7 skin methodhoz arctonik

Sziasztok,

tudtok ajanlani extra gyenged, hidratalo, jo osszetevokbol allo, nem tul draga arctonikot? Persze alkohol nelkul.
Szeretnem kiprobalni a 7 skin methodot (arctisztitas utan 7x viszel fel tonikot a hidratalo elott). Nem hasznalok tonikot, csak misteket, utana szerumok, krem.
A borom normal-vizhianyos (foleg telen) es pirosodasra hajlamos.

http://kremmania.hu/kremek/benton-aloe-bha-tonik-re
Pont ezt dicsértem egy másik topikban:)

1 Likes

Én erre esküszöm: https://kremmania.hu/kremek/klairs-supple-preparation-facial-toner

Volt már néhány tonerem az évek során, de ennyire egyiket sem szerettem, mint ezt.

Ha elfér benne egy kis AHA, akkor a https://kremmania.hu/kremek/pixi-glow-tonic

Paulától sem rossz ez, újravettem, de igazából nem értem, hogy miért, a Klairst még jobban szerettem: https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-skin-balancing-toner

1 Likes

Plusz egy pont a Klairs Supple Preparation Facial Tonernek és a Bentonnak is. Illetve a Phi jázminos-zöld teás tonikját is szeretem, simán beiszik a bőröm belőle több réteget.
(Még a Narükö rózsás-hialuronsavas szérumát szoktam felpacsmagolni vagy háromszor, csodásan feltölti a bőrömet.)

1 Likes

COSRX AHA/BHA tonerrel + COSRX Galactomycessel próbáltam a 7skinezést, tök szuper volt a bőröm utána, csak nagyon fogyott az esszencia :smiley: A tonik nagyon jó, főképp azért, mert fújós, nem kell tapicskolni a bőrt!

update: én úgy tudom a 7skinezés lényege nem az, hogy 7x tonizálj, hanem 7x vizes tonik + könnyed esszencia/szérum felváltva!

Én a Hadalabo kék és rózsaszín lotion-jával próbáltam, de azt nem ajánlom hétszer :smiley: a rószaszín háromszor, a kék négyszer még csak-csak, de több nekem nem igazán szívódott be. Amúgy azt hiszem, hogyha alkoholmentes, nem hámlasztós, nem “tisztító”, hidratáló tonikot választasz, akkor jó lesz. Ha emellett egy kicsit viszkózusabb, mint a víz, akkor telitalálat.

1 Likes

KLAIRS SUPPLE PREPARATION UNSCENTED TONER - de ennek az eredeti verzióját már írták, az illatmentes még jobb szerintem
PURITO CENTELLA GREEN LEVEL CALMING TONER - szintén nagyon jó
HOLIKA HOLIKA GOOD CERA SUPER CERAMIDE MIST - isteni, és ennek a gazdaságosabb, pumpás 180 ml-es tonik verziója, ugyanilyen szép az incije, és nagyon jó, most ezt használom.
Ja, meg a Tia’m márkának van egy Snail & Azulene Water Essence cucca, tonikként vagy esszenciaként is lehet használni, és az is nagyon tiszta, 87% van benne a csiganyák, és hidratáló-nyugtató folyadék, az is 180 ml-es. Holikát és Tia’m-ot feltettem.

1 Likes

Deciem csoportban ezeket szokták ajánlani: Pyunkang Yul essence toner, Hada Labo rohto gokujyn hyaluronic acid lotion (ebben van parabén), Secret Key aloe soothing moist toner, valamint Thayers és Khiel’s márkákról szoktam ezügyben olvasni.

1 Likes

Ez a Klairs tonik nagyon szimpatikus! Lehet, hogy kipróbálom én is, mert az LVLY-tól a fiaskó óta eléggé elment a kedvem, a Ximit viszont eleve nem annyira szívesen használom. :face_with_raised_eyebrow:
Még azt kéne kitalálnom, hogy próbáljam ki a Klairst, vagy térjek vissza a Paula’s Choice Resist tonikhoz, amit már egyszer szerettem?

1 Likes

A Klairs nagyon jó! Van az Ebayen 30 ml-s verziója.

1 Likes

Melyiket próbáltad? A minden menteset, vagy az eredetit?

Az eredetit, nem irritált és nem éreztem illatosnak.

1 Likes

Köszi szépen! Még gondolkodom, mi legyen. Bár eddig csak egyszer próbáltam illóolajos cuccot (éppen tonikot), attól pici, fehér pattanásaim lettek. Igaz, az annyira illatos volt, hogy nem szerettem a szagát sem.
Babyhippo a fényvédős topikban belinkelte az ohmybrush oldalt, ott mondjuk azt írják, a mentes verzióból csak az illóolajokat vették ki, egyébként a többi hatóanyag maradt. Lehet, hogy amellett döntök, azzal KM-en sem volt senkinek gondja.
Tudom, rendelhetnék mintát az e-bayről, de most annyira elegem van a postából, hogy inkább megveszem Notinon.

Megértem, annyira el tudják venni az ember örömét. Ha elfogadható mértékben lennének drágábbak itthon a koreai cuccok (meg a többi), én is inkább hazai webshopból rendelnék vagy bemennék a boltba és megvenném, nem kellene várni meg a posta miatt aggódni.

2 Likes

Wishtrenden úgy láttam, 22 usd a tonik, ez most olyan 6 ezer körül van, a Notinon 7ezer. Hát igen, nem kevés a különbség.
De majd úgy fogom felfogni, hogy hátha azzal, hogy koreai terméket vásárolok hazai webshopból, ez a kínálat növekedését generálhatja, hiszen látják, hogy van rá kereslet. :rofl::rofl:

3 Likes

Pyunkang Yul essence tonerből most fogom kezdeni a második 200 ml-esemet.
Alapvetően nem 7 skinezek, de párszor kipróbáltam, ha jól emlékszem beveszi a bőröm (iszonyat vízhiányosnak tűnik) a hét réteget belőle csak várni kell. 2-3 réteget kezdésnek a többi cucc előtt is simán fel tudok vinni, nagyon szeretem ezt a terméket.
Kacérkodom sima vizes tonerrel, de nem tudom, érdemes-e…

1 Likes

Én mostanában a Secret Key Aloe tonert használom. Sajnálok elpazarolni plusz egy vattakorongot minden este, na meg egy kicsi a termékből is kárba menne, ezért átraktam egy adagot pipettás üvegbe. Cseppeket viszek fel az arcomra, és ujjbegyekkel elkenem. Ezt megismétlem vagy 3x-4x, attól függően, hogy mennyihez van kedvem.

2 Likes

Mióta átálltam ilyen (anyukám szívrohamot kapna a mennyiségtől, de még nem high end) szintű cuccokra, én nem pamacsolok. A Pyunkang Yul essence toner a víznél kicsit sűrűbb, simán megy a kezembe, vagy ha olyanom van, akkor a kézfejemre és úgy maszatolom föl.

2 Likes