Ajánlás kérése ichtyosis betegségre krém

Kedves fórumozók!
Páromnak ichtyosis vulgaris bőrbetegsége van (enyhe-közepes mértékben)
Az arcát minden nap kennie kell, hogy ne látszódjon a halbőrűsége, eddig a biomed csipkebogyókrémet használta amit sajnos a gyártó megszüntetett😔
Sok sok krémet kipróbált ezelőtt, de öt-hat éve már csak ezzel kente magát, ez vált be, és most ehelyett keresek neki valami megoldást. Legtöbbször az arcát keni, de a téli hűvösebb hónapokban sokszor szüksége van hogy az egész testét is bekenje ezért keresünk valami
alacsony- közepes árfekvésű krémet amiben esetleg van csipkebogyó kivonat is (mert ez a hatóanyag tűnt a legmegfelelőbbnek, de persze lehet jó valami más hámosító is) Kérdezném azoktól akik hasonló bőrbetegségük van, hogy milyen krémet használnak?
Válasszotokat előre is köszönöm Üdv, Viki

Szia Viki, nem értek hozzá sajnos, csak olvastam a betegségről. Lehet, hogy már próbáltátok: illatmentes krémbe csipkebocsó olajat tenni.
Az ureát említették még, hogy segíthet. A DM-ben többféle kapható, 5-15% közöztti tartalommal, persze legtöbb illatanyagot tartalmaz. Nem tudom, hogy azt bírja-e a párod bőre és elég-e az urea tartalom neki ilyen arányban.
Ha már mind megvolt, akkor bocs!

Köszönöm a válaszod, mindenképp hasznos volt. Ureás krémeket használtuk, de nem jött be igazán, áll a polcon a drága bioderma😅. A krémbe csipkebogyó olaj ötlet bennem is megfordult már, de még nem próbáltuk, illetve nem tudom, hogy milyen alapkrém lenne jó. Ennél a betegségnél fontos a hidratálás, táplálás, nemileg zsírozás is

Esetleg a megszüntetett krém fő hatóanyagaira rákeresve lehet találnál hasonló krémet, például:

https://kremmania.hu/osszetevok/rosa-canina-dog-rose-fruit-extract

1 Likes

Talán gyógyszertárban lehet kérdezni, hogy van-e illatmentes krémük :thinking:
Illetve az hydrofilicum nonionicum, ami mosdókenőcsnek is nevezett, de ha olaj kerül bele, pl. csipkebogyó, akkor lehet, hogy testápolóként vagy arckrémként kenhető lesz és nem lesz kellemetlen érzete.
Olvastam még, hogy gyenge AHA savakkal is érdemes lehet próbálkozni, hogy a száraz pikkelyek könnyebben lejöjjenek, az új, friss sejtek könnyebben felszínre bukkanjanak. Vannak ilyen arc és testápolók is, ha jól tudom drogériában elérhetők nem túl drágán.

1 Likes

Az unguentum stearini krèmet ajánlom, mint gyógyszertàri minden mentes alapkrèm ès jòl lehet bele olajat keverni

2 Likes

Ajánlom ezt a cikket, amiben van egy gyűjtés alapkrémekre: http://blog.kremmania.hu/2016/05/top-illatanyag-es-alkoholmentes.html#more
Kissé régi már, de a krémek többsége létezik, csak az áruk változott, sajnos.
Ezek biztos elegánsabbak kozmetikailag, mint a hydrofil nonion.

Ez meg esetleg az A-vitamin-származék (retinal) miattt lehet jó testápolásra esetleg olajjal keverve és arcra is el tudom képzelni óvatosan bevezetve az ápolási rutinba:
https://kremmania.hu/kremek/body-me-anti-aging-body-treatment-retinallal

1 Likes

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, így már el tudok indulni a krémkeresésben😊

1 Likes