Gyógyszertári csodaszerek

van egy másik (sajnos már kivont, az utolsó fél tubust tolom) testápoló/arckrém cuccosom, ami elég olajos, azzal - ha eltalálom az arányokat - “szódával elmegy”. de nyárra meg az olajos cuccokat kell kerülnöm, mert akkor nagyon izzadok meg zsírosodok… :frowning:

A Bioderma Sensibio micellás vizet nem én ajánlottam :slight_smile: Egyszer elhasználtam egy flakonnal, de megmondom őszintén, számomra nem tud többet mint a rózsaszín Garnier, vagy a fekete Nivea és a kék kupakos Mixa. Nekem ezek pont olyan jók mint a Bioderma és sokkal olcsóbbak is.
Viszont a Bioderma Sensibio habzó géles arclemosót én említettem. Azt nagyon szerettem, csak most a Cerave hidratáló lemosó krémet használom.
Miért nem szeretnél arcra fényvédő krémet? Nekem La Roche Posey fényvédő permetem van, de azt csak azért vettem, hogy napközben ezzel fújjam újra az arcomat. Reggel szoktam feltenni a fényvédő krémet, aztán erre sminkelek, így napközben az alapozóra nem tudnám felvinni újra a krémet. erre tökéletes a fényvédő permet.

1 Likes

Igazság szerint szerintem kipattognék tőle a fényvédőtől

Azóta végig gondoltam, és szerintem nem érdemes bioderma micellásvizet vennem.
Amit említettél aeclemosót inkább a cerave-re vagyok kiváncsi, csak félek hogy nagyon szárítana, sajna nem nagyon találtam még jó hidratáló krémet, már szinte nem is merek semmit kenni :/.

1 Likes

A Cerave arclemosó szerintem nem szárít (legalábbis engem nem) krémes állaga van, nem olyan agresszív habzó arclemosó mint a géles cuccok. Nagyon szeretem.
Ha érzékeny az arcbőröd, akkor mindenképp olyan hidratálót próbálj ki, ami minimál INCI-s és illatanyagmentes. Így azért nagy eséllyel kiküszöbölhető, hogy irritációt okozzon.
Ezt a krémet szerintem bátran kipróbálhatod. Illatanyagmentes, alkoholmentes, parabénmentes és színezőanyagmentes. Én is használtam, nagyon szerettem. Bár nekem nem érzékeny a bőröm (kombinált bőrtípus vagyok) néha előfordul, hogy rosszul reagál egy-egy termékre.
https://kremmania.hu/kremek/la-roche-posay-toleriane-ultra-fluide

2 Likes

Egyetértek @Anheszenamon-nal a Cerave hidratáló lemosó egy csoda:
https://kremmania.hu/kremek/cerave-hydrating-cleanser
Egyáltalán nem szárít, sőt…rengeteget próbáltam és az első ami után azt mondom hogy érezhetően puhább, hidratáltabb a bőröm. Nekem első használat már woww élmény volt és azóta is imádom. Vedd meg bátran, nem fogsz benne csalódni.
Az minimum INCIS vonalra meg itt egy jó alternatíva. Én a hiperérzékeny bőrű nővéremet leptem meg egy Innisfree the minimum csomaggal és imádja:
https://kremmania.hu/kremek/innisfree-the-minimum-moist-cream
Van egy csomó cuccuk:).

3 Likes

Párom nagyon száraz és érzékeny bőrén szépen működik a Cerave lemosó. Ha neki jó, akkor szerintem bárkinek. Nyugodtan tegyél vele egy próbát. Úgy tudom van belőle többféle kiszerelés is, ha a kisebbet veszed, akkor olyan sokat nem is bukhatsz vele ha mégsem jön be.
A fényvédő keresése pedig agyrém, de ami kell az kell. Az én bőröm hajlamos kipattogni, de eddig egyik fényvédőtől sem pattogott ki.

1 Likes

Cerave hidratálós arclemosó - évek óta használom, szeretem. És sokáig kitart.
La Rosche Posay Pure C vitamin ránctalanítókrém arca - most kezdtem, de máris bevált és máris szeretem.
LRP Hyalu B5 szérum arcra - ez is bevált, nagyon szuper.
LRP Redermic R retinolos ránctalanító arckrém - hatásos, de csak este tudom használni, mert kifényesedik tőle a bőröm. Ha elfogy, a LRP retinolos szérumját fogom használni valószínűleg az LRP Hydraena arckrémjével éjszakára.

Ezek azért nem 20 éveseknek való ápolók, inkább 45±osak, legalábbis a patikában ezt mondták. Én meg 48 vagyok, azért vettem meg ezeket.