7 skin methodhoz arctonik

Én megvettem Notino-ról, mert közel annyiba fájt, mintha koreából (ebay-en keresztül) rendeltem volna. Most picit lentebb is van az ára, mint amennyiért én vettem. Hamar megérkezik és nem feltétlenül kell előre fizetni. Ezek nálam a pro oldalra estek :slight_smile: Igaz, van szállítási költség, hacsak nincs valami akció ezzel kapcsolatban.

Koszi. Jo lenne, de sajnos a bergamot olaj illoolaj es nem jo a(z erzekeny) bornek.:tired_face:

Ez a Klairs tonik nagyon szimpatikus! Lehet, hogy kipróbálom én is, mert az LVLY-tól a fiaskó óta eléggé elment a kedvem, a Ximit viszont eleve nem annyira szívesen használom. :face_with_raised_eyebrow:
Még azt kéne kitalálnom, hogy próbáljam ki a Klairst, vagy térjek vissza a Paula’s Choice Resist tonikhoz, amit már egyszer szerettem?

Nem hallottam errol a fiaskorol (mondjuk a markarol se :smiley:)

Melyik resist tonikod van a PC-tol?
Probaltam sok mintat a markatol, a Recovery tonik nagyon tetszett (abbol a vonalbol a lemosot imadom), de az sem volt teljesen vizszeru, picit surubb, kb mint a Klairs lehet.
Nem leteznek mar teljesen vizszeru tonikok?:thinking:

Ez az, de ez sem vízszerű, inkább tejesnek mondanám.
https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-advanced-replenishing-tonik-regi

A Mit használtam ma topikban írtam le folytatásos teleregény formában az LVLY tonikkal a problémámat. A márka egyébként a dm és egy német blogger közös alkotása. Én alkoholmentes tonikot kerestem (az sem könnyű feladat), és ebben az nincs, gondoltam teszek egy próbát. Olvastam, hogy glikolsav van benne, és bár úgy gondoltam, valószínűleg nem nagy mennyiség, mivel reggel-este ajánlják, de én azért csak este használtam ezt. Egészen jól el is voltam vele, amíg vasárnap este véletlenül nem azt használtam a BHA hámlasztás után. Mindig használok tonikot a hámlasztó után, sosincs vele gondom, most azonban pillanatok alatt rákvörös lett az arcom, olyan érzés volt, mintha égési sérülésem lett volna. Szerencsére az Estée Lauder ANR szérumja gyönyörűen csillapította az égő érzést, vörösséget.
Másnap írtam a dm-nek, hogy egyrészt megkérdezzem, hány % a tonik glikolsav tartalma, másrészt, hogy nem gondolják-e, hogy fel kéne tüntetni a flakonon, hogy ajánlott mellette fényvédő használata (hiszen ezzel azért sokan nincsenek tisztában, és ha ezt - pláne nyáron - reggelente is használja fényvédő nélkül, hát tele lesz pigmentfolttal). Két nap múlva válaszoltak, hogy sajnos nem árulhatják el a glikolsav %-ot , mert titkos a receptúra…
Erre még válaszoltam, hogy akkor talán javaslatként ráírhatnák a fényvédő használatát, stb. Erre ma megköszönték észrevételem és javaslatom…

Még gondolkodom rajta, hogy a fogyasztóvédőknek is megírom a sztorit, mert ha ez ilyen irritációt is tud okozni, akkor nem tartozik a teljesen veszélytelen termékek körébe. Ráadásul az is nonszensz, hogy titkos a glikolsav %-a, mert főleg az AHA baromira nem mindegy…

A Klairs nagyon jó! Van az Ebayen 30 ml-s verziója.

Melyiket próbáltad? A minden menteset, vagy az eredetit?

Az eredetit, nem irritált és nem éreztem illatosnak.

Köszi szépen! Még gondolkodom, mi legyen. Bár eddig csak egyszer próbáltam illóolajos cuccot (éppen tonikot), attól pici, fehér pattanásaim lettek. Igaz, az annyira illatos volt, hogy nem szerettem a szagát sem.
Babyhippo a fényvédős topikban belinkelte az ohmybrush oldalt, ott mondjuk azt írják, a mentes verzióból csak az illóolajokat vették ki, egyébként a többi hatóanyag maradt. Lehet, hogy amellett döntök, azzal KM-en sem volt senkinek gondja.
Tudom, rendelhetnék mintát az e-bayről, de most annyira elegem van a postából, hogy inkább megveszem Notinon.

Megértem, annyira el tudják venni az ember örömét. Ha elfogadható mértékben lennének drágábbak itthon a koreai cuccok (meg a többi), én is inkább hazai webshopból rendelnék vagy bemennék a boltba és megvenném, nem kellene várni meg a posta miatt aggódni.

Ooo ertem…
En a Pixi marka retinolos tonikjaval jartam igy. Nem probaltam, nem vettem meg, de akartam, es megkerdeztem toluk, hogy hany %-os. Ugyanezt mondtak, hogy titkos…
Gondolom nem akartak bevallani, hogy csak mutatoban van benne, pedig a retinol eseteben (es akar a glikolsav eseteben) nem hatrany, ha gyenge egy termek…

Wishtrenden úgy láttam, 22 usd a tonik, ez most olyan 6 ezer körül van, a Notinon 7ezer. Hát igen, nem kevés a különbség.
De majd úgy fogom felfogni, hogy hátha azzal, hogy koreai terméket vásárolok hazai webshopból, ez a kínálat növekedését generálhatja, hiszen látják, hogy van rá kereslet. :rofl::rofl:

Igen, elképzelhető. Én is azért kérdeztem meg, hogy a továbbiakban hogyan használjam.
A leírásában ugyanis a manuka méz áldásos hatásait emelik ki, miközben az az összetevő az INCI 8. helyén van, a glikolsav meg a víz után a második. Igazából ez előtt nem volt vele gondom, de nem szeretném túlhámlasztani az arcom. Télen szoktam heti kétszer a Geek & Gorgeous AHA hámlasztóját használni, nem szeretném, ha ezzel együtt sok lenne.

Igen, en is pont ezert kerdeztem. Nem art tisztaban lenni az aktiv hatoanyagok erossegevel kapcsolatban egy-egy termek eseten, foleg erzekeny borrel rendelkezoknek.