2019-es sminkkihívás

Ő is elmondja a videóban, hogy ez erős neki, néhol túl sok(k) került a sminkből az arcára, de mivel több formulát mutat be, emiatt esett túlzásokba szerintem. Az egészséges egyensúlyt nekünk kell megtalálnunk.
Arról is beszél, hogy ha pl. krémes sminkre poralapút viszünk fel, akkor még drámaibb lesz a hatás.

2 Likes

Hát csak sajnos én nem feltétlen akkor sminkeltem így, amikor ezek divatok voltak, hanem kb. ez volt a “rutinom” fiatalon és abszolút hozzá nem értőként :joy::joy::crazy_face:

1 Likes
3 Likes
2 Likes
8 Likes
6 Likes
4 Likes
7 Likes
1 Likes

Kihívás „update”

Eltelt 10 hónap és már csak 2 van hátra. Hihetetlen milyen gyorsan telik az idő. A kis előkészített feladat képeimen is csak repülnek a sorszámok, és vészesen közeledik az 51. utolsó feladat.

Fura lesz megírni majd a végleges összefoglalót, de tuti vissza fogok nyúlni az útközben írt megemlékezéseimhez, mert folyton változnak a fejemben a dolgok. Borzalmasan nehéz volt az eleje és volt egy időszak, mikor rengeteg termék volt a képzeletbeli kívánságlistámon, hogy bizony én miket fogok megvenni január 1-én. Aztán idővel változott az érzés bennem. Kezdtek lekerülni a termékek erről a kívánságlistáról és már csak pár dolog maradt. Kezdte felváltani az új termék hajszolási vágyat a meglévők iránti büszkeség.

Több dolog járult ehhez hozzá:

-Először is leiratkoztam minden olyan fórumról, hírlevélről, ami kísértésbe vitt volna, vagy olyan igényeket támasztott volna bennem, akire igazából nincs is szükségem.

-A marketing egy nagyon erős hatással bíró fogalom. Nehéz ellenállnom neki, ezért nekem csökkentette a frusztrációs szintem, hogy nem tettem ki magam a hatásának. Közösségi oldalakat, személyeket, márkákat, üzleteket is kikövettem, szinte mindent és mindenkit, ami a témához kapcsolódott.

-Nehéz napokon megnéztem a meglévő sminkcuccaim. Szembesültem vele mennyi szép dolgom van és mennyi mindenről felejtkeztem el eddig. Megnéztem van-e olyan színem, mint ami megtetszett még régen, vagy amit nagyon szerettem volna magaménak tudni, és általában a józanész győzött. Láttam, hogy felesleges lenne egy újabb korall paletta.

-Na, de ilyenkor jött az érzelmi faktor, hogy mennyire jólesne egy kis örömforrás, mert megérdemlem. Ilyenkor más dologhoz nyúltam. Az egyszerű online vásárlás helyett elkezdtem felmérni a ruhatáram. Átgondolni a konyhám, a lakásberendezési dolgokat, a kertet, a többi hobbim. Átgondoltam mire van szüksége a környezetemnek, magamnak, a családomnak, a hobbijaimnak és inkább azokra költöttem. 3 év után sikerült véglegesre berendezni a lakást a költözés után. Fejlesztettem a kerten. Elmentem színtanácsadásra és átgondoltam a gardróbom. Sikerült beszerezni pár olyan dolgot, amire már rég vágytam (szuper télikabát, szerelem táska, kényelmes csinos cipő) , illetve lecserélni a kiszuperált, elkopott dolgokat. A kislányom környezetére is több időt és energiát fordítottam.

-Sikerült megtörni egy megszokáson alapuló rutint és felfedezni, hogy sok más olyan szegmense van az életemnek, amibe lehet időt, energiát, és pénzt áldozni úgy, hogy örömet okozzon.

-Kezdtek fogyni a cuccaim, ami nagy elégedettséggel töltött el és büszkeséggel. Ebbe a kihívásba én ugye minden kozmetikumot belevettem, nem csak a sminkcuccokat. Az arcápolás és testápolási dolgokat is. Jó érzés volt látni, hogy kezd átláthatóbbá válni a fürdőszobaszekrényem.

-Elkezdtem tudatosabban gondolkodni a sminkelési szokásaimról és az arcápolási rutinomról is. Megszerveztem, megterveztem jó előre miket veszek, milyen kúrákat alkalmazok és mi után mit fogok beszerezni. Szigorúan ellenőrizve az összetevőlistákat, a termék véleményeket, hogy ne fussak bele olyan termékbe, ami nem megfelelő, vagy megbánnám, és mondjuk, nem használnám el.

-Erősen megváltozott a véleményem a magamra kent termékek INCI-jével kapcsolatban. Mivel hoztam egy olyan döntést, hogy csakis a számomra megfelelő összetételű termékeket használom, ez kizárja a felhozatal 80%-át:D

-Ez a folyamat megjelent a blogomon is, kiegészítve a pszichológiai és divat témaköröket a tudatos szépségápolással, amihez egy hatalmas támogatást is kaptam egy webáruház „személyében”.

-De akkor jöttek a nehézségek is. Egy hatalmas kísértés egy webáruháznyi termék játszóterével, egy magánéleti nehezebb szakasz, és egy 40%-os leárazás arra a sminkpalettára, ami egyedül a kívánságlistámon maradt, és amire már kb. 1 éve vágyom.

-Komoly dilemmával találtam magam szembe. A webáruházzal kapcsolatban hoztam egy racionális döntést, ami passzolt is a fogadalmammal, és csak azokat vásárolom meg, amikre szükségem van. De felmerült a kérdés, hogy mi a logikusabb: teljes áron megvenni valamit január 1-én, amire biztosan tudom, hogy szükségem van és megérdemlem, és egyedül ez hiányzik a smink gyűjteményemből, és a színei nem találhatóak meg a repertoáromban, és a márkától is ez lenne az első darab? Vagy, megvenni a 40%-os akció keretében, de január 1. előtt.

Ezek a fent említett dolgok járultak hozzá, ahhoz a döntésemhez, hogy tovább folytatom a kihívást jövőre. Mondhatjuk úgy is, hogy elbuktam a kihívást, mert megvettem a JS Alien palettát. Mondhatjuk azt is, hogy megnyertem a kihívást, mert nem egy éves sanyargatás lett az eredménye, ami után úgy esem majd neki a webshop kínálatnak január 1-én, mint egy megvonási tünetekkel küzdő drogos, felvásárolva a fél kínálatot.

A kihívás számomra hatalmas eredménnyel zárult, mert megváltoztatta a smink és arcápolás termékkel kapcsolatos vásárlási szokásaimat. Hozott egy új irányt a blogolással kapcsolatos hobbimhoz, ami sok örömet okoz és hatalmas fejlődési lehetőség. Segített felfedezni az életem más területén található örömforrásokat. A legfontosabb pedig, hogy megszűnt a frusztrációm a sminkgyűjteményemmel kapcsolatban. Megszűnt a feszítő érzés egy-egy reklám láttán. És örömmel tölt el az a szabadságérzet, hogy január 1-én már semmit sem szeretnék vásárolni.

14 Likes

Szívből gratulálok! :clap:
Szerintem megnyerted!

1 Likes

Nagyon szépen köszönöm, én is így élem meg:). Jó dolog, hogy folytatom tovább, és életstílus lesz belőle, nem egy nehezen teljesítendő feladat.

2 Likes

Remek volt olvasni, és köszönöm, hogy megerősítettél az elhatározásomban, nálam is a kiegyensúlyozottabb, teljesebb és boldogabb élet feltételeinek megteremtése, és persze megélése a cél! Biztosan másnak is erőt fog adni, de nekem mindenképp, így már duplán megérte! :kissing_heart:

1 Likes

Nagyon örülök, ha sikerült megfogalmazni az üzenetet. Az ilyen kihívásoknak soha nem az önsanyargatás a célja, illetve a teljesíthetetlenség érzet érősítése. Csupán egy elgondolkodtató irány, aminek vannak könnyebben és nehezebben teljesíthető részei, illetve könnyebben és nehezebben magunkénak mondható területei, de mindenkinek magára kell szabni, ha úgy érzi, hogy hasznos lehet számára. Te tökéletes példája vagy ennek. Biztos vagyok benne, hogy el fogod érni a kitűzött céljaid:).

2 Likes

Teljesen egyetértek Veled! Mivel az én felfogásom az, hogy cél nélkül csak bolyongok a világban, és annak számomra értelme nincs, a kitűzött célok adják meg az értelmet, így ez nem fog gondot okozni. Én a feladásban vagyok rossz, mert a belső énem egész egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy saját magammal szemben kudarcot valljak (ez a hitvallásom, és makacsságom sok nehéz dolgon átsegített már). Az önbecsülésem látná kárát. :slight_smile:

2 Likes

Féltem, hogy azt írod, hogy nem vetted meg a vágyott darabot akcióban :slight_smile: Komolyan szurkoltam olvasás közben, hogy megengedd magadnak!
Szuper vagy, gratulálok a sok felismeréshez! Az derült ki, hogy egy azelőttinél értékesebb élet lett a tiéd.
:heartpulse:

2 Likes

Hú, látod ez egy nagyon érdekes kérdés, hogy hol van létjogosultsága a feladásnak? Nagyon szerencsés vagy amúgy, hogy ilyen határozott belső kontrollod és erkölcsi iránytűd van. Ez hatalmas segítség szerintem az életben:).

1 Likes

Jajj bevallom olyan jólesik, hogy te is megengedted nekem azt a palettát:D. Hülyén hangzik, de az elején féltem mit fogtok szólni, hogy megvettem, aztán úgy voltam vele, hogy elég a megfelelési kényszerből, én bizony ezt megérdemlem, és hülyeség lenne nem kihasználni ezt az akciót. Valamint arra is rájöttem, hogy ennek az egésznek nem az a lényege, hogy ki mit fog szólni, hanem, hogy nekem jó legyen. De azért köszi nagyon:D.

3 Likes

Áh, ez nem jóváhagyás volt, csak szurkolás :stuck_out_tongue_winking_eye:
Teljesen veled vagyok és így is van, csak az fontos, ami Neked jó, más véleménye meg az ő baja :wink:

2 Likes