Ajánlást kérek!

Hát őszintén, bővebben nem ástam bele magam ebbe körömlakk téren, azt hiszem egy-két éve a Catrice lakkok összetételét megváltoztatták, és akkoriban szerepelt a leírásukban hogy mentesek lettek az 5 káros összetevőtől, és ennek örültem, ugyanez az Essence lakkokkal.
Most, hogy rákerestem, láttam hogy már van nemcsak 5, hanem 7, 10, 14 free körömlakk is, amelyek pl illatanyagot, állati eredetű összetevőt és még ki tudja mit sem tartalmaznak
De a kérdéses összetevők közül azt nem tudom, hogy pontosan melyiket miért javasolt kerülni, illetve hogy melyek azok amik mondjuk a hormonháztartásba kavarhatnak be.

itt van többféle felsorolás a 3-12 free-re

4 Likes

Köszönöm! Ez nagyon jó összefoglaló!

1 Likes

Az eredeti kérdéshez kapcsolódva Naillandről lehetne rendelni ilyesmit de ott is inkább 5-7 free a jellemző, vagy ha nem zavar, hogy valaki már kipróbálta, akkor a piactéren is néha felbukkannak érdekes lakkok, nem mélyedtem bele, de elvileg a picture polish 10 freenek számít

1 Likes

Értem, köszi a segítséget.
Megnéztem az Essie INCI-jét és igazából az sem rossz! Szóval meggondolom, beruházzak-e másra.
Még a Zoya márkát láttam valahol, mint “mentes” lakk.

1 Likes

sziasztok!
segítségre lenne szükségem, hogy ti mit ajanlanátok pattanás utáni sötét foltok kezelésére. egyáltalán nincsen sok, csak valamiért nagyon hajlamos a bőröm, hogy nyom maradjon egy-egy pattanás után, hiába nem nyomkodom őket. bőrgyógyász Akneroxidot írt fel, hogy ez segít elhalványítani, de sajnos rendkívül érzékeny a bőröm és hidratálás mellett is hámlik tőle. valamint, the ordinary azelainsavas krémét használom már egy ideje spot treatmentként, de sajnos nem látok eredményt. előre is köszönöm!

1 Likes

Szia! Komplett rutinjaim vannak erre, több éve csinálom és most már markáns különbség van a régi és a mostani bőrképem között.
Ahogy a hozzáértők mondják, a szentháromság meg kell, hogy legyen: tisztítás, hidratálás, fényvédelem. Ezt lehet kiegészíteni a világosító hatóanyagokkal: C vitamin, azelainsav, retinol (hirtelen nem jut más az eszembe).
Hogy konkrétan melyik termék válik be, ez egyénfüggő.

1 Likes

Sziasztok! Màgneses műszempillàt èrdemes venni? Tud valaki esetleg konkrétat ajànlani, ami üzletben elèrhető? Köszi szépen

Sziasztok! :relaxed::relaxed:

Fogyóban a szem krémem, amikben valahogy mostanában már nem hiszek annyira. kB tini korom óta van egy hosszú ránc szeruseget mind két szemem alatt de eddig semmi nem segített rajta annyira nem zavaró, de imádnám, ha enyhülne.

Van valami tippetek ezzel kapcsolatban?

A lancome Renergie multi-liftel szemezek, olcsóbb kategóriában Erborian néztem még, de gondolkodtam Yves Rocherben is. Vagy rendeljek valamit, ami itthon nincs?!

Köszönöm :3

Szerintem annyira nem jók, nagyon lehuzza a pillákat. Üzletben nem is nagyon láttam még, csak online.

Èn dmben vettem egyet kb. 1 ève, nem sikerült feltennem , ìgy ott lapul vhol a fiòkban. Szerintem ha sikerülne is, hamar ledörzsölnèm vèletlenül :grin:

Nekem egyenlőre az alábbi kettő volt hatásos.

https://kremmania.hu/kremek/skintegra-sphynx

Esetleg pakolásként ezzel érdemes próbálkozni:

3 Likes

Köszönöm! :3

Sziasztok!
Anyukám hosszú haját kontyban hordja, de hajmosás után nagyon “csúszik” a haja. Milyen hajformázót lehetne rákenni, hogy jobban formázható legyen és ne szálljon a haja annyira?
Eddig hajzselét használt, de nem az igazi.

Hajhabbal ha beszárítja az jó lehet , illetve van a Kallosnak egy hybrid spray ami kb hajhab és hajlakk keveréke nekem ezzel szokta a fodrászom szárítás előtt fújkálni és egy hétig tartja a hajam a formáját.

2 Likes

Szia, én is a hajhabot javaslom.
Ez a frissen mosott haj átka, hogy a konty nem marad meg, szétcsúszik.
Vagy próbálja ki , hogy befonja a hosszát és azt tekeri fel kontyba, végét rögzíti.

1 Likes

Köszi a tippet! Akkor ezt a sprayt ráfújhatja a hajra, mielőtt kontyba köti? Tehát nem a kész konty fixálására van, ugye? És kissé “ragadós, tapadós” lesz a haj?

Köszi, szétnézek hajhab ügyben is :slightly_smiling_face: Az előtte befonás nem opció, mert egy speciális mozdulattal csavarja össze, amit én pl sosem fogok megtanulni :grin:

Pontosan, babahajak és égnek állás ellen is jó.
Nem kell belőle sok :slight_smile:

1 Likes

Sziasztok!
Kamasz (16éves) keresztlányomnak szeretnék szülinapjára néhány sminkcuccot venni. Nem luxus, de jó minőségben. Ecset, szemhéjpúder, arcpaletta, ilyenekre gondolok. Én nem vagyok nagy sminkelős, ezért kérném segítségeteket egy kezdő szett összeállításában. Max 30 ezer forint értékig. Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni.