 Likes

Bioderma Cicabio krém. Többfée cica tartalmú terméket kipróbáltam már, eddig ez a favorit és valószínűleg az is marad. Szó szerint mindenre jó.

Szeretném az ajánlásotokat kérni kullancsriasztó témában. Milyen termékek váltak be nektek leginkább?

Ugyan homemade megoldás, de a geránium illóolaj illatát utálják (a szúnyogok is). Eléggé nagymamás illatú, viszont tényleg szó szerint menekülnek tőle. Én vízzel szoktam porlasztós flakonban összekeverni, 1-2 óra után érdemes újrafújni, viszont nekünk eddig így nagyon bevált, egy sem volt rajtunk normál terepen kirándulás után. Kutyán is működött, őt is elkerülték :slight_smile:

12 Likes

Köszi a tippet! Ma ki is próbáltam a macskán, akinek az a hobbija, hogy naponta összegyűjti a környék összes kullancsát (kertes házban lakunk, csak kinti a macsek)… befújtam a spriclivel, de annyira megsértődött ezen, hogy vacsorára haza sem jött :smiley:

7 Likes

Vigyázt, a cica lenyalja magáról, nem biztos, hogy jót tesz neki :laughing:

2 Likes

Én a Frontlinet szoktam venni, súly szerint van többféle kiszerelés, sok éve használom, soha egyik jószág se szedett vele össze semmit.Gerinc mentén kell végigcsepegtetni kb. 3 perc alatt megvan.
Ugyanitt szúnyog témában is várom a kérdéseket, allergiás vagyok a csípésre , egész arzenálom van védekezésre :smiley:

1 Likes

Igen, emiatt csak az állára és a nyakára fújtam (szemét-száját-orrát letakarva). Eddig csak ott találtam benne kullancsot. Épp a délutáni szieszta közben támadtam meg, mire felocsúdott, már készen is voltunk :smiley: Reggelire megbékélt, vígan dorombolva várt az ablakban :smiley: És hatásos a cucc, egy kullancsot sem találtam benne.

7 Likes

Ez szuper, örülök, hogy a cicán is bevált és megbékélt vele😀

1 Likes

Jelentem, Cila már csak meglátja a kezemben a spriclit és hanyatt-homlok menekül :sweat_smile: Mégiscsak muszáj lesz neki Frontline-t adnom…
Az az igazság, hogy eredetileg nem a mi cicánk. Olyan 3 hónapja megjelent a kertünkben elég rossz állapotban, valószínűleg kidobhatták szegényt. Befogadtuk, amúgy is a környék összes kis csavargója nálunk kosztol, plusz 1 már nem számít :smiley: Volt egy 12 éves kutyusunk, aki 2 hónapja sajnos meghalt. Nagyon jóba lettek, egymáshoz bújva aludtak a kutyaágyban, és onnantól már 2 sóvárgó szempár kukkerolt be a bejárati ajtón :smiley:
Kép

22 Likes

De cukik. A mi kutyink is fixíroz kintről. :rofl:

1 Likes

Szegény Cila​:sweat_smile: A mi kutyusunk sem kedveli magát a befújást, lábakon és a hátán még elviseli a spriclit, a fejét és a nyakát a cuccot kezembe fújva szoktam átsimogatni, így elviseli :slight_smile: Frontline-t mi is használunk, de szoktunk benne szünetet tartani télen, huzamosabb ideig használva hasmenést okoz szegénynek, így muszáj. De mellette is mindig befújom, hogy ne itthon potyogjanak ki belőle a kullancsok, ha bele nem is mennek, valamiért vonzza őket és hazahoznánk a fél erdőből, ha csak a Fronline lenne.

Ez a páros pedig tüneményes🤗 Legszívesebben én is befogadnék minden hontalan cicát-kutyát, ha lenne rá lehetőségem😄

1 Likes

Tudnátok ajánlani fényvédőt enyhén száraz bőrre, ami jól működik smink alatt? Eddig a PC Defense 30-asát használtam, amelyet önmagában nagyon szeretek, de sajnos a concealert és az alapozót “ledobja” magáról

2 Likes

Csak fizikai lehet? A Recovery fényvédő is jó, mindkettőt próbáltam, nekem a Defense túl fényes.
A Recovery spf sokkal jobban úgy viselkedik mint egy hidratáló. De picit fehér marad.

1 Likes

Nem, lehet kémiai is, bár olyat bevallom még nem próbáltam. Az elmúlt időszakban sajnos elég problémás a bőröm, így inkább maradtam a fizikainál, mert azt olvastam valahol, hogy ilyenkor inkább azt ajánlják.

Köszönöm, megnézem őket! :hugs:
Igen, a Defense valóban elég fényes, az esetek 95%-ában került is rá púder :grinning:

Szerintem ez egy jó választás lehet. Elsőre brutál fehér réteget hagy, én várni szoktam minimum 5 percet, hogy jól beszívódjon, utána mehet a smink. Alapozóval nem próbáltam, de korrektorral és egyebekkel jól működik.

https://kremmania.hu/kremek/first-aid-beauty-ultra-repair-pure-mineral-sunscreen

1 Likes

Ez nagyon bíztatóan hangzik, köszönöm! :blush:

1 Likes

Sziasztok :tulip:, ezúttal én kérnék tanácsot a 30-as éveiben járó kismenyem részére, akinek nagyon finom, vékony, érzékeny és száraz a bőre. A szemkörnyékén bizony már ott vannak azok a kis finom szárazság ráncok, tőlem kért kozmetikum ajánlást “eltüntetésére” (ami, mi már tudjuk, szinte lehetetlen). “Száraz bőr - konkrét kozmetikumok” témában teljesen járatlan vagyok, tudnátok nekem/neki segíteni?:pray:
Amúgy nagyon ápolja a bőrét (is, talán ennél jobban csak a fogait😄), állandó termékei a Cerave család, a Deciemtől a the ordinary, hylamid, a niod, … de jó lenne találni neki valami “ütős”, emoliensekben gazdag hidratáló - és szemkörnyékápoló krémet.
Előre is hálásan köszönöm, ha tudnátok segíteni!:tulip::tulip::tulip:

30-as éveimben járok, nekem is pont szárazságtól tud ráncosodni a szemkörnyékem. ez nagyon bevált, minden nap használom:
https://kremmania.hu/kremek/uriage-termal-hidratalo-szemkornyekapolo-gel-krem

Könnyű, kicsit vizes állagú, vékony bőrre való.

1 Likes

Nekem időbe telt még rájöttem, hogy a szérumok mellé vastagon hidratálni kell a szemkörnyéket is, azóta sokkal jobb a helyzet. Több próbálkozás után egy Uriage Xemose szemkörnyékápoló lett a befutó.
Nagyon érzékeny a szemem, de ezt simán kenem a szemhéjamra is.

https://kremmania.hu/kremek/uriage-xemose-soothing-eye-contour-care-nyugtato

3 Likes