Ajánlást kérek!

Kedves @Niko, nem kezdtem még el, ez a hideg hazavágja így is a bőröm + félek a hámlástól.
De semmit nem mernék használni mellé, csak hidratálókat. Köszönöm a segítséget. :kissing_heart:
Nem ismerem a márkát, de megnézem.

2 Likes

Ha esetleg van még más, amit ajánlanál (márka, és itthon elérhető) ird meg légyszi, köszönöm szépen. :hugs:

1 Likes

Az azelain savon én is csak pislogtam, elég ütős hatóanyag. A PC darabját használom most, önmagában is csipked egy kicsit, de más szérummal egy rutinban szabályosan éget.

1 Likes

@Gloria , sajnos a “tretinoin pakliba” beletartozik a használatával járó kisebb-nagyobb “szükséges rossz” is: a bőrhámlás. Mint biztosan te is tudod, a tretinoin anti-age hatásmechanizmusa két pilléren áll:

  1. a megújult, friss bőrsejtek turnoverének (lecserődési folyamatának) felgyorsítása: normál körülmények közt a bőrsejtek megújulása kb. 28 nap, amit a tretinoin lerövidít 3-4 napra; ezért, hogy a felszínre jussanak az új, friss bőrsejtek, meg kell szabadulni a “régiektől” => hámlással.
    Tehát ezért elkerülhetetlen a hámlás (“szükséges rossz”), ami azért nem feltétlenül kell, hogy drasztikus legyen {előnyösebb az alacsony koncentrátumú 0,025% tretinoin, heti 2-3-szori használat, a tretinoin-mentes estéken nem hasznos más hatóanyaggal leterhelni, stresszelni a bőrt, … ha a vártnál is nagyobb a rászoktatási nehézség, szóba jöhet az un. short-contact használati módszer is}, ebben jöhet segítségül a “mindentől mentes”, de nyugtató és barriert védő krém, mint ez az itteni szakértő gurunk által javasolt Physiogel.
  2. szemben az egyéb hámlasztókkal a tretinoinnak van még egy, egyedülálló “tudása” is (amit talán nem mindenki ismer), mégpedig az, hogy képes úgy “átprogramozni” az új bőrsejteket, hogy azok egészségesek legyenek, ezt az egyéb hámlasztók nem tudják (ezért lesz/marad szép minőségű bőre annak, aki kitartóan és következetesen használja a tretinoint (éveken át, kezdve akár 36-37 év körül).
    :100: bocs a hosszúra sikeredett posztért​:see_no_evil:, de valahogy kikívánkozott belőlem ez a kiegészítés.:face_with_hand_over_mouth:
13 Likes

Jajj, imádtam a posztod, még még még :blush:

1 Likes

Azta… le az összes kalapommal!
Szerinted ha a tretinoin így felgyorsítja a cell turnover-t, akkor hatásos lehet pikkelysömörre is? (esetleg testre is?)

1 Likes

Inika ecsetet használ valaki? Jó minőségű?
Találtam egy szettet. Az árkülönbségről alább fotó.
Douglasban még akciósan is drágább lesz. 🤦

IMG_20211206_183922
IMG_20211206_183826

1 Likes

lovebrands.hu, akciós Artdeco ecsetek vannak. Valaki tud a minőségéről nyilatkozni?
https://lovebrands.hu/index.php?route=filter&filter=category|160/manufacturer|38

1 Likes

Érdemben nem tudok nyilatkozni, csak én is rákattintottam :blush: Viszont erről jutott eszembe, hogy ilyen típusú ecseteket próbáltátok már? Mindig kíváncsian néztem őket, de még sosem próbáltam ezt a fajtát.

1 Likes

Nekem volt egy Artdeco, úgy emlékszem kecskeszőr, fehér volt a feje, az tuti. Az első mosás után teljesen elvesztette a formáját és hullott a szál belőle mint a fene. Kuka. Nem mondom, hogy rosszak, de többet nem veszek.

1 Likes

Kedves @random :hugs:, a tretinoin hatásának 2. pillérére asszociálva jogos lehet felvetésed a pikkelysömör (“immunológiai gyulladás által kiváltott multifaktoriális bőrbetegség”) kezelését illetően, de én nem vagyok ebben kompetens, … ugyan itt a különböző terápiák közt olvastam ezt is:
«… Kenőcs formában alkalmaznak A-vitamin analógokat (calcipotriol, tacalcitol) … Súlyosabb, nagyon kiterjedt esetekben a helyi kezelés mellett belső, gyógyszeres terápiára is szükség lehet. Jó hatásúak az A-vitamin szintetikus származékai, a retinoidok, melyek a szarusodás folyamatát normalizálják. …» - de kétlem, hogy ez lenne a megoldás e komplex betegség gyógyítására.

Igen, Farmasi van, teljesen jó, én alapozok vele, szeretem. De hülyén lehet fogni, mert ha a végén fognám, nyomnám, eltörne a nyele vélhetőleg.:slight_smile:

Gondoltam, köszönöm.:slight_smile: KAP-tól amúgy is rendeltem most ecseteket a nagy akciókor, meg itthon is van egy derékszekérnyi ecsetem.:smiley:

1 Likes

Igen, èn az alapozót csakis ilyennel viszem fel, van nyèl nèlkül is. Ès a korrektort szem alá a legkisebb ovàllal. Van mac- közepes àrkategòria, , artis - dràga- ès egy olcsòbb beautybayről, mindhàrom bevàlt. A lènyeg, hogy ne 1000 ft- os kìnai legyen mert az nem èr semmit, csak maszatolod vele az alapozòt .

2 Likes

Köszönöm a választ! Tudom hogy nincs rá megoldás, sajnos, de a válaszod sokat segített - mindenképp ráfekszem ennek a kutatására :heart_decoration:

1 Likes

Az ecseteket sajnos nem ismerem, egyébként kép alapján engem meggyőzne, szépek, masszívnak tűnnek.

De úgy nem szeretem az ilyet. Tudom, hogy nem minden webáruház tudja azonos áron adni ugyanazt a terméket, de itt azért nagyon nagy az eltérés. Nem tudom, hogy a naturalskin adja beszer áron vagy alatta, vagy a Douglas nyerészkedik ennyire.
Notinon is jót nevettem, amikor a max 5000 Ft-os Nyx alapozót 12000ért árulták és arra hirdettek 10%ot.

Ötleteket várok férfi parfümre.
Ne legyen édes inkább valami vizes ,de határozottan férfiasra gondoltam.Orrok jelentkezését várom! :slight_smile:

Bvlgari : Aqua ,több flanker is van belőle, szerintem gyönyörű illat, alább az egyik :slight_smile:
https://kremmania.hu/kremek/bvlgari-aqva-pour-homme-marine

1 Likes

Még egy szavazat a Bvlgari-ra, férjem is sportos vizes illatokat szereti.
Nekem nagyon tetszett a Chanel Homme Sport is, kifinomult.
Dior Homme Sport, na ez már berúgja az ajtót.

Most karácsonykor ezt kapja: https://kremmania.hu/kremek/giorgio-armani-giorgo-armani-acqua-di-gio-profondo-edp
Marionnaud-ban, Douglasban van szett.

Egyébként évekig csak ez a sportos ment nálunk is, de most van Dolce One, édesebb, szappanos, de jól áll neki, szeretem rajta.

1 Likes

D&G Light blue intense vagy forever. A forever az újabb, ha jól emlékszem

1 Likes