Színes és csillogós tusok

Sziasztok,

szeretem a szines, extra sminkeket. Szivesen feldobnam a sminkem egy szines szemhejtussal, kereteznem a cut crease-t csillogos (csillamos) tussal. Volt egy csunya probalkozasom a NYX szines tusaval. Smink nelkul felkentem probakent es tok jo volt. Aztan kiprobaltam sminkkel, es a porra kenve nem fedett tokeletesen egy retegben. Olyan vizfestek hatasu volt… Igy ramentem meg egy reteggel. Igy pedig szaradas utan berepedezett. Nagyon gaz.
Tudtok ajanlani elenk, vibralo szinu tusokat, amik erosen pigmentaltak es nem repedeznek, nem kenodnek?

Csillamos tusbol pedig szinten ilyet keresek, amiben jo sok csillam van. Lattam mar olyat, hogy egy szintelen gelszeru cuccban voltak csillamok, es egy huzasnal volt, hogy csak elvetve talaltam benne csillamot. Ezt szeretnem elkerulni.

Nabla. Nekem az Original Sin és a Mantra színek vannak, mindegyik kiváló, hamar megköt, felkenve is szép, és az esti lemosáskor is ez jön le utoljára. Igaz, ezek nem csillogósak, inkább ilyen nagyon fényesek, főleg az Original Sin.
És hát azt azért hozzá tenném, hogy én ilyen farkincákhoz, meg cica tushoz béna vagyok, csak a felső szempillasor tövéhez szoktam festeni.

https://www.onlinebeauty.hu/szem-54/szemhejtus-58

Arany színű pedig van a Pink Pandán:

Hát ez nem pont tus, de nekem nagyon bejött… az essence vibrant shock lash & brow gel mascara “go berry” árnyalatát használom szemhéjtusnak, ferde ecsettel. ez mondjuk nem túl élénk szín, de ha esetleh színes spirált találsz valahol, tusecsettel simán kihúzhatod vele a szemed :slight_smile:
emellett állítólag az inglot tusai nagyon jók, bár az nem épp pénztárcabarát. de van benne fehér, sárga, piros, meg még vagy 80 szín.

csillámos, amit én imádok: essence glitter shock lash & brow gel mascara (ez nem ugyanaz, mint az előbbi) “sparkles and more”. na most a spirálfej spirálozásra használhatatlan. de amilyen picike, én simán a szempillatőbe nyomkodom. nem teljesen tökéletes a csillámsűrűség, de 2 rétegben megfelelt.

Koszi a tippet. Az Inglot valamiert eszembe se jutott, hogy ott is lehetne szines tust venni. Te probaltad mar? Ez nem toredezik be, eleg pigmentalt?

Szines spiralt mar jo reg hasznaltam (lila Lancome Hypnose-om volt es imadtam), de ez is egy opcio a tusra, igen. Sokan liquid lipsticket hasznalnak tuskent, de venni egy kek, zold, elenklila ruzst pont annyi, mint egy tust, szoval ezert probalok a keresni a NYX ota.

A folyékony rúzsokkal én is próbálkoztam tusként, de az nekem rettentő macerás volt. Csíkos, nehezen száradós, elmászkálós, satöbbi. Az Inglotot én személy szerint nem próbáltam még (tervben van), de nekem is dicsérték.
Amúgy asszem a szemhéjpúder + mixing medium is működik, ha tusvonalat akarsz húzni.