Hajápolás & Hajkezelések

Szerintem ha nem tetszenek az összetevői, felesleges kipróbálni. Nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy nem igazán segít semmilyen sampon a zsírosodás megfékezésében. Én szárazsamponnal rásegítve 3-4 naponta mosok hajat (amúgy 2 napig lenne vállalható) igazából addigra vágyom is a friss hajra, meg a városi koszt legalább kimosom belőle…

1 Like

Igen én is félek hogy ha ennyire sok sebből vérzik a dolog akkor kár nekimenni :joy: Alapvetően amúgy én is azt. gondolom, hogy a zsírosodás egy olyan átok amit nem lehet feloldani semmivel, de valahogy mégse tudom abbahagyni a kísérletezést. Mert ettől függetlenül mindig látok olyan véleményeket a KM-en, hogy “csak ez segített kitolni a hajmosások közti időt”, és amíg ilyeneket látok, addig én is csak reménykedem. De persze a tündérmesékben azért én se hiszek, 23 éves vagyok, ezer féle sampont próbáltam már.
A hajmosásokat meg azért akarom ritkítani, mert én mindig reggel mosok hajat, viszont a reggeleim meg anélkül is elég nehezek… Viszont ha este mosom a hajam, akkor másnapra annyira lelapul, hogy botrányosan néz ki. Szóval már vagy 10 éve 2 naponta reggel 6kor kelek hogy hajat mossak, borzasztó… A szárazsamponnal egyébként nincs bajom, én is szeretem.

Na pont valami ilyesmit kezdtem el én is írni neked. :slight_smile:
Én nem használnám a helyedben, ha ennyire nem vagy megelégedve az összetevőivel.
Én is gyorsan zsírosodom, és mindig is utáltam hajat mosni. Bezzeg akinek elég két hetente, szereti… De ez már csak ilyen. Mostanra beállt egy rendszer, mégpedig minden vasárnap, kedden és csütörtökön mosom. Ez így könnyebb, persze nagy ritkán fel kell rúgni a szabályokat, de nekem sokat hozzátesz, mivel “szabadidőhöz” és edzéshez van időzítve. Vagy legalábbis már én is így járok. Számolok vele.
Szilikonmentes időszakom nekem is volt, hááát mese habbal. :frowning: Száraz samponom van, de nagyon ritkán nyúlok érte. Az én fejbőröm a zsíros hajra szánt készítmények nagyon kiszárították, szerintem a Head&Shoulders is ilyen hatással lenne rá. Ezért folyton viszketett és kipattanásosodott, a gyulladások meg tökre fájtak. :frowning: Mostanra jobb a helyzet, de nem zsíros hajra szánt készítményt használok (Schauma Baby Sampon és tusfürdő).
Örülnék, ha létezne csodaszer, de sajnos eddig mindennek ideiglenes hatása volt. Már nem hiszek benne… Elfogadtam, hogy ez egy adottság, akárcsak a bőrtípusom. Nem segít rajta, ha ritkábban mosom meg, ha durva tisztítószereket használok (SLS és SLeS). Ahogy a bőrömnek is mindegy, hogy kétnaponta hámlasztok vagy hetente, ő bizony termeli a zsírt a T-vonalamban.
Ha mégis megtalálnád a csodaszert, feltétlenül szólj nekem is! :slight_smile:
Én még a koreai vonalon gondolkozom nézelődni, de már egy ideje megy a gondolkodás. Lassan cselekedni is kéne. De én már csak ilyen halasztgatós vagyok. :slight_smile:

4 Likes

Most éppen a még Glamour napokon beszerzett Schauma sampon-balzsam párost bontottam meg, a 7 gyógynövényes zöld csomagolásút, elsőre teljesen átlagos. Csodát nem is várok tőle. A baba samponokon én is gondolkozom már egy ideje, csak sajnos mindegyikről azt olvastam eddig, hogy nagyon gubancolják a hajat, az én hajam meg vékonyszálú és kevés is, szóval az hiányzik neki a legkevésbé hogy gubancolódjon és kitépjem a felét :pensive:

Viszont mostanában erősen gondolkozom azon, hogy visszatérek a szilikonokhoz, mert ha jobban belegondolok, még rosszabb állapotban is van a hajam :pensive: Sokkal lassabban nő, szálkásodik, pedig eltelt fél év, ápoltam mindennel. És én értem a mechanizmusát, értem, hogy azért töredezik mert nincs rajta az a mesterséges réteg, de könyörgöm… akkor inkább legyen rajta azt’ kész, ne legyen szénakazal :joy: Közben meg zsíros is ugyebár… Csodás látvány. Amúgy is baromi nehéz volt megválnom a Gliss Kur spray balzsamoktól, mert én csak azzal tudtam kifésülni a hajamat…

1 Like

Igen, nekem is szálkásodott amikor nagyon szilikonmentességre törekedtem. Nem nagyon érzem a gubancolódást, mondjuk mindenki haja más. Nekem is vékonyszálú alapvetően, és ha heti egyszer használok balzsamot, sokat mondtam. Igaz, most elég rövid, emiatt talán annyira nem is kell, de szépen ki tudom fésülni mindenféle erőlködés nélkül.

1 Like

Nekem elég összetett a hajproblémám, de abban az időben, amikor teljesen tönkrement, SLS mentes sampont használtam, és nélkülöztem a szilikont. Igaziból kevesebb műanyagot szerettem volna használni, és kevesebb vegyszerrel locsolni a fejem, de nagyon nem vált be. Az amúgy is rossz hajam totál letört.
Viszont! Újabban Alpecin C1 sampont kezdtem el használni a hajhullásomra, és nekem nagyon bevált, meglepő módon kevésbé zsírosodik. Nagyon erősen tisztít, ami fura az SLS mentesség után, de inkább ez, mint a kopaszság. Férfi szaga van, de egy kis hajápoló olaj elveszi az amúgy kellemes szagot.

1 Like

Én amúgy jelenleg szulfát és szilikonmentes (szilárd)sampont használok, ami nagyon bejött, viszont a balzsamom és a hajvégápolóm nem felel meg ezeknek. Egyelőre nem is próbálkoztam olyannal, de igazából úgy vagyok vele, hogy ezek úgysem érnek a bőrömhöz, a hajam hosszát pedig talán nem bántják :blush: Hozzáteszem, nekem is vékonyszálú, extrán kócolódós hajam van. A Gliss kur spray-em pont most fogyott ki az utolsó, de nem szeretnék többet venni, nagyon gondolkodom valami házi megoldás (kb víz+olajok kombó) kreálásán.

2 Likes

Röpke egy-másfél évig tartottam a szilikon-és szulfátmentes dolgot, pár hónapja visszatértem a halálból a hajammal együtt. Visszagondolva tényleg nagyon gatya állapotba került a hajam ez alatt az idő alatt :confused: Most (fél éve kb) igyekszem professzionális termékeket használni, és igazából még sose volt ilyen szép, fényes és puha a hajam, mint most.
Van valaki, akinek hosszabb távon is bejöttek a mentes termékek?

2 Likes

Jaj és azóta mégis csak beneveztem pár Kerastase termékre, van amelyik szerelem lett, de pl. a samponjaiktól pattanásos a fejbőröm, még soha nem tapasztaltam ilyet ezelőtt :sweat_smile:

2 Likes

Milyen professzionális termékeket használsz?

1 Like

A samponom festett hajra való Matrix, pakolásból van Kerastase és Alfaparf, hővédő L’Orealos, hajvégápoló pedig Kerastase és L’Oreal. Szerencsém van a fodrászommal, mert nagyon sok mintát kaptam tőle Kerastase termékekből, így aztán láttam, melyikből éri meg a nagy kiszerelés :slight_smile:

2 Likes

Ismeri valaki a Cantu márkát? Kb. egy éve szenvedek hajszárazsággal, semmi nem használt. Nagy valószínűséggel az ősz hajszálak okozzák. Festem, de hiányzik belőle a vitalitás, ami előtte megvolt. Találtam egy blogot göndör hajúaknak, ahol szuper tanácsokat olvastam ápolással kapcsolatban. Tegnap már használtam a sampont, balzsamot és elájultam, olyan jó. A balzsam illatmentes, el nem tudom mondani mióta szeretnék ilyet.:smiling_face_with_three_hearts:
Amit most a hétvégén kipróbálok, fehérje pakolás. Ha porózus a haj, valószínűleg fehérje hiánya van. Étkezési zselatint kell kikeverni vízzel, az a pakolás😄 majd utána mélyhidratálás. Nagyon kíváncsi vagyok.
A hajam kis jóindulattal hullámos fültől, de tegnap a fejtető részen is az volt, amit még soha az életemben nem láttam. :muscle:
Érdemes megnézni: http://gondorkacaj.hu/
Itt vettem a Cantu-t: https://shopbymalia.com/termekek/
IMG_20200611_184617

5 Likes

Nem ismerem ezt a márkát, de mintha láttam volna kint a Müllerben.
https://www.mueller-drogerie.at/search/?q=CANTU&ms=true

1 Like

Majd megnézem nálunk van-e? Bár egy ideig nem kell vennem, hatalmas adagok.

Van nálunk a Müllerben (az Árkádban az alsó polcon kell keresni), az Activatort kerestem, persze egy darab nem volt.

1 Like

Wowww, köszi a tippet, ez nekem most nagyon aktuális. Én most milk shake termékeket tervezek kipróbálni, de ez a márka is felkerült a wishlistbe. A hajápolás nekem nagyon új, és hiányos terület.

2 Likes

Nagyon ajánlom :kissing_heart: teljesen megváltozott a hajam tőle. Szuper termékek, szerintem nem csak göndör hajra érdemes próbálkozni vele, nagyon erős ápoló hatása van. Először hatalmasnak találtam a kiszerelést, de használat közben jöttem rá, sokkal több kell belőle. Aki szereti a természetes shea illatot (én igen) annak bejön, napokig érezni. Kíváncsian várom, egy év alatt hova jutok velük. Egyelőre a hajszárítót is félretettem, száradás után puha hullámos a hajam és ez most tetszik.

3 Likes

@Amadea, ingyen szállítás van és van az Activator, ha még érdekes.
https://shopbymalia.com/termek/cantu-moisturizing-curl-activator-cream-hajformazo/

1 Like

De jó, köszi szépen, hogy megjegyezted és szóltál!:slight_smile:

@Gloria, @Amadea, ez valoban ennyire jo?

1 Like